osciloskop

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od stepa »

zdenekxxx píše:(BTW všimli jste si že v různých seriálech kde se snaží o "vědecké" prostředí často na pozadí běží nezasynchronizované sinusovka na nějakém obstarožním osciloskopu, nedávno jsem si toho všiml v Lost).
Tohle nema ani cenu komentovat :) , tohohle si vsimne par "vyvolenych" a ostatni o tom nemaji ani sajn. Filmari podle me ani nevi, co to je sinusovka, natoz synchronizace.

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#17 Příspěvek od valla »

no najlepsie je na toom to ze na tych starych kurvach nas ucia v skole ked sa dostanem k digi osciloskopu pozeram jak kokot lebo neviem nic nastavi a odmerat :!: :x

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#18 Příspěvek od valla »

a este neviem ako sa kalibruje skop poradte :!: :?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od stepa »

valla píše:no najlepsie je na toom to ze na tych starych kurvach nas ucia v skole ked sa dostanem k digi osciloskopu pozeram jak ko*ot lebo neviem nic nastavi a odmerat :!: :x
Se divis? Preci te hned napoprvy nepustej k digitalum...kdyz vidim ty kokoty, co si k tomu sednou a zacnou tocit vsim co jde dokola a mackat vsechno co se hybe, dokud z toho neco nevyloudi, je mi k placi.

Oscil se kalibruje podle jeho manualu.

BTW uz by ses moh naucit editovat svoje prispevky, posilas 2 behem jedny minuty, pak to je neprehledny. To je takovej problem si rozmyslet odpoved, nebo potom editovat?

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#20 Příspěvek od valla »

ale najprv v tej skole ty digi by museli mat :twisted:

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#21 Příspěvek od tandel »

a este neviem ako sa kalibruje skop poradte

Vtip je v tom, že na BM370 v podstatě není co kalibrovat.

Tento osciloskop se proslavil tuším ve filmu "Vynález zkázy", kde ho vynálezce měl puštěný v garáži a v pozadí na obrazovce běhala sinusovka.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od stepa »

to tandel: neke, preci musi jit nakalibrovat...kdyz ne zvenku, tak postelovanim zevnitr.

to valla: rikal sem ti, at si stahnes manual a prectes si ho...akorat tady resis kulovy, takhle s tim nikam nehnes.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#23 Příspěvek od tandel »

A taky by k tomu BM370 bylo třeba dodělat elektronický přepínač, aby se daly sledovat dva průběhy najednou, jako např. tyto pocházející z generátoru osazeného obvodem 8038

Obrázek

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#24 Příspěvek od valla »

nechcem do toho nic robyt lebo to ma este blomby

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#25 Příspěvek od tandel »

Elektronický přepínač obyčejně zůstává venku, pokud má svůj napájecí zdroj.

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#26 Příspěvek od jardajar »

valla píše:nechcem do toho nic robyt lebo to ma este blomby
Je to hezké, že má plomby, ale stejně je lepší vyměnit alespon zdrojové elyty za nové, kvalitní. Já tu mám ruský C1-34 a vyměnil jsem v něm asi 6 kondenzátorů, protože se mi ho nechtělo moc rozebírat, a věř, že od té doby je rozdíl znatelný. Předtím pořádně nesouhlasilo cejchování základny a nešla sychronizace. Na kvalitě a přesnosti kondenzátorů jsem nešetřil a od té doby se s tím dá do 8Mhz celkem přesně měřit... A ukazuje do 13...

EDIT: taky studuju a nemám na žádnou špici, ale po renovaci se opravdu ukáže že starý skop nemusí být zlý

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#27 Příspěvek od tandel »

C1-34 bude asi taky dobrý stroj. Odborná diskuze je k němu zde http://www.cbradio.cz/forum/read.php?14,15260,53531

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#28 Příspěvek od jardajar »

Nejhorší je, že má ještě dost lamp, takže mám noční můry, co až vyprchá emise. :D Naštěstí ho mám zaplý celkem málo, protože na bastlení neni čas. Ale co já vím, jak se s ním za tech 35 let nakládalo. Dlouho ležel v dílně.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#29 Příspěvek od tandel »

Kdyby člověk měl dnes kupovat nový analogový osciloskop, dal bych z dostupné nabídky přednost této značce

http://www.hameg.com/dl.php?datei=bilde ... M303-6.jpg

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od mira2830 »

nemate nekdo schema na ten elektronicky prepinac? mam taky bm370 a tohle by nebylo k zahozeni
EDIT: prosim :oops:

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“