ATX zdroj PCB-125EB-1A

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

ATX zdroj PCB-125EB-1A

#1 Příspěvek od pepito »

Zdravím,
neví někdo zapojení konektorů u tohoto atx zdroje z desktopu HP? Je to zdroj Delta Electronics. Porovnával jsem to s klasickým atx zdrojem, ale nesedí barvy a jeden pin chybí. Na netu (pinouts.ru) jsem tento typ nenašel.

Uživatelský avatar
mysak323f
Příspěvky: 45
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od mysak323f »

pokud mas i desku tak zapojit a merit protoze s HP mam taky zkusenost a vim ze si delaj podle sebe :wink:

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#3 Příspěvek od tibi »

farby nesedia ale konektor ti pasuje do dosky?

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#4 Příspěvek od pepito »

Konektor do desky pasuje, ale jak jsem psal dříve nesedí barvy a jeden pin je u původního zdroje neosazen. Navíc je ze zdroje na desku vyveden 3 pinový konektor power fan pro řízení ventilátoru, což u klasického zdroje není.

Uživatelský avatar
martintl
Příspěvky: 61
Registrován: 13 črc 2004, 02:00
Bydliště: Zlín

#5 Příspěvek od martintl »

nejspis ten konektor bude standartni atx, ten chybejici pin je nejspis -5V , u novejsi atx zdroju se nepouziva ,pouzival se na starych pc s isa sloty u novejsich uz isa sloty nejsou takze byl vystup -5V ze zdroje pozdeji zrusen. taky mam bednu od znackoveho pc hp se zdrojem delta (minitower) a konektor je standartni atx 20pin akorat zdroj je slaby (ma jen 120W a jen 4A na +12V) takze se hodi je na jednoduche pc jen 1x HDD a 1x cd/dvd mechanika (muze byt i vypalovacka ale to uz bude dost natesno).

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#6 Příspěvek od pepito »

Ten můj je taky 120 W. Chtěl jsem změřit jestli sedí napětí a pak bych laboroval dál. To pc jsem dostal a chtěl jsem to zprovoznit na pokusy. Je to P III 1 GHz.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od tibi »

mozno sa mylim no podla mna ak ti pasuje ten konektor do MB tak to musi fungovat aj na priek tomu ze je pouzite ine odlisne znacenie vodiciu.
inak ani na atx zdrojoch nebyva vzdy znaceny vodic ps on zelenou farbou!

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#8 Příspěvek od miroja »

Znackove pocitace niekedy nemaju napajaci konektor zapojeny standardne. Pred nedavnom som mal Compaq, kde jedenym pinom z napajacieho konektora ovladala MB ventilator v zdroji, takze radsej si to skontroluj, lebo u HP by som tiez cakal dake "anomalie".

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Presne tak - pozor na to! Tykalo sa to PC znaciek Compaq, DELL a tusim aj HP z urciteho obdobia. Konektor bol rovnaky ako ATX, ale zapojenie pinov uplne ine.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“