Protel99

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

Protel99

#1 Příspěvek od jandu »

Má niekto skúsenosti s elektrotechnickým kresliacim a simulačným programom Protel99?

Mám Trial verziu, ale nechcem ju bezhlavo inštalovať.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

:D ted se v nem budu taky ucit...potrebuju to na diplomku. Eagle je pro STM holt moc jednoduchy program.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Nevieš, či niekde sa dá stiahnuť návod na obsluhu? Alebo nejaký náhľad na okná z toho programu.

Na nete som našiel iba nejaké polské linky na free stiahnutia /iba pre registrovaných/, ale to je všetko.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#4 Příspěvek od dolac »

Používal som staršiu verziu Protelu, a dodnes ju používam a som s ňou maximálne spokojný. Skúšal som aj jednú inštaláciu Protel 99. Je to vylepšená verzia tej predchádzajúcej, ale ja som ostal u pôvodnej verzie, nakoľko základné veci ktoré požadujem ostali rovnaké a tie serepetičky naviac mi až tak nechýbali.
Protel ako taký, určite odporúčam.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

Zatim jsem jeste nic neshanel...do tydne na to vlitnu.

Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jarous »

Tiež používam Protel 98 a maximálna spokojnosť .

viliam
Příspěvky: 92
Registrován: 16 led 2005, 01:00

#7 Příspěvek od viliam »

Používam PROTEL99 SE, som nadmieru spokojný. Knižnice som si vytvoril vlastné, podľa potreby a európskej normy. :wink:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#8 Příspěvek od jandu »

A v porovnaní s Eagle, alebo Target? Teda s tým, že Eagle nesimuluje...
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#9 Příspěvek od dolac »

jandu píše:A v porovnaní s Eagle, alebo Target? Teda s tým, že Eagle nesimuluje...
Ja som ani jeden z týchto nikdy nepoužíval, takže sa neviem vyjadriť. Ak máš dobrý program, si z ním max. spokojný, nepotrebuješ skúšať iné veci.
A nikdy som nečítal ani žiadny manuál. Naučil som sa to postupne sám, takže som presvedčený že musí mať aj dobré ovládanie.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

Nainstaloval, otvoril, nenašiel som spôsob, ako sa majú kresliť schémy, odinstaloval.

Toť moja skúsenosť s Protel-om.

Možno je to tým, že je to Trial verzia, ale nemám rád programy, v ktorých podstatu je treba niekde pracne hľadať. A tu som nenašiel spôsob ako otvoriť okno na kreslenie.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od stepa »

Tak jsem ted zkousel Protel 2004...ovladani VELMI intuitivni, zadny problem. Prostredi mi prijde na prvni pohled velmi podobne Eaglu. Zatim super dojem.

Odpovědět

Zpět na „Software“