Tesla 820A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Tesla 820A

#1 Příspěvek od Puda »

Cau chlapaci -nudim se doma jaxvin protoze mam zlamany zebra
-tak jak sem tady kdysi popisoval tu upravu na 820A (dig.ladeni, D.O.) tak sem k ni konecne namaloval i desku a po osazeni funguje na 100%. Takze si myslim ze je publikovatelna. schema sice nemam ale nejni problem ho namalovat. takze deska je tady a schema prijimace DO s U806D je to samy jako v tv C416 dal je tam zapojenej 8mistav. k.o. s 74HC534 + 74HC30 (tady publikovanej) + dekoder 1z16 s 74154 + 8 otevrenych kolektoru pro ovladani dvou kusu mgf SM261 + dekoder smeru otaceni ladiciho cudliku. Pouzita kmitoctova synteza je od pana Zajice. logika ovladani pracuje stejne jako u vetsiny vezi a pri pridani dvou diod (ze strany spoju) lze jeste pri prepnuti vstupu na 1. nebo 2. mgf zaradit funkci play. jediny co nejde je ladit tuner z D.O., ale to sem hned od zacatku nepotreboval -posloucham uz 7 let jenom jednu stanici, ale je mozny vyuzit treba ovladani 2.mgf k ladeni radia.
Dal jsou vsechny napetovy vystupy z U806D zapojeny na korekcni predzesilovac -v mym pripade s LM1035 ale funguje to i s puvodnima korekcema (vyskouseno). Je vhodny k potenciometrum Vol, Bal, Bass, Tre pripajet miniaturni trimry a pri normalovym stavu (zel. tlacitko na D.O.) nastavit nulovej zisk/pokles na basech, vyskach a balanci. tim padem pri "0" na potakach a normalovym stavu korekce nekorigujou :-). A (to je dulezity) jediny spojeni zemi prijimace DO a radia je prave u potenciometru. Jinak na napajeni kmitoctovy syntezy je pouzity vinuti pro zarovky + stabilizace a pro napaneni desky ovladani je pouzity samotny trafo (puvodne primo na napajeni prijimace do v tv C416)
Tak se mejte a jestni chcete schema (myslym sem to popsal dost a nemuselo by bejt potreba) tak se ozvete.
Přílohy
ovladani 820A PCB.JPG
(141.66 KiB) Staženo 175 x
HPIM3820.JPG
(89.5 KiB) Staženo 223 x
HPIM3818.JPG
(101.91 KiB) Staženo 240 x
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Oldradio »

Takhle ničit sběratelsky zajímavou věc :?

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Primergy »

"ničení" možná jó, ale je to pěkný a provedený na úrovni. Já až budu mít více času, tak se budu taky vrtat v magneťáku SM-260. Zastavování přetáčení mezi stopami atd.
Sice tyto stroje už mají v historii něco za sebou, ale zatím jich je ještě dostatek.
Nedávno jsem viděl hrozný zvěrstvo na aukru. Nějakej týpek tam prodával SM-260 amatérsky předělávanýho jako dvojče... dvě mechaniky, dvě ovládací desky... samozřejmě nefunkční.

Jinak k PUDA: Dal by se nahradit přijímač DO s A244D miniaturním co se používají dnes v TVP?

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Puda »

to Oldradio niceni... me slo o to udelat funkcni moje domaci radio -jo este ho vazne po 14-ti letech posloucham a vylepsit komfort. treba s tema vymenejma korekcema si muzu dovolit mit hlasitost porad na plny pecky a
pridavat pouze na pocitaci ;-) a ze mi pepinani vstupu nelupe do repraku myslim je jen prinos. a nedes se zbytecne -mam na pude peclive uschovanou 820ku v puvodnim vydani :-) a hadej co mam este? sonet duo s puvodnim dalkovym ovladanim bowdenama ;-) -taky na pude
to Primergy nevim covece -ja mel tu U806D v supliku a vovladac na to stoji novej dve stovky.
jo tady je to schema:
Přílohy
ovladani + prijimac DO.JPG
(166.33 KiB) Staženo 387 x
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Puda »

to Primergy hehe to sem byl ja :-D
a rok to fungovalo -ale topilo to jaxvin
problem byl v tom, ze sem si nechal svarit predni panel z duralu a ten se pri tom svareni tak zkroutil ze sem ho musel delat znova no a tak sem se nas... a vys.. se na to :-D ale v dilne sem ho poslouchal asi rok a pak ho dal na pudu jinak mam za sebou asi 15 postavenejch tranzistorovejch zesu -vsechny do dneska makaj u mejch kamosu.
dost me to tenkrat bavilo ale pak sem se dal spis na pc a nebyl na to cas tudle upravu sem na tom radiu delal pred 2ma -3ma lety protoze se vazne nedalo pouzivat.
samosebou ze mam i origo SM261
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
kemos
Příspěvky: 43
Registrován: 24 led 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kemos »

to vypada fakt dobre toto..;) ja tedk as ni zase mam problem... :x kdyz ji zapnu vsechno sviti ale nesepne ochrana ss...skousel sem ji vypajet prosistit desku a zase dat zpet ale nepomohlo tak nevim....

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Primergy »

Puda píše:to Primergy hehe to sem byl ja :-D
a rok to fungovalo -ale topilo to jaxvin
problem byl v tom, ze sem si nechal svarit predni panel z duralu a ten se pri tom svareni tak zkroutil ze sem ho musel delat znova no a tak sem se nas... a vys.. se na to :-D ale v dilne sem ho poslouchal asi rok a pak ho dal na pudu jinak mam za sebou asi 15 postavenejch tranzistorovejch zesu -vsechny do dneska makaj u mejch kamosu.
dost me to tenkrat bavilo ale pak sem se dal spis na pc a nebyl na to cas tudle upravu sem na tom radiu delal pred 2ma -3ma lety protoze se vazne nedalo pouzivat.
samosebou ze mam i origo SM261
Tak to si byl ty. :D Hmm... Ono jako myšlenka by byla dobrá, ale když jsem to viděl, tak jsem nevěřil vlastním očím. :lol: To já ještě žádný zesík nestavěl, protože se mi nedostalo moc času. Zatím jsem si většinou na nějaký zajímavý schémata zesíků udělal DPS, abych vyzkoušel jak choděj a pak putovaly dál do světa.
Cca před čtyřmi jsem dělal lety takovou menší úpravu na Mono50. Tu si nechávám a zvuk má jak víno :D
Přílohy
Mono50.jpg
(216.74 KiB) Staženo 170 x

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Puda »

v cem ta uprava spocivala?
v mono 50 sem jednou menil akorat lampu jinak ho zas tak moc neznam
tady sou fotky toho posledniho zesu
Přílohy
HPIM2774.JPG
(118.24 KiB) Staženo 172 x
HPIM2773.JPG
(111.19 KiB) Staženo 111 x
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Puda »

to kemos a zkousel's odpojit konce?
treba mas seklej nakej budic a ta vochrana dela jenom svou praci
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#10 Příspěvek od Atlan »

Dal by se nahradit přijímač DO s A244D miniaturním co se používají dnes v TVP?

Da... :D
Přílohy
ir.JPG
(52.07 KiB) Staženo 73 x

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Puda »

jo takle prijimac ne dekoder.. tak to jo
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Primergy »

Jó, super dík. To jsem měl na mysli. :D

Moje úprava mono50 spočívala hlavně v tom, že jsem stínil všechny kablíky k potenciometrům a usměrnil žhavící napětí na předzesilovač. Pak jsem ještě přemýšel o náhradě EF86 protože je moc citlivá a šumí. Nějaký brutální úpravy na tom ani dělat nebudu. přeci jen to je už muzijní kousek. :wink:

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Primergy »

Jo jinak pěkný zes. Co si dal na KS? TDA2030 jako budič a tranzistory?

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Puda »

to Primergy
to je jen tranzistorovej zes BD911/912 na konci neco jako tranziwatt ale buzeny pres rozkmitovej stupen a na korekcich mam 2xNE5534
ma to jenom 2x40w sinus ale zas je to docela maly
na lampovej si troufnu az budu poradne umet pocitat tranzistorovy :-D

-a dal's selen nebo diody?
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Primergy »

Jasný, no. Ono 2x40W pro domácí účely bohatě stačí. Mít doma třeba 2x200W tak s tim bouráš zdi.
na usměrnění používám jenom polovodiče. Kdybych tam dal selen, tak mam vedle zesíku krabici s usměrňovacím blokem. :lol:
Chtěl jsem ale nějak ošetřit anodové napětí. Ideální by bylo usměrňovat ho elektronkami GZ34 a jim podobné, ale není tam místo. To samé se zpožďovacím obvodem. navíc by tam musely být dva. :?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“