Čím rozpustim nebo odstranim hmotu podobnou silikonu.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Autoelektro
Příspěvky: 34
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Čím rozpustim nebo odstranim hmotu podobnou silikonu.

#1 Příspěvek od Autoelektro »

Dostala se mi na opravu ECU z automobilu Chevrolet Voyager a je to zalitý hmotou podobnou silikonu už to dva dny namačím v benzinu a stale to nejde poradne vyčistit jestli ma někdo zkušenost čím poraďte.
Děkuji.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Nic podobné se mi nepodařilo ani teoreticky ani prakticky najít. Taky by mě zajímalo jestli na něco přijdeš.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#3 Příspěvek od mety »

nieje to lepidlo z tavnej pištole?Ja som mal z tým pokvapkane skličko na hodinke a zišlo to dole z denaturovanym liehom.Inak jedine roztopiť,alebo mechanicky odstraniť.Fakt neviem.

Uživatelský avatar
flick007
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od flick007 »

nebo se prodavaji odstranovace silikonu ale nemam s tim zkusenost. je to pasta ktera se nanese na silikon a po nekolika minutach se silikon narusi a ten de pak setrit

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#5 Příspěvek od Kocur »

Já když čistím motor od silikonu kde ho používám na utěsnění,tak používám acetonové ředidlo a tím to povolí,ale je hrozně agresívní vůči umělým hmotám.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#6 Příspěvek od Raptor181 »

Na lepidlo z tavnej pistole je dobry TOLUEN a na tu hmotu co ma na mysli AUTOELEKTRO sa pouziva jedna tekutina co si s tym poradi. Len je treba s tym vediet robit.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
maraka
Příspěvky: 1
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Teplice

zalevaci hmota

#7 Příspěvek od maraka »

Ahojky.Tato hmota je normalne nerozpustna-ochrana pred povetrnostnimi vlivy a ropnymi produkty,vypary.Jedina,mnou pouzivana a vyzkousena moznost,je nahrivani horkovzduskou a oddrolovani+mechanicke odstraneni.Zbytky jdou ponekud hure odstranit s cisticem na brzdy.Hodne uspechu.

Uživatelský avatar
ar196
Příspěvky: 143
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ar196 »

Na normální silikon se dá použít spray http://www.urseta.cz/fr_sch.htm
tady něco najdeš ale jinak i po použití je to práce na dlouho.Měl jsem zalitej regulátor otáček do lodě a odstranoval jsem to skoro dva dny.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“