Opet zdroj u Sencora 7102

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

Opet zdroj u Sencora 7102

#1 Příspěvek od martilulin »

Nechtel jsem zakladat dalsi vlakno,ale prave prisel na stul druhy pristroj Sencor 7102,neuveritelne,behem hodiny druhy.Chci jen rict,ze kondiky na sekundaru jsem u obou vymenil,nicmene delaji porad to same po zmrtvychvstani.Prvni na me po zapnuti blika modrou diodou a nejde zapnout a ten druhy se rozsviti vcetne modre diody a displaye.Uz se mi z toho toci hlava,chyba je fakt jen ve zdrojich jelikoz po prehozeni zakl.desek se deje to same.Co mam jeste projit???

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

A co kond na 400V?Taky si měřil nebo měnil?

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#3 Příspěvek od Miri »

Téměř určitě je v háji Spindle motor! Za dva týdny jsem tenhle případ řešil 3x. Navíc to už byly pozáruční opravy a ty motorky šly velmi ztuha. Nešly pořádně rozběhnout ani při 6- ti Voltech. Navíc ve Foru je tu o těchto závadách napsáno již mnoho, chce to jen pohledat.
Miri

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

Miri píše:Téměř určitě je v háji Spindle motor! Za dva týdny jsem tenhle případ řešil 3x. Navíc to už byly pozáruční opravy a ty motorky šly velmi ztuha. Nešly pořádně rozběhnout ani při 6- ti Voltech. Navíc ve Foru je tu o těchto závadách napsáno již mnoho, chce to jen pohledat.
to znamena, ze ked je vadny motor, tym padom ide tazsie, zatazuje obvody pred nim a preto DVD nebabehne?

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od martilulin »

Ty velky kondy jsem neprohlizel,jo a tim spindle to byt nemuze,kdyz odpojim mechaniku situace se opakuje.Myslis ze ty velky kondy muzou neco takoveho delat?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od xxxe »

Může to dělat cokoliv v tomhle střepu ale kondama začni,kdyžtak je změř a nebo rovnou vyměň komplet ve zdroji.Měl jsem tady jedno a taky byl v loji ten velkej kond a ostatní taky .

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#7 Příspěvek od martilulin »

Tak velky kondy jsem vymenil,zadna zmena.Jeden sviti,druhy blika-co je ten male svab na primaru?Nemuze byt v haji???

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od xxxe »

Napsal jsem ti SZ

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#9 Příspěvek od martilulin »

Jeden ma oznaceni SHARP Pc 817 a ten druhej klasika TNY 268pn,spis bych tipoval odejitej ten TNY 268pn-u toho prehravace co na me blika modrou diodou u toho co sviti i displayem me nic nenapada.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od durkovic »

no ja by som si tipol aj rozbehový kryštál na doske predneho panelu, už som mal aj taký prípad ked sa po zapnuti nič nedialo iba sa vysvietilo zhavenie displeja
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#11 Příspěvek od martilulin »

mam dva identicke panely a u obou to dela stejne,sviti vse co se da vcetne displye a te modre ledky.Ten druhy zdroj zas blika modrou ledkou ale jen blika,nerozsviti ji stabilne

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#12 Příspěvek od martilulin »

Tak prvni posun,d15 zenerka.Po prehozeni se vlastnosti zmenily a jsou presne obracene,mel jsem jen jednu novou na nizsi napeti a ten zdroj co svitil vsim moznym zasal blikat a ten druhy uz jen slabe sviti displyem,jak je koupim dam vedet,myslim ze tam bude zakopany pes

Uživatelský avatar
michellos
Příspěvky: 95
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

#13 Příspěvek od michellos »

Dobry den potreboval bych poradit ohledne kondiku a nechci zakladat nove vlakno. Dostalo se mi do ruky tohle dvd a nekdo tam vymenoval kondiky a uz je tam nevratil a ja tam ted nevim jake tam prijdou. Prikladam fotografii s fora a ja si tam zakreslil jake tam nejsou. Prosim Vas o tyto hodnoty kondenzatoru nemam schema. 2 kondiky ve zdroji a jeden na ridici desce dekuji.
Přílohy
dvd 7102 uprava.JPG
Ten kondik nahore tam taky neni ale ja tam mam zbytky jeho nohou tak ze tam asi byl?
(69.39 KiB) Staženo 188 x

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#14 Příspěvek od xxxe »

C18-33uF/25V,C17-220uF/10V, a ten u procesoru je 10uF/25V

Uživatelský avatar
michellos
Příspěvky: 95
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

#15 Příspěvek od michellos »

Diky za hodnoty kondiku sencor uz maka akorat bych potreboval ovladac tak kdyby se nekomu doma valel tak at se ozve diky?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “