praskani/skrceni

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Smoldaa
Příspěvky: 28
Registrován: 07 bře 2008, 01:00

praskani/skrceni

#1 Příspěvek od Smoldaa »

custe mel bych dotaz prave sem si dobastlil korekcni predzesilovac funguje vphode az na jeden z potenciometru ktery mi ma ridit hlasitos .. kdyz snim potocim hlasitost sice zvysuje i snizuje ale strasne to praska ..(kdyz snim tocim) .... je nutna vymena celyho toho potentaku nebo se stim da delat i neco jinyho ?
Dik za odpovedi :arrow:
PowerMetal/Punk>ALL
Student----->:)

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#2 Příspěvek od tornado6 »

Opatrne rozober ten potenciometer a napruž bežec, zlož ho a prestrekni kontoxom, ak to nepomože tak len vymenaza novy. :wink:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Jak psal tornado6, ale raději bych použil červenou Diavu. Pokud je to možné, tak to chce ten běžec trochu vyhnout (vytvarovat) tak aby jeho kontakt jezdil kousek mimo tu vydřenou dráhu. Je to piplačka, ale pomůže to a dá se to s úspěchem realizovat u poťáků které se nedají pro svoji atypičnost jen tak snadno nahradit.

Killroy

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

stači kontox a radšej ho nerozoberaj

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Použití kontoxu je běh na krátkou trať. Záleží na tom co od výsledku dotyčný očekává.

Killroy

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Jestli tu Diavu neskladuješ doma aspoň 30 let, zapomeň na ni, ta, co ji dělají od poloviny sedmdesátých let, je dost agresivní a budeš mít nýtky a ostatní měděné díly za čas pokryté měděnkou.

Uživatelský avatar
Smoldaa
Příspěvky: 28
Registrován: 07 bře 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Smoldaa »

dik za odpovedi ... tak sem se rozhod ze ho vymenim cely pac je asi celej KO kdyz to osolim namax tak to prepali pojistky ... na zdroji..... ten co je na druhym kanalu to nedela .. :cry:
PowerMetal/Punk>ALL
Student----->:)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Rozumná řeč. Jak poťák začne chrastit, nepomůže už mu většinou ani svěcená voda...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

To musí být opravdu drsný poťíl, když pálí pojistky na zdroji...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

U mě se osvědčil tento postup: Rozebrání poťáku, vyčištění běžců lihem, opatrné očištění odporové dráhy taky lihem a těsně před složením namazat dráhu běžce a odporovou dráhu vazelínou - lehce. Osvědčilo se to líp, než kontox. Ten je jen na pár tejdnů..

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jenys »

Artaban001 píše:U mě se osvědčil tento postup: Rozebrání poťáku, vyčištění běžců lihem, opatrné očištění odporové dráhy taky lihem a těsně před složením namazat dráhu běžce a odporovou dráhu vazelínou - lehce. Osvědčilo se to líp, než kontox. Ten je jen na pár tejdnů..
Tak já když odstraňoval tuto vadu na potech, tak jsem je také rozebral a očistil, stačilo jen otřít tu dráhu a běžec a pak jsem to namazal prach obyčejnou Indulonou a bylo po problémech. Jinak, když jsem nechtěl rozebírat, tak stačilo nakapat dovnitř bílou leštěnku na nábytek, dokonce to kdysi někde radili a to bylo v pohodě i bez rozebírání. Další co funguje je transformátorový olej nakapat dovnitř, nebo stříknout injekcí. Ten Kontox funguje, ale asi to nevydrží dlouho, když se odpaří, začne to nanovo. Někdy je potřeba uzemnit poťáky a dokonce i hřídelky přes nějakou pružinku :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Smoldaa
Příspěvky: 28
Registrován: 07 bře 2008, 01:00

#12 Příspěvek od Smoldaa »

Sendyx píše:To musí být opravdu drsný poťíl, když pálí pojistky na zdroji...
jde o to ze je narizeni hlasitosti 70W zasaku takze jak sem to osolil tak to prepalilo pojistku ale ten druhej to prave nedelal takze je asi KO ... :arrow:
PowerMetal/Punk>ALL
Student----->:)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jenys »

Smoldaa píše:
Sendyx píše:To musí být opravdu drsný poťíl, když pálí pojistky na zdroji...
jde o to ze je narizeni hlasitosti 70W zasaku takze jak sem to osolil tak to prepalilo pojistku ale ten druhej to prave nedelal takze je asi KO ... :arrow:
Nemyslím si že je KO :wink:
Zkus tam stříknout něco, olej, či Kontox jen na zkoušku. Asi když dělá to praskání, může se to projevit špičkama v signálu a to je ten problém pálení pojistek. Asi by bylo zajímavé se na to kouknout na oscilu, co tam vůbec leze a jestli to také nekmitá při otáčení. Na co to potřebuješ tak solit? :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Sendyx »

Zesilovač, který pálí pojistky při maximální hlasitosti nestojí za to, aby existoval...

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#15 Příspěvek od adept »

mety píše:stači kontox a radšej ho nerozoberaj
Já ho také nerozebírám ale kápnu do něho silikonový olej párkrát protočím a funguje,ale jsem pro výměnu za nový.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“