OVP 2137A, vertikal

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dMaX
Příspěvky: 46
Registrován: 21 led 2005, 01:00

OVP 2137A, vertikal

#1 Příspěvek od dMaX »

Zdravim, na tomto tv sa po zapnuti objavi iba tenka ciara v strede obrazovky, poradte prosim kde hladat zavadu. Vdaka.

Uživatelský avatar
triodon
Příspěvky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bruntálsko

vertoš

#2 Příspěvek od triodon »

proč nezkusíš vyměnit vertikál? to je celkem běžná vada,ale změř,jestli jde napájení na něj,tuším že to jede z vn trafa přes usměrňovací diodu filtrační elit a možná ochranný rezistor.Vysleduj,stáhni si dadasheet toho vertikalu,nebo schema cele bedny a uvidíš.pak se ozvi.

Uživatelský avatar
dMaX
Příspěvky: 46
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#3 Příspěvek od dMaX »

Dik za nakopnutie, zatial som tam nasiel zlu diodu VD147 (BA159) je v skrate, bohuzial ju nemam tak musim pockat do pondelka a kupit ju, potom sa uvidi. Apropo keby ju nemali neviete nahradu. Dik.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#4 Příspěvek od Kocur »

BA159 je rychlá usměrnovací dioda 1000V-1A-500ns,podle katalogu určitě najdeš podobnou a nebo ti poradí v obchodě co by se tam dalo dát.Já osobně bych tam dal raději o něco silnější třeba BY299 800V-2A-500ns,těch 800V by nemuselo vadit,už jsem to taky tak udělal ve dvou případech a OK.Jinak BA159 je běžně k dostání,myslím že nemusíš mít strach.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

re

#5 Příspěvek od durkovic »

a nebude to nahodou studenakom vo VN.

Uživatelský avatar
dMaX
Příspěvky: 46
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#6 Příspěvek od dMaX »

Uz je to poriesene, zohnal som diodu a pred nou bol este preruseny odpor 0,22 ohm. Takze tv facha, dik za rady.

Inak som si vsimol, ze v scheme ktoru som stiahol su zle oznacene prave tie odpory 0,22 ohm R148 a R157, maju byt naopak.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PetrK »

dMaX píše:Uz je to poriesene, zohnal som diodu a pred nou bol este preruseny odpor 0,22 ohm. Takze tv facha, dik za rady.
No to je docela divné, pokud TV fachá úplně normálně.... Ta dioda se neprorazila sama od sebe (přerušený R už byl jenom dalším důsledkem). Určitě by to chtělo celý obvod vertikálu prohlédnout, např. studené spoje u IO, vyměnit elyty, podívat se na napájení.......
**** Petr ****

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#8 Příspěvek od kybl »

Typoval bych zdroj.Pro nic za nic ten odpor neodešel... :wand:
Roman

Uživatelský avatar
dMaX
Příspěvky: 46
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#9 Příspěvek od dMaX »

Asi som sa zle vyjadril, dioda nebola prerusena, ale vodila v oboch smeroch, chovala sa proste ako kus drotu.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PetrK »

dMaX píše:Asi som sa zle vyjadril, dioda nebola prerusena, ale vodila v oboch smeroch, chovala sa proste ako kus drotu.
Vyjádřil jsi se dobře, však jsem psal že ...ta dioda se neprorazila sama od sebe (přerušený R už byl jenom dalším důsledkem). Čili pochopil jsem to správně, měl jsi proraženou diodu a přerušený R. To se ale v 99% nestává samo od sebe, mívá to nějakou příčinu....
**** Petr ****

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Na 100% to bude PCL 805....... 8O
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PetrK »

mi-ro píše:Na 100% to bude PCL 805....... 8O
Jo jo, obzvlášť ty polský moc dlouho nevydrží... :prst: :D
**** Petr ****

Uživatelský avatar
dMaX
Příspěvky: 46
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#13 Příspěvek od dMaX »

Srandicky :? , v kazdom pripade tv zatial slape a dioda drzi, asi to hold bolo to 1%.

Uživatelský avatar
triodon
Příspěvky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bruntálsko

tlačítka

#14 Příspěvek od triodon »

mám teď zrovna na stole tu samů telku,celkově už jsem ji rozjel,výměna kondiku ve zdroji,ale stále nemůžu přijít na to,proč mi lokální klávesnice nefunguje dle popisků,PR- krokuje dolů=OK,PR+ krokuje dolů=KO,MENU krokuje jako kdyby byl PR+,VOL- stišuje=OK,VOL+ stišuje=KO. Seriové rezistory jsou v pořádku,napájení 3.3V je taky přítomno, SM jde normálně vyvolat standartním způsobem,takže si myslím že nebude vada na cestě mezi mikrospínači a procesorem,ale jiná.Na ovladač reaguje správně.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#15 Příspěvek od Frenky »

A co takhle *dětský zámek*,nemáš ho náhodou uzamčený ???? :friday:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“