ViewSonic P225f (přesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vsetec
Příspěvky: 58
Registrován: 13 úno 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

ViewSonic P225f (přesunuto)

#1 Příspěvek od vsetec »

Zdar pánové,
mám problém s tímto monitorem. Hoří Fet IRF740, a odpor RH3( nevím hodnotu, nečitelný).Nemáte někdo typ na schéma nebo na co se mám zaměřit. Dík
Jarda

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od SEL »

Kde je ten FET zapojený, Pokud je před VN trafem a stabilizuje napětí pro něj a po výměně topí je na 99% vadný kondenzátor (elit, většinou 47uF). Ten odpor je kde? Pokud je zapojen do G mívá hodnotu okolo 22 ohm, pokud je v S bývá hodnota okolo 2 ohm. Je mi divné to označení RH (to H mi tam nesedí)

Uživatelský avatar
vsetec
Příspěvky: 58
Registrován: 13 úno 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od vsetec »

ten FET je zapojený v obvodu koncáku pro vychylování.(tak jsem to vysledoval) Samozřejmně ještě přes ty malé trafíčka. Snažil jsem se nakreslit si to, ale za chvíli jsem se zamotal. Bodlo by schéma.

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od SEL »

Schema nemám. Zkus měkde zjistit čemu je to podobné (podobný typ monitoru, třeba jiný model ši výrobce).

Uživatelský avatar
vsetec
Příspěvky: 58
Registrován: 13 úno 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od vsetec »

Ten monitor se nepodobá zatím ničemu co sem se díval. Schéma mají v TESELEKTRONIKA, chcou za něj 800, aji bych dal. Ale dva poslední ferplány co my poslali byly tak nečitelné, že se nedali použít a sponzorovat se je nechse.
Jarda

Uživatelský avatar
vsetec
Příspěvky: 58
Registrován: 13 úno 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#6 Příspěvek od vsetec »

Tak schéma jsem našel po dlouhém hledání v SSSR. Chtěl bych ho dát na upload, ale asi jsem slepý, nikde ho nevidím.
Jarda

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od SEL »

Také jsem to nenašel. Nějak se to trochu změnilo. Pošli mi ho kdyžtak na email. sel@volny.cz

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“