regulovatny napajaci zdroj

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sargon
Příspěvky: 3
Registrován: 07 dub 2008, 02:00

regulovatny napajaci zdroj

#1 Příspěvek od sargon »

Ahoj . Chalani vkladam do vas doveru a verim ze mi budete vediet pomoct ... lebo robim zdroj na maturitnu skusku . A preto som sa obratil na vas ci by ste mi nevedeli najst neake stranky o vývoji regulovateľných napájacích zdrojov a o vlastnostiach regulovateľných napájacích zdrojov . Ty co z toho maturovali ak maju obhajovu na taky zdroj chcel by som ich poprosit ci by mi nemohli poslat ich obhajovu nie preto aby som si ju vytlacil a polozil ucitelovi na stol ale nato aby som si z vasimi pomohol ... este raz vam do predu dakujem a verim ze ma nenechate v stychu

Uživatelský avatar
Rakosnik
Příspěvky: 184
Registrován: 03 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Rakosnik »

vyvojem a historii regulovatelnych zdroju se zabiva asi malo stranek,... aspon ja zadne neznam.... krome me... ted se tim docela zabivam.. chci si navrhnout schema vykoneho regulovatelneho zdroje...

Ale... znas casak amaterske radio? tam toho je urcite hromada...
a obvzlast v tech starsich... a jako jednoduchy priklad bych uvedl LM317,
dalsi.. stabilizovane regulovatelne..., spinane regulovatelne... atd...
Good luck

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od janousek »

V poslední době se tady řeší několik zdrojů denně.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

Vezmi si amaterske radio, tak od 80tych let doted a mas se cim probirat, informaci habadej.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

stepa píše:Vezmi si amaterske radio, tak od 80tych let doted a mas se cim probirat, informaci habadej.
No jo, ale to chce vlastní aktivitu...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

sargon píše:Ahoj . Chalani vkladam do vas doveru a verim ze mi budete vediet pomoct ...Ty co z toho maturovali ak maju obhajovu na taky zdroj chcel by som ich poprosit ci by mi nemohli poslat ich obhajovu nie preto aby som si ju vytlacil a polozil ucitelovi na stol ale nato aby som si z vasimi pomohol ... este raz vam do predu dakujem a verim ze ma nenechate v stychu
A proč bys takovou obhajobu nemohl vyplodit sám, říká ti něco pojem PLAGIÁT? Jinak když si TADY na Bastlírně do hledání zadáš slovo ZDROJ, nebudeš to stačit číst - už jsme tady řešili zdroje lineární, spínané zvyšující i snižující, galvanicky oddělené i spojené se sítí - prostě snad VŠECHNO - možná jen radioizotopový termický generátor se tady ještě nikdo postavit nepokoušel...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

A ja bych predpokladal, ze po absolovovani nejake te SPSE, bude mit clovek dost znalosti na takovou hloupost jako je regulovatelny zdroj :? Co jsi celou tu dobu na skole delal? Pokud po dokonceni studia nezvladnej postavit a vysvetlit zdroj, proc jsi na tu skolu vlastne chodil?

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#8 Příspěvek od tandel »

Tady je konstrukce zdroje i s takovým obecným úvodem http://www.ohm.wz.cz/view.php?cisloclanku=2005051502

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#9 Příspěvek od tandel »

A tady je zpracovaná teorie k maturitě http://www.sketa-shop.ic.cz/maturita/EKM/EKM10.doc
Tady taky něco teoreticky http://www.amapro.wz.cz/tp2/tp_1/zdroj/zdroj.htm

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

Ak už chceš nejaký materiál, prečo to nehľadáš napr. tu? http://referaty.atlas.sk/prakticke-pomocky/soc/

Tam si do vyhľadávača napíš zdroje a vyberaj si. To už ani toľko námahy si niektorá dnešná mládež nedá aby si vyhľadala podklady? Ak chceš hotovú prácu, zadaj ju niekomu a zaplať za PRÁCU=výkon.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#11 Příspěvek od tandel »

jandu píše:Ak už chceš nejaký materiál, prečo to nehľadáš napr. tu? http://referaty.atlas.sk/prakticke-pomocky/soc/
Máš pravdu, člověče, tam se dají některé věci rovnou opsat (zkopírovat). Škoda, že to nebylo před pár lety.

Uživatelský avatar
sargon
Příspěvky: 3
Registrován: 07 dub 2008, 02:00

#12 Příspěvek od sargon »

forbidden píše:A ja bych predpokladal, ze po absolovovani nejake te SPSE, bude mit clovek dost znalosti na takovou hloupost jako je regulovatelny zdroj :? Co jsi celou tu dobu na skole delal? Pokud po dokonceni studia nezvladnej postavit a vysvetlit zdroj, proc jsi na tu skolu vlastne chodil?

vies ja nemam problem s tym ze sa mam postavit pred ucitela a povedat mnu nieco o zdrojoch to je najmenej .... cely ten zdrojek som zrobil sam ... ale ja na tu obhajobu mam aj body ku ktorym sa mam vyjadrit ... a najväcsie mi robia tieto dva body z 11
1. Charakterizujte doterajší vývoj regulovateľných napájacích zdrojov
2. Analyzujte vlastnosti regulovateľných napájacích zdrojov

a mam suseda kamarata ktoremu som dal aby sa pozrel nato ktory je ING na take vecicky a ked sa mi pozrel nato sa ma spital ze na aku vysoku skolu chodil a ked som mu povedal ze to mam na maturu tak mi neveril ...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#13 Příspěvek od jandu »

iK bodu 1./ - V časoch bez polovodičov - pomocou elektróniek, resp. potmetrom odporový delič. po nástupe polovodičov - tranzistormy/výkonové/, potom tyrystormy, integrované regulátory,potom spínané regulované.

K bodu 2./ - regulované bez stabilizácie, so stabilizáciou
- - bez prúdovej ochrany, s prúdovou ochranou
- - podľa spôsobu získania ref. napätia - stabilizátor, spätná väzba/komparátor/
- - tarnsformátorové, beztransformátorové


toto ma momentálne napadá. Prosím doplnte, ak máte k tomu čo dodať.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od stepa »

sargon píše:a mam suseda kamarata ktoremu som dal aby sa pozrel nato ktory je ING na take vecicky a ked sa mi pozrel nato sa ma spital ze na aku vysoku skolu chodil a ked som mu povedal ze to mam na maturu tak mi neveril ...
Na stredni odpovidajici tema. Koukam VS mate asi jednodussi, nebo to proflakal...i to se totiz da, jde totiz o pristup(priklad semestralni prace v navazujicim magisterskem studiu, obor Aplikovana elektronika, predmet Elektronicke zabezpecovaci systemy: IR zavora(10 soucastek) :roll: a ja 🤐 delam UZ detektor pohybu, dalkove ovladani, zaloha na akumulator(cca 120-150 soucastek)...kdyz jsem slysel o ty IR zavore, co dela kamos, tak jsem si rikal, co tam dela(a neni jediny). Takze bud rad ze vis vic, nez ten tvuj kamarad.

to Jandu: nic navic me ted nenapada.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#15 Příspěvek od tandel »

Jó, to já jsem znal jednoho a ten dělal koncový stereozesilovač osazený 2xLM386 v tomto zapojení http://elektronika.ezin.cz/view.php?cis ... 2006100002

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“