Osciloskop PHILIPS

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#16 Příspěvek od tandel »

Masar napsal:
Celé schema jsem dal na upload: pm3212.pdf

Záslužná činnost, až na to, nezlob se, že schéma je rozmazané. Nejde přečíst ani jedna hodnota. Zřejmě moc zkomprimované nebo se pracovalo s malým rozlišením. Přitom ten obrázek vstupu přímo tady ve fóru je dobrý.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#17 Příspěvek od tandel »

Ukázka z toho uploadu

Obrázek
Naposledy upravil(a) tandel dne 13 bře 2008, 16:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

#18 Příspěvek od juracak »

mně to jde krásně ostře otevírám to Adobe 8 a šlo to ostře s velkým zvětšením taky v Adobe 6.
Ten PM3212 je odlišný v PM3211 jsou švábi na vstupu typ OQ0017. Podařilo se mně konečně najít podobný typ i se schématy a to PM3207.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

No je to soubor pdf, ze kterého jsem bral ten výběr, tak to nemůže být horší. Otevírám to Acrobatem. :wink:
p.s. Zvětšovat to musíš taky v Acrobat readeru a ne to zkopírovat do prohlížeče obrázků. :wink:

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#20 Příspěvek od tandel »

PDF prohlížím jedině v Acrobat Readeru (nyní se to jmenuje Adobe Reader).
Pro srovnání ještě posílám kousek jiného Philipse, opět věrně převzato z Acrobat Readeru.

Obrázek

Na rozdíl od toho tvého uploadu je schéma mnohem lépe čitelné a délka pdf souboru (myslím teď celé schéma) je asi 3x větší než ta tvoje. V tom asi bude jádro pudla.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#21 Příspěvek od jandu »

Snáď záleží aj na tom, z akého "zdroja" sa ten výber robí. Používam Adobe Acrobat 8.0 a ak robím výber zo skenovaného staršieho AR, tak nie je dostatočne ostrý, nech robím čo chcem. Z iného zdroja, ktorý sám osebe je dosť "veľký"/ myslým bit-ovo/, je neporovnateľne lepší.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#22 Příspěvek od tandel »

Juracak napsal:
...jsou švábi na vstupu typ OQ0017...

Tak to je teda smůla. Budou to zákaznické integráky, které si Philips vyráběl sám pro sebe a občas odcházejí. Nový se těžko shání a je drahý. Samozřejmě, pokud takový IO někdo čirou náhodou nevytáhne z nějakého staršího Philipse, určeného na součástky. Můžeš aspoň zkusit prohodit integráky? Prostě do toho vadného kanálu dát na zkoušku IO z dobrého kanálu?
Ale raději ať je to způsobeno něčím jiným, ta závada.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#23 Příspěvek od masar »

Já bych spíše tipoval na vadný fet V504 (ten horní). Zkus spojit vstupní konec odporu R500 popř. gate FETu se zemí (0V). Pokud se "poskakování" zvětší, je vadný FET. :wink:

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#24 Příspěvek od tandel »

Vadný FET - to taky není příjemné - jsou tříděné (selection) a párované.

Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

#25 Příspěvek od juracak »

IO jsou pájené a otvory jsou pokovené tak to radši nebudu měnit , zkusím ten FET a dám vědět.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#26 Příspěvek od tandel »

IO jsou pájené a otvory jsou pokovené...

To chce slušnou výbavu nebo zkušenosti, jak se to dá udělat i s běžným vybavením. FET je v patici?

Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

#27 Příspěvek od juracak »

masar píše:Já bych spíše tipoval na vadný fet V504 (ten horní). Zkus spojit vstupní konec odporu R500 popř. gate FETu se zemí (0V). Pokud se "poskakování" zvětší, je vadný FET. :wink:
Byl to ten FET BF256A. Teď jen sehnat dva spárované. Díky všem za pomoc ten osciloskop PHILIPS je pěkný kousek a běhal nádherně bylo mi líto dát jej pryč.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#28 Příspěvek od tandel »

Ty FETy si asi budeš muset spárovat sám... Buď ve spolupráci s někým nebo jich koupit víc (vzhledem k ceně to není zase takový problém).

Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

#29 Příspěvek od juracak »

Tak FETy jsem spároval a vyměnil stopa na stínítku už neposkakuje nahoru a dolů ale stojí. Jen to má jeden zádrhel stopa se po 10min provozu začne problikávat a to na obou kanálech, připadá mi to na problém v synchronizaci ČZ. Kdy by jste nekdo věděl co to přesně způsobuje budu doufat ve Vaši radu.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#30 Příspěvek od tandel »

Závady v ČZ je nejlépe zkoumat jiným osciloskopem. Tady je navíc ČZ poměrně složitá. A před opravou to nedělalo? - Aspoň jsi o tom původně nepsal.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“