Panasonic - zmìna barev

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

Panasonic - zmìna barev

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den,

mám cca 11 let starou televizi Panasonic, ale i tak už má hranatou obrazovku, perfektní stereo zvuk a doteï jsem byl maximálnì spokojen i s obrazem.

V obraze hlavnì v malých barevných pøechodech (lidská tváø) jde kus jakoby do èervena. Nebo pøi znìlkách na ÈT1, kde se používají takové ty pøelévající se barvy (modrá) se barvy jakoby ohranièí.

Pùsobí to podobnì, jako když se na poèítaèi díváte na fotky, ale barevná hloubka je nastavena na 256 barev.

Trošku pomohlo stažení jasu, kontrastu a barev.

Televizi se mi nechce vzhledem k váze nikam vozit, ale po telefonickém kontaktu do opravny mi po popsání závady sdìlili, že se jedná o vypálenou katodu a vzhledem ke stáøí již není možné sehnat novou obrazovku.

Opravdu jí mám hodit do šrotu ?

Díky moc

Martin

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

prohlédni si

#2 Příspěvek od Hill »

při klidném obrazu zkontroluj: jestli je velká barevná plocha po levé straně sytější a tato sytost směrem vpravo klesá, je na čase vyměnit vazební elektrolyty v příslušné cestě barvy, raději však ve všech. Ztráta kapacity, derivace přechodů.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od gumickar »

Může také slábnout obrazovka. zkus vybudit trošku G2

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#4 Příspěvek od achil »

Krásné a podobné chyby v podání barev může mít na svědomí videoprocesor VDP3108 a pak búh s tebou.

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od wendys »

zkusil bych také vyměnit elyt na napájení RGB (10uF/250V)

Návštěvník

Re: prohlédni si

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Hill :

Toto to nedela, problem je na celem obraze. Nejhorsi je asi ta pletovka, ktera jde do cervena. Stejne treba tmava mistnost s ostrym svetlem. Jeho okraje jdou take cervene. Stejne treba pisek na plazi. Proste kontrastni plochy
Martin

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: prohlédni si

#7 Příspěvek od PetrK »

Anonym píše:Hill :

Toto to nedela, problem je na celem obraze. Nejhorsi je asi ta pletovka, ktera jde do cervena. Stejne treba tmava mistnost s ostrym svetlem. Jeho okraje jdou take cervene. Stejne treba pisek na plazi. Proste kontrastni plochy
Martin
Chtělo by to vidět, ale podle popisu to vypadá opravdu na báň. Novou obrazovku by určitě sehnat šlo, nebo repasovanou, ale otázkou je cena... Pozeptal bych se na http://www.reton.cz
**** Petr ****

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“