Pomoc s kamerou-chybejici kabely

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Insanity
Příspěvky: 37
Registrován: 15 bře 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

Pomoc s kamerou-chybejici kabely

#1 Příspěvek od Insanity »

Mam takovy drobny problem, na firmu nam z jine provozovny dovezli "kamerovy system".Videorekorder, monitor,casovy prepinac na 2 kamery a 2 kamery JCC -IR431W a zdroj.Na prepinaci je 4x cinch.Na kamerach neni nic.Po sundani krytu jsem objevil 4 pinovy konektor u CCD a 2 pinovy konektor u IR.Potreboval bych zjistit popis pinu a jaky kabel pouzit mezi kamerou a prepinacem.Delka vedeni bude cca 3 metry...na internetu jsem hledal marne a puvodni kabelaz po stavebnich upravach zmizela.Zapojovat se bude jen 1 kamera, dala by se propojit primo s monitorem ? Na monitoru je BNC vstup a prepinac 75 Ohm druha poloha uz nejde precist.Omlouvam se za stupidni dotazy, ale kamery opravdu nejsou muj obor.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

na webu jsem ji našel v nabídce řady prodejců, zkus některého poprosit o opsání rozložení pinů nebo spíš o prodej nových kabelů.
http://81.89.57.132/library/files/jcc_ir421w_ir431w.pdf

a ty zedníky co ty kabely zlikvidovali, resp. toho kdo kameru provozoval před tebou, nakopat řádně do řiti, nejlépe s rozběhem!!
Lidi, co ztrácejí dokumentaci a zahazuj příslušenství, bych někdy taky pomalu kastroval.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Crifodo píše:...resp. toho kdo kameru provozoval před tebou, nakopat řádně do řiti, nejlépe s rozběhem!!
Lidi, co ztrácejí dokumentaci a zahazuj příslušenství, bych někdy taky pomalu kastroval.
Dodám, jen že bych je kopal do (_!_) ZEPŘEDU - mám obdobné zkušenosti - dyť to sou jen kabely, ty ať si elektrikáři natáhnou nový....!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Insanity
Příspěvky: 37
Registrován: 15 bře 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

#4 Příspěvek od Insanity »

Njn...neco mi rika, ze prodejci v tomto smeru moc ochotni nebudou a koupi nove kabelaze bych se prozatim radsi vyhnul...jde mi spise jen o provizorni odzkouseni, ty kamery jsou totiz ve strasnem stavu,jednu dovezli z demontovanym krytem,ccd totalne dodrene...s tou si iluze nedelam, z te druhe jsem sice "jenom" oskrabaval vrstvu akrylove barvy, abych vubec zjistil typ, vevnitr vypada ok, zadny prach,nic, ale kdovi..jo kdyby mi tu kameru v takovem stavu donesl domu a mel bych pro ni prakticke vyuziti, tak bych si o tomto tematu byl ochoten precist treba 500 stranek, dokud bych to nepochopil, jenze tady to bude s prominutim slouzit pouze k "buzeraci" jednoho zamestnance (ve skladu jsou pouze veci historicke hodnoty ve stylu roztrhanych plachet, ojetych gum apod.)
Vlastne mi jde jen o ty 4 piny...stacilo by mi trosku nasmerovat, protikus a multimetr mam, soucastky rozpoznam...ty 2 piny u IR si uz pak dokazu odvodit.Je sice smutne, ze sem "lezu", kdyz moje "bastlirske" schopnosti zacinaji a konci u nalezeni a vymeny elytu na boardu, a vsechny kamery sveta jsou mi sumafuk, ale zas mam mam celkem dobrou "mechanickou" pamet, takze kdyby nekdo v budoucnu resil tento problem, tak mu jen tak z hlavy reknu co a jak...ale nevysvetlim proc.Kdyby byl aspon datasheet od ccd a videl bych v tom nejaky smysl tak se k tomu zapojeni uz nejak dokopu, ale takhle...a navic hledat neco na netu s FUP od O2 (down cca 5kB/s), vetsina materialu na toto tema je v PDF, 20 minut cekam nez se to nacte a ve finale je to dalsi katalog se zakladni specifikaci...sedim tu temer v kuse od vcerejsich 16:00 a prakticky efekt zadny...tajne jsem doufal ,ze nekdo tuto kameru vlastni, bude ochoten odsroubovat kryt a sdeli mi +12 tam, GND tam na video pouzij koax, zjistim jestli kamera aspon skytne a ma cenu shanet orig. kabelaz pripadne s tim obtezovat nejakou zkusenejsi osobu...nebijte me jsem jeste mlady a naivni...a k tomu asi 🤐.Kazdopadne diky za snahu :)

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#5 Příspěvek od kybl »

Jen tak ze srandy bych zkusil sundat kryt,GND snad najdeš,napájení tam bude stejně určitě stabilizátor...Za pokus to stojí...Zbytek zapojení je potom jasný.
Roman

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“