SEG CT 2801

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

SEG CT 2801

#1 Příspěvek od Karlos2 »

Ahoj všem mam totálně pryč korekci podušky.Nemáte někdo schema.šesí je hodně podobné Tesle.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

To není vůbec podobné Tesle, to je sám velký Vestel.. :cry: Jeho chassis lze stáhnout na každém rohu.

Killroy

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Karlos2 »

no můžete mi zhruba poradit kde měřit a co může být pryč

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Trochu víc samostatnosti by to chtělo mistře. Zjisti si typ toho chassis (google 0,31sec). Poté si ho stáhni a prokousej se jím. Na uploadu je také a stačí se jen podívat.

Killroy

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Karlos2 »

To je elektro Bastlírna ? Diskuzní forum?Jen jsem se chtěl zkušenějších zeptat na problem.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Ne, ty se nechceš zeptat na problém, ten už znáš. Ty očekáváš že tě někdo napíše "je to chassis 11AK a pozice součástky ta nebo tahle. Tu vyměň za tuhle jinou a ušetřil jsi tím pětikilo".
Já po posledních zkušenostech tady kdy mi tady fakovali jen proto že nebyli schopní přijmout svoji vlastní hloupost (a k tomu posílali sprosté SZ), jsem se zasekl a už nikoho za ruku vodit nebudu pokud poznám že je mimo mísu. To přenechám jiným "ochotníkům" tady. Tobě napíšu tolik: co nefunguje víš a telka je obsahem klasická plečka 11AK19. O tomto typu chassis se toho tady napsalo mnoho a pokud v tobě opravdu něco je, tak ti to bude určitě stačit. Stačí jen hledat a číst. Přeju ti hodně úspěchů.

Killroy

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Nejsem takový profík, abych ti řekl, co máš vyměnit. Jenom když se podívám na to schema, najdu snadno obvod pro korekci EW, protože vím, kde a jak se obvykle tato korekce provádí. Ten obvod se nazývá diodový modulátor a nachází se v kolektorovém obvodu tranzistoru KSŘ. Korekční proud parabolického průběhu je namodulován do vychylovacího proudu pomocí tranzistoru. Toto zapojení korekce E-W patří již mnoho let ke klasice. Pokud podobné základy někdo nezná, je místními odborníky snadno "odhalen" a "zařazen" a debata s ním je pro ně méně přínosná. Proto snad ta nechuť dál radit. Mně to zatím problém nedělá, takže moje rada zní - zaměřit se na obvod Q603(BUK444). Pokud je obraz horizontálně malý, zkus zkratem C-E testovat funkci tranzistoru, pokud je velký, zkus odpojit kolektor. Podle výsledku testu pak postupuj dále, např. kontroluj osciloskopem EW signál z procesoru IC401. :wink:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

to masar: ani já se za něj nepovažuji protože servisem se již neživím. Mě nedělá problém debatovat s kýmkoliv, já jen nesnáším lidskou pohodlnost. Dotaz "nemáte někdo schéma, chassis je hodně podobné Tesle..." Ač ten typ telky dobře znám, pokusně jsem jej hodil do google - výsledek odkazů na jeho chasssis je nepočítaně a na uploadu je rovněž. Další dotaz tazatele "no můžete mi zhruba poradit kde měřit a co může být pryč"... tak snad ví kde je obvod pro korekci podušky. Mohl jsem klidně napsat že ten fet je asi v kopru a možná něco okolo, ale proč bych podporoval nechuť někoho cokoliv hledat a myslet u toho...

Killroy

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

Já vím, že je to do jisté míry pohodlnost, ale kdo z nás není pohodlný? Taky nikomu nic nevyčítám a beru to "jak to je". Ono je pravda, že člověk zkušenější a znalejší se rychleji orientuje ve výsledcích Googlu, ví totiž, co má hledat. Ale chápu taky, že když má někdo na stole otevřený tv a teprve teď má k němu shánět veškeré informace (a bohužel někdy i znalosti), pak je jasné, že se raději zeptá tady na fóru, než aby si otevřel např. Víta a prostudoval příslušné teorie, dal je do souvislostí s tím, co má na stole. Ono taky je pryč doba, kdy např. o obvodech tv přijímačů vycházely odborné publikace v českém jazyce. Dnes tyto informace musí každý hledat a studovat z cizojazyčných materiálů. Ale to už bylo ode mne na omluvu Karlos2 asi dost. :wink:

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Karlos2 »

Masar dík za obhajobu po zjištění šasí na googlu za 0,31sec. jsem to ůspěšmě opravil. :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“