frekvence RAMEK DDR

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mimas
Příspěvky: 2
Registrován: 15 lis 2005, 01:00

frekvence RAMEK DDR

#1 Příspěvek od mimas »

Zdravím.Potřeboval bych poradit.Chtěl bych si dokoupit RAMKY, ale mám zádrhel.Při spouštění mi počítač napíše typ ramky DDR SDRAM, což by bylo správný, ale rychlost 333MHz. Jenže program na testování mě napíše rychlost dokonce 200MHz, což se mě zdá jako blbost. Tak sem PC rozdělal a zjistil jsem že RAMKA která tam je má dokonce rychlost 400MHz. Teď nevím co koupit. Jestli tomu někdo rozumí víc prosím poraďte. Moc díky

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Zalezi na procesoru a na desce. Pokud procesor (FSB) bezi na 200, tak je zbytecny honit pameti vys. V dnesni dobe bych ale urcite koupil DDR400, zvlast kdyz uz jednu mas (rychlejsi pameti muzou vzdy jet pomalejc). Muzes poridit lepsi procesor a pameti muzes pouzit. Samozrejme deska musi podporovat jeste DDR. Novejsi uz maji DDR2. Jinak skutecna provozni frekvence pameti je 100, 133, 166, 200 a vic MHz. DDR znamena krat dvema (double data rate).

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od daton »

Myslím že některé desky podporují zvýšení frekvence ramek nezavisle na frekvenci procesor. Myslím že jsem to někde četl a že to ma být v určitém poměru ale to už jsou asi specifické nastavení. Jinak šel bych určitě taky do 400. Ze skušeností vyber si pokud možno stejnou značku, někdy spolu na určitých základních deskách paměti různých výrobců nekamarádily. Mám vyzkoušené že via chipset si nechal líbit různé paměti i s různou frekvencí ale Nvidia byla problém.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“