rýha ve skle monitoru (přesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

rýha ve skle monitoru (přesunuto)

#1 Příspěvek od Mirda »

Pánové prosím poraďte jak odstranit škrábanec ve skle obrazovky ještě jinak pěkného a kvalitního monitoru. Stalo se asi při stěhování. Díky.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#2 Příspěvek od xmarty08 »

Z vlastní zkušenosti mohu poradit-NELEŠTIT! Já to zkoušel opatrně Tempo pastou a taky Silichromem a napáchal jsem víc škody, než užitku. Rýha sice zmizela, ale rozleštil se i ochranný film-povrch na obrazovce a při koukaní na obraz to bylo nepříjemně ostřejší než nepoškozené okolí. Proto radím, smířit se s rýhou, je menší zlo než rozleštěné kolečko... Možná existuje nějaký lepší přípravek, ale nevím o něm :wink:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

to se Ti podařilo poškrábat sklo u klasické obrazovky, nebo u LCD?

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#4 Příspěvek od MaTTo »

Artaban001 píše:to se Ti podařilo poškrábat sklo u klasické obrazovky, nebo u LCD?
U LCD by uz nic lestit nemusel by mal rovno po monitore

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#5 Příspěvek od Mirda »

Artaban001 píše:to se Ti podařilo poškrábat sklo u klasické obrazovky, nebo u LCD?
Je to klasika SONY Trinitron E 230.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

no, ptal jsem se proto, že poškrábání klasické obrazovky je dost nebezpečná záležitost a z klasickýho skla škrábanec ničim nesundáš. Pochybuju, že by na obrazovce bylo něco nalepeno - filtr, nebo tak-
Mám ViewSonic P75F+ a filtr je jen napařená vrstvička a navíc jdou docela blbě odstraňovat jen blbý otisky prstů.. jedině lihem

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#7 Příspěvek od SMITH »

Predáva sa sada na odstravovanie škrabancov autoskiel, ale èi sa dá použi￾ aj na toto ,to neviem
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#8 Příspěvek od xmarty08 »

Artaban001 píše:no, ptal jsem se proto, že poškrábání klasické obrazovky je dost nebezpečná záležitost a z klasickýho skla škrábanec ničim nesundáš. Pochybuju, že by na obrazovce bylo něco nalepeno - filtr, nebo tak-
Mám ViewSonic P75F+ a filtr je jen napařená vrstvička a navíc jdou docela blbě odstraňovat jen blbý otisky prstů.. jedině lihem
Já leštil monitor Medion s TCO99 a zrovna ta napařená vrstvička na který tak pěkně drží otisky prstů má funkci jakýho si filtru (nebo je jen ke snímání otisků :roll:?) a jaký koliv zásah na ni je pak ošklivě vidět. Pokud se jedná o obyčejnou TV obrazovku, tak tu jsem úspěšně rozleštil asi na třech TV z hromádek... třeba ne úplně, ale z toho nejhoršího 8O

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od urbanek »

Artaban001 píše:no, ptal jsem se proto, že poškrábání klasické obrazovky je dost nebezpečná záležitost ....
No ono to s tou nebezpecnosti tak horky nebude... Slysel jsem ze se bezpecnost dnesnich obrazovek se testuje tak, ze se stinitko poskrabe diamantem a pak se prudce zchladi tekutym dusikem :!: . Ja uz v zivote zlikvidoval nekolik desitek obrazovek, takze vim co je tam za sklo. Jednou jsem likvidoval sony trinitron z 21" monitoru a ve predu bylo nejmin 15mm silny netristivy sklo (dve vrstvy skla a mezi tim jakasi guma) - musel jsem si na to vzit vetsi kladivo nez obvykle :D ...takze nejakyho skrabanecku bych se nebal...

Uživatelský avatar
senior2
Příspěvky: 1
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od senior2 »

Práve, že sa ani tak nejedá o poškrabanie skla, ale zrejme o poškrabanie ochrannej vrtsvy. Akékoľvek poškodenie akéhokoľvek materialu zainteresovaného na prenose optických informácii je veľmi neprijemné a zvyčajne sa nedá odstrániť bez následkov. Prípadné vyplnenie ryhy iným materialom bude pôsobiť rušivým dojmom, vzhľadom na iný index lomu. V tomto prípade by tiež leštenie spôsobilo ďalšie narušenie vrstvy a zhoršenie daného stavu. Jediný spôsob, ako by sa dalo tomu pomôcť, je odstraniť ochrannú vrstvu úplne, len neviem, aký ochranný efekt vykonáva, teda prípadné dôsledky takéhoto konania.

Uživatelský avatar
Corp
Příspěvky: 14
Registrován: 12 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Corp »

Těchto a podobných obrazovek jsem vyházel mraky a nic jim nebylo,prostě jsem je nepotřeboval.Pokud to jěště řešíš,tak ti můžu poradit zajít do nějaký sběrny,kde se shromažďují monitory.Stačí si vypujčít stejný,nebo podobný a prohodit obrazovky.Je to zadarmo,hodina práce.

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od ViPali »

Pozor na leštiče !!!!
Bola tu jedna firma, ktorá ponúkala leštič na všetko. Len neinformovala, že leštič je na báze amoniaku a preto nepoužiteľný na krištálové sklo, lustre a najmä obrazovky. Amoniak reaguje s olovom, našťastie obrazovka ľahne skôr, než by došlo k väčším škodám.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“