Ako na popisky?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#31 Příspěvek od Alino »

Toome.Ozvi sa mi na môj email ohladne Frontdesigneru.Neviem čo je za problém,na tvoj mail sa nedá písať.Vždy sa mi vráti ako chyba.Môj email:
mhome@ttonline.sk Ďakujem.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#32 Příspěvek od tandel »

Janousek napsal:
To zelený je taky fixem?

Dotaz třeba směrovat na stránky u obrázku uvedené.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#33 Příspěvek od toom »

Alino píše:Toome.Ozvi sa mi na môj email ohladne Frontdesigneru.Neviem čo je za problém,na tvoj mail sa nedá písať.Vždy sa mi vráti ako chyba.Môj email:
mhome@ttonline.sk Ďakujem.
Ahoj, vcera rano jsem Ti na mail odepisoval. Poslal jsem Ti ten program a par fotek veci v tom programu delanych. Jsi schopny pobrat prilohu o velikosti 7MB ?

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#34 Příspěvek od kevin_mitnick »

Panely delam v ADOBE Photoshopu, tisknu na inkoustovce a pak si vzdycky zajdu ke kamaradovi co ma copyshop a necham si to zalaminovat do folie. Pak staci uz jen vyrezat diry a skoro profi panel je na svete...

Návštěvník

#35 Příspěvek od Návštěvník »

p4ul píše:Ještì jiný zpùsob je zažehlení toneru, podobnì jako se dìlá dps. Já popisky dìlám tak, že je vytisknu na inkoustovce na obyèejný kanceláøský papír. Není to nic extra, ale vypadá to líp než od ruky. Pìknì vypadají barevné papíry (žlutý).
co takto si zohnat priesvitnu samolepiacu foliu a s laserovkou na nu vytlacit vsetko co potrebujes, potom prilepis na cely predny panel a vyrezes otvory pre vypinace potenciometre a hotovo..

alebo iny sposob kupis si papier na zehlenie (neviem presne ako sa vola) vytlacis si na to co potrebujes(ale zrkadlovo obratene!! najlepsie laserovkou je kvalitnejsia) a potom to farbou dole polozis na plech a poriadne prezehlis a ono sa ti to na ten plech prezehli ma mas to ako profik

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#36 Příspěvek od FERYACT »

Kupte si přístroj DYMO a bude pro vás rozkoš dělat popisky.Na bílou samolepku vypálí/vytiskne/nesmytelný popis.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Jenys »

FERYACT píše:Kupte si přístroj DYMO a bude pro vás rozkoš dělat popisky.Na bílou samolepku vypálí/vytiskne/nesmytelný popis.
Proč hned kupovat..co takhle si to půjčit v práci :idea: Ale zase až tak dobré to není....na nějaký zdroj do práce, to jo, ale doma bych chtěl mít svůj popis panelu, celý vytvořený v jednom kuse a ne jen dolepovat Dymo páskou i když ona tiskne hezky :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#38 Příspěvek od FERYACT »

To Jenys:DYMO páskou můžeš napsat popisku třeba metr žádné dolepování.
Mluvíme každý o něčem jiném.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Jenys »

FERYACT píše:To Jenys:DYMO páskou můžeš napsat popisku třeba metr žádné dolepování.
Mluvíme každý o něčem jiném.
Nevím, jestli mluvíme každý o jiném :?: Já mám na mysli, takovou asi centimetr širokou pásku, většinou se používala na DKP a další popisy. Vím, můžu popsat celou její délku...ale co šířka :?: Dřív to byla taková plastová tuhá a do ní se ty písmenka, čísla vytlačovaly, teď je to foto cestou. Ale asi by byl problém se trefovat na různé rozteče. Jinak jsem s tím v práci popisoval a dá se měnit směr písma, podél, nebo napříč i styl a tak.
Jen jsem myslel tím dolepováním, že by to bylo potřeba rozstříhat a nalepit na příslušná místa.

Nebo snad dělají nějakou jinou šířku, co neznám....tak potom se omlouvám :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
MartinOV
Příspěvky: 112
Registrován: 01 dub 2010, 02:00

#40 Příspěvek od MartinOV »

Dymopáska je dobrá na drobnosti typu "mikrofonní předzesilovač v krabičce", kde si jen natisknu nápisy "Levý", "Pravý", "Napájení" a to je tak všechno. Účel to splní, ale nevypadá to nejlépe. Je vidět, že to je prostě dolepované a popisky nejsou v jednom kuse (celistvé).

Třeba takový laboratorní zdroj si s dymopáskou představit nedokážu. Jednak by to vypadalo skutečně otřesně a zkuste si představit rvát hromadu samolepek mezi hromadu svorek a potenciometrů. Jak se znám, určitě by se mi to někde překrylo. :P :D

Chtěl jsem se zeptat - jak děláte díry v těch natisknutých panelech? Máte už vyvrtané díry do čel krabice a v papíru díry vyříznete nebo vyděrujete díry v papíru děrovačem a poté vyvrtáte díry v panelu s již nalepenou fólií?
Já jen, abych se pak někde nešibnul o pár mm a díra pro LEDku by byla třeba kousek vedle... :)

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#41 Příspěvek od FERYACT »

Můžeš si na cuprextitu udělat popis celého přístroje /celou čelní stěnu/
a měď pocínovat.Lesku dosáhneš setřením cínu vlhkou hadrou.

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#42 Příspěvek od mc-vlada »

Fólie pro potisk a to jak profi tiskárnami tak i inkoustovými se dá sehnat např ve SPANDEXu, po přihlášení se dá stáhnout katalog. Trošičku do reklamy dělám, mám malý řezací plotter ale pro písmenka menší jak cca 5 mm už to není ono. Na plošné spoje, pokud nejsou spoje moc tenké (pod 0,5mm a nejsou moc husté je to super) Ale viděl jsem právě ve Spandexu tiskárnu která tiskne na různé desky, tedy i na čelní panely. Ceny bohužel neznám, jedině skusit nějakou reklamní firmu oslovit. Pro naši firmu tady reklamka tiskne různé info tabule na PVC desky 5-10 mm, i barevně, objednávky jdou mimo mě tak že ceny nevím.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#43 Příspěvek od termit256 »

Co se ti na foliovych stitcich zda neprofesionalniho?
V prumyslu se to bezne pouziva. Osobne si nechavam delat foliove stitky zde http://milan.vrana.sweb.cz/fk.html . Stitek je slozen z vice vrstev, kryci folie je takova tvrda zdrsnela, chlapik je schopny tam vlepit i pruhlednou vrstvu bez lepidla pro led a displeje apod. Vypada to celkem profesionalne, ani po par letech v prakticky venkovnim prostredi (neprsi na to) se nijak nerozlepuje, jen se trochu vysisovaly barvy asi slunickem.
Je videt ze diry tam reze ruco, asi neexistuje plotr ktery by zaroven tiskl i rezal, ale je to vcelku pekne udelane, ma to v ruce.

Pokud to nemusi moc vypadat a vydrzet, necham to natisknout v mistnim grafickem studiu na samolepku a prelepim kryci pruhlednou folii. Ale vetsinou se mi to nepodari nalepit bez bublin, takze je to spis jen takova nouzovka pro lab. pristroje apod. Ty vyse uvedene stitky jsou pomerne tvrde a tluste, cca 0,5mm takze tam bubliny nehrozi.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“