Panasonic NV-FJ618

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
triodon
Příspěvky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bruntálsko

Panasonic NV-FJ618

#1 Příspěvek od triodon »

ahoj,je to moje video,a jsem na nej hrdej,protoze to je panasonik,ale zacal mne zlobit. Zavada se projevuje nahodne: pri zapnuti play nebo i rec, se spusti a do 4vterin se zastavi , treba se napodruhe,napotreti i napoctvrte chytne, z toho to neudela cely tyden.Nejcasteji to delalo u cerstvě rozbalenejch kazet. No a kdyz se to chytne,tak je slyset zašustění a jede. Na modespínač se mi to nezdá,myslím si .že by vyhazoval nějakou chybu .Mám celou úplně stejnou mechaniku na součástky z videa,které trefil blesk,takže díly jsou.Jen motory na ni nejedou.Ví někdo co stím?

wiktor

#2 Příspěvek od wiktor »

a proc mislis ze by to nemoch bejt treba ten modeswith tak ho zkus vycistit a uvidis jestli to byl on nebo ne.

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

Panasinic

#3 Příspěvek od kybl »

A nepíše Ti náhodou nějaké chybové hlášení?
Roman

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Nevybavuju si přesně typ týhle mechaniky ale pak je tady ještě spojka LOAD motoru, kdo zná, ten ví o co GO.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
triodon
Příspěvky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bruntálsko

tož chlopi

#5 Příspěvek od triodon »

spojka není v prd..i, ta kazeta se rozjede normálně,ale jen na 2-4 vteřiny,záleží na modu rychlosti SP,LP,EP, žádné tahané zvuky motoru, žádné hlášky na displeji,jen to prostě přejde na stop,ale opakuji, jen někdy,a to ,když to nejvíc člověk potřebuje pustit. a na obraze se závada projevuje tak,že zrní horní čtvrtina obrazu,a zbytek je vidět normálně,a když se to do těch 4vteřin chytne ,tak je slyšet,jak zašustí pásek-jakoby se někde srovnala dráha toho pásku,sledoval jsem to ,a ozývá se to z míst kladky,ale to video není tak jeté,aby to dělala ona. Dělá to za kladkou a to na((tyčce))"odborníci prominou" která je jako vodící,pásek je totiž pod hranou té tyčky,a je otázka náhody,jestli se pásek řádně zařadí do dráhy nebo ne.a jak se zařadí tak je možné všelijak možné s kazetou zacházet-nezkrčí se nikde. Při vložení kazety si mechanika natáhne pásek kolem bubnu s videohlavami a v místě kladky se mi zdá,že je pásek moc volný na to,aby podpadl pod hranu vodící oné"tyčky". tak toto je snad vyčerpávající.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: tož chlopi

#6 Příspěvek od PetrK »

A obě vidlice páskové dráhy které vedou videopásek okolo bubnu videohlav dojedou opravdu až úplně na konec??????
**** Petr ****

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od DjRix »

Co si mám představit pod pojmem že kladka není moc jetá??? Pokud je to video starší jak 2 roky tak si piš že jetá je!!! Pokud se totiž dostane páska mimo AC hlavu,tak nemá elektronika synchro signál (proto to zrnění) a vypne se !!!! Ještě to taky může dělat předepínač pásku na levém kole,(píšeš že se ti zdá páska volná)na to už je nejlepší měřící kazeta.
Klídek chlapi,to je nulák...

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Myslím že máš vadny tenhle díl VXL2670,podívej se tady
http://www.ame.cz/?param=fullresult

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PetrK »

Anonym píše:Myslím že máš vadny tenhle díl VXL2670,podívej se tady
http://www.ame.cz/?param=fullresult
Jo jo, to byl přesně ten důvod proč jsem se ho ptal, jestli vidlice dojedou až na konec.... :wink:

Jinak s tou kladkou má DjRix také pravdu, protože zkrátka a dobře materiál ze kterého jsou v těchto nových hnojích vyrobené již není to co bývalo, že kladka vydržela klidně 10 let. Jsem se trochu zasmál když nám triodon hned v úvodu oznámil že je hrdej protože má Panasonica a pak jsem si přečetl model toho skvělého přístroje :mrgreen: . Taky jsem hrdej na tuto značku, ale protože mám ještě poctivou mechaniku. Tahle nová (a levná) Z-mechanika je už spíš hračka pro děti, když to vidím chce se mě brečet. Ale zase za ty prachy..... :D
**** Petr ****

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od DjRix »

PetrK píše:materiál ze kterého jsou v těchto nových hnojích vyrobené již není to co bývalo, že kladka vydržela klidně 10 let.
Jo jo,petře,taky když jsem měl ještě NS 20cítku tak jsem v ní měnil kladku každej rok jako pravidelnou ůdržbu,protože i když ta původní vydržela 5 let,tak ten novej shit byl po půl roce ztvrdlej a popraskanej jak beton!! 8O
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PetrK »

DjRix píše:Jo jo,petře,taky když jsem měl ještě NS 20cítku tak jsem v ní měnil kladku každej rok jako pravidelnou ůdržbu,protože i když ta původní vydržela 5 let,tak ten novej shit byl po půl roce ztvrdlej a popraskanej jak beton!! 8O
Jo jo, bohužel. A lepší se už sehnat nedají, lepší vlastně už nejsou ani ty originály v těch nových krámech co se dneska vyrábí.
Když ještě existoval starý Konig než zkrachoval a vzal ho pod křídla Nedis, tak i náhradní kladky dodávali prakticky originály. Jenomže to už je odhaduju tak 8 let nazpět, dneska ty náhrady co dodávají kolikrát nesedí ani mechanicky, mají větší díru protože desetinka sem desetinka tam, nebo užší ložisko takže po zajištění to tam kvrdlá...., o materiálu gumového obložení ani nemluvě, ten po půl roce dopadně jak píšeš....

To samé jsou řemínky, člověk se pomalu neodvažuje tam to bláto ci přijde vůbec dát. V dobách bývalého Konigu stála kladka o 100% více než dneska, řemínek za 40 až 50Kč taky byla běžná cena, ale to byla kvalita!!! Co je mě platný řemínek za 7,-Kč když mám strach že nevydrží ani ty tři měsíce záruku na opravu. A jako blbci pak vypadáme my servisáci, jako že to neumíme když to naštvaný zákazník přinese zpět....
**** Petr ****

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od DjRix »

Přesně!,s kladkama já už kolikrát říkal lidem ať to po roce donesou že se to používáním "unaví",chtěl bych vidět jak by se tvářili kdybych jim narovinu řekl že ten matroš co jsem tam dal je shit!!! S Konigem mám ty samý skušenosti,na panasonica byla leckterá kladka i k pětikilu (s držákem a pružinkou) zatím co dneska má nedis 99% kladek do dvou stovek.A tak je to se vším,člověka to už někdy tak sere,že má chuť se :malta:
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
triodon
Příspěvky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bruntálsko

tož jo

#13 Příspěvek od triodon »

mrknu se na to,jestli dojedou vodítka nadoraz a jestli drží pevně,ale nedochází mi souvislost s tou páskou která je mírně zapadlá pod pomocným trnem za kladkou.Podotýkám ještě nebyl do toho žádný zásah,takže něčí neodborná či odborně neodborná aplikace nebyla.Spíš se mi zamlouvá varianta s předepínačem levého kola.PS:Kolem sebe mám převážnou většinu lidí,co mají tuto řadu panasoniků,nekteří ješte předešlou řadu s hliníkovým šasí,a ty jsou ještě dodnes naživu.Můj názor je ten,že panasonic je poslední výrobce,který vhs dělá ještě tak jaksi dobře. Dyť se podívejte na ostatní šity, mechanika kde nic tu nic,displej ledkovej,no oničem,takové videa z papíru jsou fakt hračky do větru.Philipsem začínaje a SilvouSchneider konče-bleee.

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#14 Příspěvek od nadzgo »

napojím sa,prosím prosím neviem hodnotu sučiastok v zdroji D6,D8,D30 a IC1 nejake STR...
Schemu sa mi nepodarilo nájsť.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#15 Příspěvek od Eleman »

Tady máš zdroj a tady celý SM

Proboha, lidi už se tohle naučte hledat sami. Vždyť na tom nic není. (Pokud za tím nestojí lenost a pohodlí). "Táňu" a Eservice snad zná kažký.
Jiná situace je když je to někde ukryté anebo těžko dostupné
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “