Flower efekt

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

Flower efekt

#1 Příspěvek od Filda »

Ahoj, hodlám stavět diskotékový flower efekt (nebo jak se to píše). Zdroj sevětla mám 50ti W halogenku s reflektorem, točící kotouč s dírama (poháněný motorem) a objektiv. Celé to bude napájeno ze starého PC zdroje. Poradíte někdo obvod jak udělat aby měnil motor směr podle hudby (např. basů)? Nevyšlo to někdy v nějakém časopise? Nic mě nenapadá :? :oops:

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Sunmay »

Nevím jestli je to správná úvaha ale dolnofrekvenční propust aby to reagovalo na basy zesílit vytvarovat obdelník a nějakou logikou (dělička dvěma a invertor) řídit H-můstek.
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#3 Příspěvek od stanimir »

Zkus se podívat na tyto stránky třeba tam něco najdeš.

Kód: Vybrat vše

http://www.blackout.sk/

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Filda »

dík juknu se tam.

Sunmay: Nad tím H-kústkem jsem přemýšlel taky ....... jen jsem nevěděl co dát před něj. Takže teoreticky: Dolní propust, vytvarovat na obdelník, bistabilní KO a pak ten H-most .... po každém úderu basu by se měl změnit směr otáčení. Snad to bude fungovat :D

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Sunmay »

no ted sem já nějak nepochopil tu funkci BKO ... děličku dvěma sem myslal tak, že přijde impulz překlopí se, druhý impulz překlopí se. Zapojit KO typu D.
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Filda »

Sunmay píše:no ted sem já nějak nepochopil tu funkci BKO ... děličku dvěma sem myslal tak, že přijde impulz překlopí se, druhý impulz překlopí se. Zapojit KO typu D.
No já to upravil podle sebe. BKO se vlasně překlopí po každé kladné půlvlně. (to je místo té děličky) ....... mám to spíchlé hned

Odpovědět

Zpět na „Poradna“