TV servisní manuál

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-eddy-
Příspěvky: 2
Registrován: 22 lis 2007, 01:00

TV servisní manuál

#1 Příspěvek od -eddy- »

čau. prosím vás nemohl by mi někdo poradit s televizí značky HOMETECH model CTV 2163T RF Problém je takový, že když ji strčím do zásuvky a zapnu síťový vypínač, tak se normálně rosvítí červená ledka ale asi po 1 vteřině pohasne a svítí méně. TV se nezapne a nejde s tím vůbec nic dělat. Napadlo mě vyresetovat software že by mohl být seknutý, ale neznám kombinaci tlačítek. Pomoc plosím plosím.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

To nie je windows, ze to mrzne...

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#3 Příspěvek od tornado6 »

Pomeraj zdrojovy tranzistor ci nema skrat lebo ak ma tak to potom robi divi a nemyslim len skrat natvrdo uz som sa stretol aj s tym ze tranzistor mal rovnaku hodnotu z oboch stran nieco ako vnutorny odpor namiesto PN prechodu takze von s nim

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#4 Příspěvek od Frenky »

Někdy TV nejde zapnout,protože je u ní závada,kterou je potřeba opravit..jj není to zas tak jednoduché...musí se taky něco změřit atd.. :upset:

Uživatelský avatar
-eddy-
Příspěvky: 2
Registrován: 22 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od -eddy- »

Takže tím softwarem to být nemůže? Stalo se mi to u panasonicu ale mám tam známé tak mi řekli ten kód a bylo to hotové. Tak jsem si myslel, že by to mohl být stejný problém. Zkusil bych to, ale ten kód neznám. Tím zdrojem to nebude, tranzistor je v klidu, ale nedostává odpověď od zařízení potřebných ke spuštění obrazu. Fakt sem stoho tumpachovej.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#6 Příspěvek od tornado6 »

Nemam od neho schemu ani som ju nenasiel na nete ak ju mas skus ju Uploadnut na forum.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

-eddy- píše:Takže tím softwarem to být nemůže? Stalo se mi to u panasonicu ale mám tam známé tak mi řekli ten kód a bylo to hotové. Tak jsem si myslel, že by to mohl být stejný problém. Zkusil bych to, ale ten kód neznám. Tím zdrojem to nebude, tranzistor je v klidu, ale nedostává odpověď od zařízení potřebných ke spuštění obrazu. Fakt sem stoho tumpachovej.
Znovu se tu opakuje, čím menší vědomosti, tím větší "odborník"...

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#8 Příspěvek od tornado6 »

Na softver by som nevsadzal hovoris ze ti nic nehori len po chvilke ti utlmi svit predna ledka mne to raz robil Panasonic presne takto a vyzeralo to vtedy na spatny spoj na prepojovacych konektoroch mezdi obrazovkou a zakladnou doskou omrkni ci tam na patici nema s studenaky.
PS: pomeraj vystupne napetia na zdrojovom trafe ci niektore nechyba alebo nie je zmensene.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

jezevec píše:
-eddy- píše:Takže tím softwarem to být nemůže? Stalo se mi to u panasonicu ale mám tam známé tak mi řekli ten kód a bylo to hotové. Tak jsem si myslel, že by to mohl být stejný problém. Zkusil bych to, ale ten kód neznám. Tím zdrojem to nebude, tranzistor je v klidu, ale nedostává odpověď od zařízení potřebných ke spuštění obrazu. Fakt sem stoho tumpachovej.
Znovu se tu opakuje, čím menší vědomosti, tím větší "odborník"...
OT: Mýlíš se, evidentně chybí ovladače od VN trafa. Většinou se automaticky mažou u 250. dílu nějaké přiblblé telenovely a je to přímo nařízení EU. Kód to nevyřeší, jedině výměna síťové šňůry.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 19:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

No jo, ale to se musí dostat do SM a tím pádem napřed opravit televizi.

A když mu bude televize fungovat, proč by lezl do SM ? :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ns723
Příspěvky: 39
Registrován: 29 říj 2006, 02:00

#12 Příspěvek od ns723 »

Zdar umělče, máš zkrat na sekundáru zdroje.

Uživatelský avatar
froggg
Příspěvky: 5
Registrován: 24 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od froggg »

Zdravím.
Předesílám, že nejsem vůbec televizák, tohle byla první, se kterou jsem měl tu čest a to jen proto, že je moje a do servisák mi řekl, že tohle nedělá.
Píšu to sem, abych nezasíral novým tématem.

Mám Hometech CTV29S74ST a jednoho krásného dne se jí roztáhl obraz do šířky, druhého krásného dne už nešla zapnout. Tak jsem jí rozdělal, zjistil, že je tam v háji trand vn zdroje, byl tam C5296, ten jsem nahradil BU2520DX, potom byl ještě u vn trafa vyhořelý keramický kondenzátor 330nF/400V, ten jsem vyměnil za 330nF/400V MKP, keramiku jsem nesehnal po celým Hradci. Pak tam byl taky nafouklý elektrolyt, takže ten jsem dal taky nový. Na nic víc jsem nepřišel, takže jsem to zapojil, zapnul, televize normálně naskočila, ale obraz je po bocích parabolicky deformovaný, třeba můj monitor má nastavení této deformace v menu, ale tahle televize ne. Nevíte, jak bych to mohl zredukovat? Moc dík za případné rady.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od DiGiCo »

Ještě jednou pečlivě projdi součástky kolem VN trafa, máš v háji korekci podušky...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#15 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 21:12, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“