Připojení DVD mechaniky

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

Připojení DVD mechaniky

#1 Příspěvek od martinbbb »

Dobrý den, z LCD panelu nabízeného GME http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=755-138
jsem si postavil mini LCD televizi, jednouduše za kanalovým voličem (s napěťovou syntézou - který je laděn a přepínán mnou naprogramovaným Atmelem) je MF zesilovač, PAW filtr pro oddělení obraz/zvuk - obraz je demodulován a zesilován pomocí IO TDA 9800, který se používá v PIP modulech a pak přes elektronický přepínač přiváděný na vstup LCD panýlku.
Zvuk je zpracováván monofonně - jak se běžně používá v TV s kvaziparalelním odběrem zvuku. Celé to má dva vestavěné akumulátory (2x6V a nabíjecí obvod) a teď to příjde :lol: :lol: :lol: chtěl bych na tom přehrávat i DVD :lol: :lol: chtěl jsem se zeptat, zkoušel někdo řídit DVD mechaniku a číst z ní data??? Má s tím někdo zkušenost???

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Duplicitní vlákno smazáno (viz body 14 a 15 Pravidel na http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... opic&t=684 )
edit:
jen jsem toto dopsal, už jsem mazal další.
Varuji!

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#3 Příspěvek od martinbbb »

Hill píše:Duplicitní vlákno smazáno (viz body 14 a 15 Pravidel na http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... opic&t=684 )
edit:
jen jsem toto dopsal, už jsem mazal další.
Varuji!
Omlouvám se, spadá to jak pod PC techniku, tak pod DVD,VHS, tak i pod TV techniku....nechtěl jsem porušit pravidla, i když uznávám bylo to trochu zbrklý, ale to protože mám radost že ta TV opravdu funguje, i ženská mi to pochválila a to už je co říct........

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Jo, ale z DVD mechaniky pro PC sotva dostaneš obrazový signál, jako to bylo možné se zvukem u některých CD mechanik. Především ta mechanika přenechává dekódování do analogu počítači.
Tak si k tomu pořiď normální DVD player.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#5 Příspěvek od martinbbb »

Hill píše:Jo, ale z DVD mechaniky pro PC sotva dostaneš obrazový signál, jako to bylo možné se zvukem u některých CD mechanik. Především ta mechanika přenechává dekódování do analogu počítači.
Tak si k tomu pořiď normální DVD player.
To před vím...jinak bych se neptal....bude nutný vymyslet program pro ovládání mechaniky a algoritmus pro rozkódování dat z mechaniky, třeba na to rozkodování exstuje nějakej čip...nějak to přece musí jít......
Ještě ti něco povím, asi před půl rokem jsem postavil a zprovoznil svou vlastní USB TV kartu..... (obraz jde přes USB, zvuk normálně na NF vstup zvukovky) předtím mi taky všichni tvrdili že něco podobného sestavit, naprogramovat a vymyslet obslužný program v PC je nemožné....

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#6 Příspěvek od martinbbb »

martinbbb píše:
Hill píše:Jo, ale z DVD mechaniky pro PC sotva dostaneš obrazový signál, jako to bylo možné se zvukem u některých CD mechanik. Především ta mechanika přenechává dekódování do analogu počítači.
Tak si k tomu pořiď normální DVD player.
To před vím...jinak bych se neptal....bude nutný vymyslet program pro ovládání mechaniky a algoritmus pro rozkódování dat z mechaniky, třeba na to rozkodování exstuje nějakej čip...nějak to přece musí jít......
Ještě ti něco povím, asi před půl rokem jsem postavil a zprovoznil svou vlastní USB TV kartu..... (obraz jde přes USB, zvuk normálně na NF vstup zvukovky) předtím mi taky všichni tvrdili že něco podobného sestavit, naprogramovat a vymyslet obslužný program v PC je nemožné....
Navíc je to hodně malý a tahat velký DVD přehrávač pořád sebou je hloupost, potřebuju aby to bylo malý a šlo to napájet z těch akumulátorů, ty mám samozřejmě patřičně dimenzované, aby to utáhlo mechaniku.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#7 Příspěvek od martinbbb »

Hill píše:Jo, ale z DVD mechaniky pro PC sotva dostaneš obrazový signál, jako to bylo možné se zvukem u některých CD mechanik. Především ta mechanika přenechává dekódování do analogu počítači.
Tak si k tomu pořiď normální DVD player.
Už jsem našel co jsem hledal: http://www.cbox.cz/jmerenda/prehravac1.html

už si to vlákno můžeš smazat uplně....

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Vypadalo to, že chceš, aby ti na ten monitor šel i obraz, tos nenapsal, že ti stačí zvuk... ten Merendův stroj totiž už znám - vůbec s reprodukcí obrazu nepočítá, proto jsem ti to psal už na začátku.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#9 Příspěvek od martinbbb »

Hill píše:Vypadalo to, že chceš, aby ti na ten monitor šel i obraz, tos nenapsal, že ti stačí zvuk... ten Merendův stroj totiž už znám - vůbec s reprodukcí obrazu nepočítá, proto jsem ti to psal už na začátku.
A sakra... :cry: :cry: už jsem si toho taky všimnul...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “