Hodnota DDR II

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dajda
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Hodnota DDR II

#1 Příspěvek od dajda »

Ahoj všem,mám tu takové dilema a prosím zasvěcené o jejich názor:

u mého PC mám zakl.desku (gygabyte) umožňující osadit RAM DDR II do hodnoty 8 Gb.Mam obsazene 2 sloty po 2 Gb,tedy celkem 4 Gb,ale všude i v systemových inf. mi to ukazuje 3,25 Gb.Kde je tedy těch zbývajících 0,75 Gb?
Všem díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Tie nevidis, lebo pouzivat 32-bitove Windows. Ak chces vyuzit vsetko, potrebujes bud 64-bitove Windows alebo poriadny OS (napr. Linux - 32 alebo 64-bit).

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Zajimavy, zkus pameti prehodit do druhych slotu, mas tam ctyri? Pripadne vyzkouset dual/single channel konfigurace. No a klasicky upgrade BIOSu na nejnovejsi verzi. Nastavit casovani pameti na hodnoty z SPD. Co hlasi POST? taky jen 3.25?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

rnbw píše:Tie nevidis, lebo pouzivat 32-bitove Windows. Ak chces vyuzit vsetko, potrebujes bud 64-bitove Windows alebo poriadny OS (napr. Linux - 32 alebo 64-bit).
To je taky pravda, WinXP 32B sice umi adresovat az 4 GB pameti, ale ne vsechen adresni prostor je vyhrazenej pro RAM.

Uživatelský avatar
dajda
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od dajda »

Sloty mam čtyři,zkoušel sem přehodit a nic.Upgrade BIOS je O.K.Časování taky O.K. Pořád hlásí 3.25 Gb.Používám Windows XP,ten je opravdu 32 bit,tak že by to bylo tím?,jak píše rnbw? U předchozího PC jsem měl zakl.desku pro max.4 Gb (4 sloty).Měl jsem tam 2 x 1 Gb RAM,stejné XP a ukazovalo to normalně..2 Gb.Tak fakt nevím

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Nechapu tu tvoji analogii s 2GB, jakou to ma proboha souvislost? Jak psal rainbow, 32bit widle s tim neumi! Jakekoliv prohazovani je zbozne prani(a volovina). Bud zmenit XP za 64bit, do WOW nechodit, nebo neco od linuxu, solaris to taky zvladne. :wink:

Uživatelský avatar
dajda
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od dajda »

stepa píše:Nechapu tu tvoji analogii s 2GB, jakou to ma proboha souvislost? Jak psal rainbow, 32bit widle s tim neumi! Jakekoliv prohazovani je zbozne prani(a volovina). Bud zmenit XP za 64bit, do WOW nechodit, nebo neco od linuxu, solaris to taky zvladne. :wink:
Měl jsem tím na mysli pouze to,proč si win32 nevezme část paměti i pokud tam je hodnota RAM 2Gb.Nic víc nic míň.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od stepa »

dajda píše:Měl jsem tím na mysli pouze to,proč si win32 nevezme část paměti i pokud tam je hodnota RAM 2Gb.Nic víc nic míň.
Tys nepochopil oc tu jde. 4GB 32bit XP NEUMI adresovat, neni to tak, ze si kus vezmou.

Uživatelský avatar
dajda
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od dajda »

O.k.,už rozumím,díky za vysvětlení.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#10 Příspěvek od Atlan »

4GB tam aj tak nebudu cast z toho mozneho adresneho priestoru je urcena aj pre zariadenia :D

moretti

#11 Příspěvek od moretti »

OT: co když mám 3 pozice na ramky?jdou použít všechny?
dík

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od stepa »

moretti píše:OT: co když mám 3 pozice na ramky?jdou použít všechny?
dík
Zaprvy: jakou mas desku, lepe receno, jaky tam je socket pro CPU
Zadruhy: jde ti o kapacitu, nebo vykon?

Jiste ze to pujde...ale neco za neco. Popis to naco jsem se ptal, potom se o tom muzeme bavit.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#13 Příspěvek od PCmaniac99 »

a co takhle Physical Address Extension (PAE) da se zapnout prikazem do boot.ini ale nevim přesné znění příkazu zkus googlit třeba to pomůže i když nevím... už sem pozapoměl přesnou funkci PAE... program Everst ti na záložce základní deska > paměť ukáže jestli PAE podporuje HW, SW a jestli je aktivní ;) (stnadartně je vypnutá)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“