výroba stupnice potenciometru

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cybertracker
Příspěvky: 34
Registrován: 15 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Cybertracker »

tibi:

Díky moc, máš to u mě :wink:

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#17 Příspěvek od tibi »

Cybertracker píše:tibi:

Díky moc, máš to u mì :wink:

zamalo!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Crifodo mimo jiné píše:funkce Save nechodí u některých softwarů i z jiných důvodů než kvůli režimu kompatibility...
Nojo, ale pod W95 i W98 ukládání chodilo...
Podobně jako drivery skeneru Umax Astra 4500 pro XP: po nějakých těch aktualizacích WXP shazují aplikace, z nichž byly spuštěné. Vše legální software, podotýkám. Jde skenovat jen v MS Photoeditoru zkopírovaném z W98 nebo pomocí tlačítek na skeneru, pak ovšem otevírají jakýsi defaultní ovládací panel s tak miniaturním náhledem, že s tím nejde kale dělat. A české zastoupení Umaxu nad tím krčí rameny, že je chyba jinde, ještě loni s tím žádné problémy nebyly...
Leda přeinstalovat. Jenže drivery stažené od nich nic neřeší a instalační CD mi po jedné reklamaci zapomněli vrátit. Když jsem ho začal postrádat, prodejna už nebyla... Když už jsem u toho: neměl by někdo originál instalační CD Astra4500 ke zkopírování?
Zkrátka někdy se musí najít náhradní postup i u zcela korektně nainstalovaného legálního software.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

to zní přímo horrorově, asi jako oženit se s hrbatou ožralou epileptičkou :evil:
Osobně jsem to vyřešil tím, že jsem na UMAX zapomněl a přešel na Cannon. Měl jsem UMAXy dva a předtím dva jako zaměstnanec ve firmě, vždycky to bylo s problémy. Ten poslední mi prostě odešel hardwarově, žluté a zelené pruhy a pak šmytec.
Obsluha skeneru je v podstatě otázkou TWAIN driverů, a tady bude kámen úrazu, kdysi byl skener investiční elektronikou za desítky tisíc, dneska je to šunt za pár stokorun a podle toho vypadá péče technické podpory a zřejmě i podpora geniálními systémovými programátory. Poslední ránu do vazu tomu pak udělí česká lokalizace. Nedivil bych se, kdyby poslední verze byla v podstatě sérií záplat, přesazených narychlo ještě z SCSI a W95/NT do 98 a pak do XP... Programátoři se střídají a ten poslední sice řeší USB2, ale už neví u čeho vlastně :roll:
o úrovni technické podpory jsem si udělal obrázek i z češtiny czech zastoupení:

Titulek: Vyjadreni UMAX podpory

Pokusim se odpovedet na vase dotazy a pripominky. Ikdyz vetsinou staci sledovat web www.umax.cz, nebo v pripade vaznejsich problemu kontaktovat technickou podporu.

- Tomas ma zaspineny skener a proto se spatne kalibruje (odpoved v casto kladenych dotazech na www.umax.cz)

- skenery 600P a 1220S jsou vece nez pri roky stare modely a tomu kvalita odpovida. Ikdyz zvlaste skener 1220S strci mnoho dnesnich konkurencnich skeneru do kapsy.

- Pokud se AlienPilotovi skener sam od sebe odpojuje od USB ma bud spatne ovladace pro USB radic, nebo vadny skener, nelze doporucit nic jineho, nez aby ho reklamoval. Na UMAX skenery je zaruka jeden ro to je myslim dost na objeveni pripadnych nedostatku.

- Mail od D. Hesouna bohuzel na support@umax.cz nedorazil. Odoved je jednoducha ve skeneru mate 2ks CD jedno original od vyrobce (s nefunkcni cestinou) jedno od nasi podpory, kde je jiz vse opraveno. Paklize se k Vam vinou distributoru opravne CD nedostalo, staci kontaktovat podporu na vyse uvedenem mailu a CD Vam bude zaslano.

S pranim hezkeho dne se za tecnickou podporu UMAX louci.

Jiri Mares
technicka podpora UMAX

...
Němci cosi nabízejí http://www.umax.de/support/CDs/CDorderE.htm
ale jak říkám, UMAXu bych se radši vyhnul.
Co se XP týče, tak naistalovat, rozchodit potřebné programy a pak pořídit Acronisem zrcadlo a nikam NEPŘIPOJOVAT! žádné aktualizace a "vylepšení".
Ty výše popisované propriety okolo programů s Save atd. se netýkají nelegálníhgo softwaru (ten je obyčejně cracknutý a proto funkční), ale demo a free verzí :wink:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jenys »

Včera jsem někde na netu našel ten inkscape v češtině, ale dneska už nevím odkud to bylo, ve slunečnici je to psané anglicky, tak nevím. Jediné co jsem objevil je toto a to je stejný název co mám já http://muj2.edisk.cz/stahnout-soubor/70 ... .42MB.html
Ale trochu v tom programu tápu, nikdy jsem s tím nedělal, tak mám problémy vytvořit ten panel. Je nějaká rychlá rada s čím začít konkrétně a čeho se vyvarovat. Díky :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#21 Příspěvek od gepard »

-- Gepard --

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Jenys »

Jo tak to bude ono, vím, že jsem zadával vektorové editory a ve slunečnici nic takového nenabízí. Jo mám sklerku jak čepici, chjo Ten editor vypadá dobře.
Teď se ještě naučit v tom pracovat :roll:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#23 Příspěvek od gepard »

Něco málo - orig. dokumentace ke stažení jsem našel tady:
http://www.inkscape.org/doc/index.php?lang=cs
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Jenys »

gepard píše:Něco málo - orig. dokumentace ke stažení jsem našel tady:
http://www.inkscape.org/doc/index.php?lang=cs
A to je česky?? Já neumím anglicky :cry:

nějak mě ten program nechce poslouchat. Mám dojem že pokud bych to snad začal malovat propisotem, tak bych to měl dřív. To jsem tak blbej, nebo to chce nějaký grif???
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)


Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

K UMAXu asi tolko: mam stary UC630 (SCSI) a kvalita softwaru je hrozna. Nastastie chodi v Linuxe - minule som ho skusal, a pri scanovani sa da bez problemov robit, co je vec vo Windows nemyslitelna :D (a hlavne sa to dost hodi, kedze je scanner pomaly).

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Jenys »

tibi píše:http://www.edisk.cz/stahni/90452/frontd ... .63MB.html


stiahnut,rozbalit,napalit ako iso a nainstalovat z
cd.............................
Tak jsem to vyzkoušel a nemá to chybu. I když je anglicky, nebo německy je tak intuitivní, že pokud nebudou nějaké nepředvídané okolnosti, bude to na panely super :lol: To se ani nedá srovnávat s tím Inkscape.

Ale už v Inscape něco umím, ale je to složitější, a musím na to oklikou, než na to přijdu.

Takže zkuste a porovnejte :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Inkscape je klasicky vektorovy editor, nieco podobne ako CorelDRAW.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Jenys »

Už jste to někdo zkusili :?: Je to potřeba po rozbalení vypálit na CD(DVD), jinak to nefunguje, zkoušel jsem to. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#30 Příspěvek od Split »

no neviem..ja som to skusil aj vypalit ale aj tak mi to na konci instalacie vypise chybu a potom to nejde spustit
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“