Tak uz i Nichicon, nejen žlute bambus rakos...

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

Tak uz i Nichicon, nejen žlute bambus rakos...

#1 Příspěvek od TomasT »

Jsem pomerne neprijemne prekvapeny, nedavno jsem si koupil nekolik desitek kondu od nichiconu 100uf a ejhle, vezmu merak, zmerim a ono tak 85uF, 87uF atd. Docela mne to znechutilo...Vzhledem k tomu ze jsou nove... Clovek uz nemuze verit nicemu. Za chvili ty kondy z bambusu budou lepsi nez dlouhodobych znackovych firem... A to byl jeste LOW ESR, jdu se ozrat -)))))

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Než se ožereš, zkus nechat zkalibrovat měřák :D

Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

#3 Příspěvek od TomasT »

hahahaha, presne na to jsem cekal ze to nekdo vypali, myslis si ze kdyz jsem kousek od ostravy ze jsem pyˇa ???? -))))))) Za prve, merak je funglac, za druhe byvaly wavetek, dnes amprobe a za treti treba ekvivalent od nipponu ma rovne kilo plus minus z prdele chlup... Budto je to pajcung nebo nevim. Kupovane pres mezinarodni velke retezce, fuck doprdele prace. Nekupoval jsem je prvotne ja, tak ze nevim odkud to bylo...

Muzu ti nejake vymenit za MP80... Mam dneska blby den...

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

Nemyslím,že by to bylo měřákem,rozhodně ne v takové míře.Spíše bych je zkusil zformovat a pak znovu změřit. Jinak je to teda brutus,čekáš kvalitu a dočkáš se tohoto.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#5 Příspěvek od helios »

Ak vieš trochu anglicky, skús sa na tú "kvalitu" opýtať priamo výrobcu:
http://www.nichicon.co.jp/english/index.html
Ak sú seriózni ako tvrdia na stránke, mali by ti dať odpoveď.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
TomasT
Příspěvky: 35
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

#6 Příspěvek od TomasT »

jojo, zazraky se deji -)))Nejvic mne zamrzelo to, ze to bylo kupovane u opravdu velke spolecnosti jako je treba farnell atd. Neverim totiz tomu ze bych byl prvni ktery to zmeril. Vsadim se, ze o tom vi a vesele prodavaji dal. Jako exclusive low esr -)))))) Kdybych nedostal ten novy merak do ruk, tak bych to ani nevedel, protoze teto znacce bych bezmezne duveroval -) Jinak to same se mi stalo u jednech nejmenovanych ze semicu. Taky ukazovaly podobne o "dost min" ned deklaroval napis. Proto jsem se trochu neudrzel a pri jakemsi telefonatu kdy jsem cosi objedaval a zeptal se na cenu tech kondu a bylo mi nalezite vysvetlovano prodavajicim jak je to spickova super firma a ze ta cena je naprosto adekvatni a pekne mu vmetl do ksichtu proc teda ma zapotrebi ojebavat a ma nizsi kapacitu nez na stitku. No jo, ten firemni metr stal za hovno protoze na jejich kondech nameril o ctvrtinu min -)))Zajimave, ze jenom na jejich. Slo o prd, tak jsem to neresil... Zijeme ve spatne dobe kdy se pajcuje kde co a sidi uplne vsude. O to vic mne potesil nippon a ecom.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#7 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, jaké zkušenosti máte se značkou jamico?

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#8 Příspěvek od Peterseal »

JamicoN?
ak myslis tu tak super :)

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#9 Příspěvek od tandel »

Za ty peníze to ujde.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od PavelFF »

nedavno jsem si koupil nekolik desitek kondu od nichiconu 100uf a ejhle, vezmu merak, zmerim a ono tak 85uF, 87uF atd.
Já tomu sice nerozumím, ale výrobce přece udává toleranci 20% oběma směry. Co je tedy špatně?
Pokud souhlasí ostatní parametry se specifikací , není kapacita v tolerančním poli důvod k zatracování výrobce, nebo je? Víc by mi vadilo, kdyby nebyla dodržena třeba "lowESRovitost" nebo životnost, ale o tom se tu nemluví.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“