Stmievanie a rozsvietenie obrazovky TV Orava Color 425?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#31 Příspěvek od Maskot »

Pro masar:Tak to Te pekne podfoukli,zadny generator nebyl vubec treba,podobnou upravu zvladla takova zazracna pruhledna folie,ktera byla dole zelena a prechazela az do modre nahore,Stacilo ji upevnit pred obrazovku a bavy byly jak malovane.Mel jsi smulu na podfukare :D :D

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#32 Příspěvek od masar »

Ne ne, kdepak, ten barevný filtr mě delší dobu štval, protože lidi měli zelený nohy a modrý vlasy. Tak jsem si nechal tu krabičku zabudovat. No faaakt, na mou duši a na psí uši. :wink:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#33 Příspěvek od Maskot »

No jo fajnsmekr se pozna :D ,ale pokud vim tak podobne barevne podani u nekterych typu TV jeste dlouho nevadilo vetsine lidstva. :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Jenys »

kondik píše:
Jenys píše:Když si tak zavzpomínám, tak TV byla náchylná na přepětí sítě...pokud bylo vyšší napětí v síti, tak to házelo do vyššího jasu a nebylo to ostré, zpětné běhy byly zřetelné. Po snížení napětí to šlo v celku normálně. Ale ta má obrazovka byla už dost vyčerpaná a zatěžovala generátor barev, byl už na maximu.
Prepätie siete na toto nemôže mať vplyv. O poruchách modulu G sa popísalo dosť, taktiež porucha rozpadu ARZB (automaticka regulacia zavernych bodov) bola u týchto celkom bežná (hlavne pri slabých bankách).

a k tejto vete: "Ale ta má obrazovka byla už dost vyčerpaná a zatěžovala generátor barev, byl už na maximu."
V telke nieje generátor barev.
Možná jsem to nazval špatně, ale pokud vím, tohle mi říkali v servisu po opravě. Nastavili tam právě něco, co nazvali generátorem, který prý krmil tu báň. Prý, že už je špatná a aby to vůbec ještě nějak šlo provozovat, byl nastavený na jeho maximum. Že by to prý už potřebovalo novou báň, což jsem nechtěl do toho věnovat asi 3500Kč. Tak to ještě pak nějaký ten rok chodilo i se starou báňí, sice ne valné kvality, ale šlo to.

To přepětí opravdu mělo vliv na to, aby TV šla to přejasení, když jsem snížil napětí autotrafem, tento efekt zmizel. Stejný problém jsem měl ještě s ČB TV, k vůli přejasení nebyl vůbec vidět obraz, jen zpětné běhy a po snížení napětí, to šlo zase normálně. (Napětí sítě bylo až 245V)

Já jsem u trafa a při poklesu na konci obce, přidali na trafu pět procent a to už u mě bylo špatně. :(
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#35 Příspěvek od masar »

Jsem přesvědčen, že ti tady všichni rozumí. Tahle vada patřila k nejčastějším závadám v té době. Projevovala se přesně tak jak popisuješ. To ten laický popis vnesl trochu oživení do debaty na staré téma. :wink:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Jenys »

masar píše:Jsem přesvědčen, že ti tady všichni rozumí. Tahle vada patřila k nejčastějším závadám v té době. Projevovala se přesně tak jak popisuješ. To ten laický popis vnesl trochu oživení do debaty na staré téma. :wink:
No jo, sranda musí bejt :lol:

On to kondík nemyslel zle, já vím :wink:

No jo no, nejsem zase až tak zběhlej opravář, spíš takovej amatér 8O :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
fanykory
Příspěvky: 7
Registrován: 16 dub 2008, 02:00

#37 Příspěvek od fanykory »

podle popisu bych to hádal na studený spoj v napájení žhavení..někdy je v cestě odpor malé hodnoty ,může být chycený.. Pokud ale žhavení svítí. mohou to taky dělat svody v obrazovce je třeba měřit na katodách v okamžiku změny.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“