kde zohnat mosadzny plech????

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

kde zohnat mosadzny plech????

#1 Příspěvek od valla »

neviem kde mam zohnat takyto plech najmensej hrubky a co najrovnejci potrebujem tak 80X6,5cm

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »


Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Mívali ho v Praze v prodejně HUTNÍK v Růžové ulici (paralelně s pravou stranou Václaváku z pohledu od Muzea...) - jenže se přestěhovali kamsi do Kobylis nebo do kterého pekla a kde jinde sehnat takovou lapálii, nemám dnes tušení. Zkoušel jsi něco jako bývalo ŘEMPO? Nebo klempíře, případně zámečníky/strojaře - tenký mosazný plech se dost používal a používá pro tzv. KAPILÁRNÍ PÁJENÍ, ti by mohli kousek opatřit!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rudoex
Příspěvky: 176
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od rudoex »

Hrubku plechu musis dat ci je to 0.005,0.01,0.2 atd.to je tasko poradit kde yohnat v kazde fabrika sa najde mosadzny plech ale nie vo vsetkych hrubkach.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od tandel »

Ale nejhorší je, že mnohde stůj co stůj prodávají jen velké kusy plechu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

S tím kapilárním pájením dobrý nápad. Chtělo by to sehnat někoho kdo se zabývá pájením smyček pásových pil - ti používají odstřižky tenkého mosazného plechu.

Killroy

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

valla píše:neviem kde mam zohnat takyto plech najmensej hrubky a co najrovnejci potrebujem tak 80X6,5cm
kdyby jsi napsal k čemu to chceš, tak ti třeba někdo napíše na způsob : vyřešil jsem tento problém měděným sprejem nastříkaný na průhlednou umělohmotnou blánu nebo použil jsem trojku plech pozink a jde to taky a nebo roizstřihal jsem plechovku od piva ....

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od mtajovsky »


Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od brtnik »

Pøidávám se k dotazu, nechci zakládat nové vlákno:

sháním plochý vodiè - pøesnìji plochý pocínovaný mìdìný (nebo bronzový èi mosazný) pásek, šíøka cca 5mm, tl 0,2mm. Používá se to jako napájecí sbìrnice, ke které se pájejí vývody magnetù, takže toho potøebuji øádovì metry v kuse (minimálnì 20, 100m klubko bych asi také snesl). Prošel jsem a poptal kde co, ale zatím marnì, staré zásoby došly. Nejblíže tomu jsou pásky, používané jako spojky na akupaky, nabízejí mi ale jen 20cm kusy, což je málo. Støíhání z tabulí plechu je také problém, ideální by pro mne byly min. 2,5m kusy vcelku a to na pákovkách nestøihnu. Nepotkali jste nìkdo nìco podobného???

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#10 Příspěvek od Cust »

jsem vděčný komunistům, za jejich plánování na pětiletky. A taky svému kolegovi, který jim nevěřil, takže tajně plánoval na desetiletky. Díky tomu, vlastním (zdědil jsem) podobných ptákovin hafo a nemusím nic shánět... :-) jinak, když už něco takového dojde, tak zkouším Feronu...

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#11 Příspěvek od valla »

no ja by som poterboval 0,5mm chcem spravit z toho predny panel na gitarovu hlavu :D

PavelFF*

#12 Příspěvek od PavelFF* »

Možná zkus tam, co dìlají štítky na dveøe, na vstupy do budov apod.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#13 Příspěvek od Cust »

plechy na dveře (naspodek) proti obytí se dávají z mag. nerezy (jestli se nepletu), ale nemuselo by špatne vypadat, kdyby jsi to udělal následovně (pokud se ti nepodaří sehnat mosaz):
- sehnat jakýkoliv plech nebo plast a přestříkat to sprejem, který se používá na plast. krabičky jako EMI ochrana, jedná se o vodivý měděný lak, ale není to zrovna nejlevnější...

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od PavelFF »


Odpovědět

Zpět na „Poradna“