DVD PRO2 MD 41974

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

DVD PRO2 MD 41974

#1 Příspěvek od robo »

Stale se otaci spindl motor. I kdyz je v pohot. rezimu. DVD to nenacte. Nejde open. Veskera napeti ktera jdou ze zdroje je v poradku. +- 0.5 V odchylka. Co delat? koupit jiny dvd prehravac. Dik

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od robo »

Rekl bych ze je v haji AM 5868. Jednak otacky jsou trochu pomale. asi. A hreje jak prase. Ma nastarosti rizeni otacek, open. A open nefunguje.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od DiGiCo »

Odpoj spindle motor, jestli ti pak bude fungovat aspoň vysouvání traye, jsi doma... To servo obvykle vydrží neskutečně moc...

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od marostv »

mal so to DVD tej istej značky a po tyždnovej prevacke sa mi obiavila ta ista chyba tieš mi to vychadzalo na ten AM 5868 ale nakoniec som to vyhodil nemalo to vyznam opravovať :wink: ten obvod stoji okolo 360sk

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#5 Příspěvek od dj_Paul »

0.5v odchylka na +5V větvi není rozhodně v pořádku,ale možná se pletu tenhle stroj neznám

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#6 Příspěvek od SIDTIM »

Už vůbec PRO2 je problém sám o sobě, viz. dřívější diskuze. Servo může být prostřelené (a asi i bude). Stačí, když je spindl přiotrávený na komutátoru a cucá si ze serva řádný proud. Po nějaké době je vystaráno. Ekologocky šetrně zlikvidovat. :opravar:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Najprv by som skusil ten motor. Odpoj ho od dosky, pripoj na 3V a nechaj chvilu potocit. Potom zapoj naspat a vyskusaj.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Dnes jsem do rana v praci ale zitra to zjistim a dam vedet.

Vašek

#9 Příspěvek od Vašek »

Z 90% vadné napájení. Mìl jsem stejný problém. Kmitalo 5V na napájecím zdroji. Voltmetrem to ale nezjistíš. Pokud nemáš osciloskop nebo mìøiè ESR tak vymìò elyty v napájecí cestì. Tak moc jich tam zase není.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#10 Příspěvek od Peterseal »

Suhlas! ELITY v zdroji!
Vcera som opravoval dake taketo PRO2,najprv niekedi sekalo pri prehravani,potom nenacitalo nic a nakoniec ani na nic nereagovalo.len pisalo HELLO.
Vymenil som elity na sekundarnej strane a DVD fici,ale nwm na jak dlho.
Vymen ich secky a uvidis :wink:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

Tak jsem dal nove elity. A nic. Stale stejne. Na displeji se ukaze povel ktery zadam. Open, close, play....A nejde. Ale zjistil jsem jeden poznatek. Pri kontrole AM 5868 jsem se dotkl smd soucastek okolo toho svabu. A hle. DVD ozilo. Ale jen do vypnuti. Po zapnuti nic. Po doteku smd DVD jede. Do vypnuti. A tak stale dokola. Tohle jsem zjistil pred vymenou elitu. Po vymemne to reaguje stejne. A ted babo rad. Dik

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#12 Příspěvek od stevo59 »

Tak skús preletovať tie SMD, možno budeš mať šťastie a bude tam stuďáčik.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

Tak jsem se k tomuti dvd vratil. Pripojil jsem 4,5V na motorek. Pripojil a odpojil. Takhle jsem to udelal nekolikrat, Podle rozbehu a dojezdu bych rekl ze jede volne. Koukl jsem i na svab od serva. A vsiml jsem si neurciteho propojeni dvou pinu. Tak jsem to proskrabl. Pripojil salinu a vlozil audio cd. A jede. Pak DVD a taky jede. Otazka jak dlouho. Pokud s tim bude problem tak priste vymenim motor.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “