vìž AIVA NSX 800MK II

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
holy
Příspěvky: 36
Registrován: 09 led 2003, 01:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

vìž AIVA NSX 800MK II

#1 Příspěvek od holy »

Zdravím zde pøítomné.Od výše uvedené vìže sháním schéma, hlavnì èásti CD pøehrávaèe. Po vložení CD se naète, pøi stisknutí tlaèítka Play se vše rozjede normálnì, ale z repro se ozývá jen nepravidelné praskání :cry: . Vymìnil jsem D/A pøevodník Sony CXA1081S ale bez výsledku.Mùžete nìkdo pomoci,popø sehnat schéma?

Díky

Obrázek[/img]
Holy-Fr.Køižík - Revizní technik elektro
Když nìco nevím, tak se zeptám...

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#2 Příspěvek od Hifista »

Nechal jsem si poslat schema jiné věže AIWA od firmy TES, ale i když to stálo hodně, CD přehrávač to neobsahovalo.

Uživatelský avatar
holy
Příspěvky: 36
Registrován: 09 led 2003, 01:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od holy »

problém je, že na desce CD je izdroj pro displeje...ten odešel, už jsem ho opravil, takže displeje jedou, jde komplet vìž, jen CD nehraje. Zkusím ještì povymìòovat co pùjde....Dej sem prosím odkaz na tu firmu TES,díky
Holy-Fr.Køižík - Revizní technik elektro
Když nìco nevím, tak se zeptám...

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od DjRix »

A co výstupní operák a napájení + - 12V ??? Zkontrolováno?
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
holy
Příspěvky: 36
Registrován: 09 led 2003, 01:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od holy »

Napìtí je v poøádku, +/- 5V, +/- 6V, +/- 12V je po opravì zdroje OK. DAC pøevodník TDA 1543A je na cestì z NEDISu. Pak jsou tu dva asioperáèe ozn logem Mitsubishi a za ním jsou èísla 5223 bez písmen. Nevím co by to mìlo bejt, nikde jsem to nenašel...
Holy-Fr.Køižík - Revizní technik elektro
Když nìco nevím, tak se zeptám...

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od DjRix »

Není to 5232 ??? To by byly dvojitý operáky,třeba NE5232,pokud jsi měl v háji něco na napájení +-12V tak bych je skontroloval nebo vyměnil,stojí pár korun a dají se nahradit skoro kdečím.Než měnit převodníky a dekodéry začal bych u těch OZ.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
holy
Příspěvky: 36
Registrován: 09 led 2003, 01:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od holy »

Tak už to maká.. :D ..po pìti letech, kdy mi v servisech tvrdili, že je vìž neopravitelná....Závada nakonec byla v obvodu SONY CXD1167Q. Novej u Nedisu stojí kolem 900,- ale mìli tam pájenej, odnìkud vyndanej za 160,- tak jsem ho vymìnil, byla to pakárna(SMD 80pacek) ale vyplatilo se. CD hraje. Sice jsem ho musel tak nìjak podle ucha vyladit, protože servisáci asi opravujou tak že roztoèí všechny trimry co najdou na plošòáku :? Pokud by nìkdo vìdìl co znamenají zkratky: VCO, RB, TE, FE, FB, popø jaké hodnoty se tìmito trimry nastavujou, rád se nechám pouèit.
Ještì musím nìkde sehnat gumový závìsy CD mechaniky, protože ty starý jsou už vytahaný a CD drhne o šuplík, ale to už je detail....
Lidi já mám radost.... :D :D :D
Holy-Fr.Køižík - Revizní technik elektro
Když nìco nevím, tak se zeptám...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“