Neonova UV trubica z PC do auta

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bigdany
Příspěvky: 4
Registrován: 27 říj 2005, 02:00

Neonova UV trubica z PC do auta

#1 Příspěvek od bigdany »

Skusal som zapojit neonovu UV trubicu do auta cez klasicky invertor (resp. napetovy manic), ktory sa dodav pre zapojenie do auta. Po pol dni sivietenia pocas jazdy polovica trubice nesvieti. Napadlo ma, ze dostala vyssie napetie ako mala kedze pri behu motora je v aute U>=13,8V. Rozmyslam nad kupou novej trubice a zapjeni stabilzatora, ale myslim, ze potom bude problem so zasvietenim pri vypnutom motore, kedze ubytok na stabilizatore je tiez nejaky. Ako to urobit?
---------
bigdany

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

nepises nic blizzsiho jak o trubici, tak o tom menici. Zkus prohodit vyvody od ty trubice. zrejme nevhodny menic -vysoky pricny proud jeste k tomu ma charakter stejnosmerneho, proto se Ti opaluje jen jedna strana vybojky. To je nesvarem jednoduchych blokovacich menicu.

Uživatelský avatar
bigdany
Příspěvky: 4
Registrován: 27 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od bigdany »

Artaban001 píše:nepises nic blizzsiho jak o trubici, tak o tom menici. Zkus prohodit vyvody od ty trubice. zrejme nevhodny menic -vysoky pricny proud jeste k tomu ma charakter stejnosmerneho, proto se Ti opaluje jen jedna strana vybojky. To je nesvarem jednoduchych blokovacich menicu.
Nerozmyslal som nad tym, ze by bola zla konstrukcia trubice resp. menica, lebo su kupovane spolu, su masovo rozsirene a na PC ich ludia pouzivaju bez problemov. Preto som hladal chybu v odlisnosti napajania. Menic pozostava z dvoch tranzistorov a trafa, takze klasika.
Pomohlo by keby som na privod napajania paralelne zapojil zen. diodu 12V?
---------
bigdany

Uživatelský avatar
mirekv
Příspěvky: 23
Registrován: 07 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od mirekv »

bigdany
Zenerovu diodu v žádném případě, to by byl pro napětí >12V zkrat! Bohužel tyto jednoduché měniče jsou dost závislé na napájecím napětí, bylo by dobré se poohlédnout po něčem vhodnějším.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“