vcr thoshiba v-404g

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
wiktor

vcr thoshiba v-404g

#1 Příspěvek od wiktor »

mel jsem tu tendle video recorder na opravu zavada byla ve zdroji hodne studenaku par vadnejch kondiku vsechno jsem opravil vymenil kondiky ale mam jinej problem video je ok ale nez naskoci hodiny na displeji a zavrci mechanika tak upline od zapojeni do site aspon sest sekund tak jsem se chtel zeptat jestli je to normani nebo tam bude jeste neco.

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od riker »

Já se s tímto setkal u některých panasoniců, osobně bych v tom nehledal problém.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Jde o to že v primární části se nabíjí elyt ze kterýho po nabití začne pracovat IO nebo jiný obvod. Pokud je elyt nový a není zformovaný, trvá mu to déle protože je napájený z odporů řádu stovek kiloohmů. PS jestlipak jsi dal při výměně stejné hodnoty? Jinak tento jev není pravidlem ale je docela běžný.

wiktor

#4 Příspěvek od wiktor »

ty kondiky co jsem menil vezdroji v primarni casti u ridiciho integraku
tam jsem dal samozrejme stejny hodnoty jako tam byly predtim ale uz tam nekdo par kondiku menil a i ten co je v primaru 47uf na 400v bohuzel jsem nesehnal schema od tohoto videa tak ani nevim jestli tam co to delal predemnou dal tu samou hodnotu kondiku.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od durkovic »

Alebo je tam vadny nejaky spinaci tranzistor

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Zrovna tenhle 47u/400V je asi přímo síťovej filtrák, teoreticky by stačil na 350V kapacita do videa cca odpovídá. On by se tam větší asi stejně nevešel. Ale jde spíš o ty okolo IO. Jeden bývá nabíjenej přes většinou dva odpory cca stovek kOhm a pak je do něj dioda z vinutí trafa která ho napájí když se zdroj rozkmitá a z toho žije celý IO. Bývá na 16-25V a asi 100uF.

wiktor

#7 Příspěvek od wiktor »

tak tu mam todle video zpatky protoze jedna chytra zenska ktery se zdalo ze se kazeta zasouva pomalu tak ji trochu pomohla rukou a zlomila nakou soucastku pod mode kolem .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Nó, dobrý, doufám že ti to přinesla jako reklamaci.
..to bude jen ňákej odpůrek

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

taky jsem tady jednou resil zavadu zdroje u toshiby,tusim u 829.Po oprave mi ten zdroj nabihal zpomalene,ale nechal jsem to byt.Za tri tydny se mi to vratilo upne mrtvy.Byl tam jeste vadnej jeden odpurek.Nevim,jestli to s tim uplne souviselo,nebo jestli se ty kondy fakt nejak zformatovali,ale rek bych,ze uz predtim mel ten odpor zmenenou hodnotu. Po vymene uz zdroj nabihal normalne.

Uživatelský avatar
bumpkin
Příspěvky: 163
Registrován: 02 říj 2004, 02:00

#10 Příspěvek od bumpkin »

sorry,sem se zapomel prihlasit

wiktor

#11 Příspěvek od wiktor »

zatim vypada ze to slape stim zdrojem akorat jsem koupil tu soucastku do mechaniky jmenuje se to paka ejectu a stala u ame 102kc.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#12 Příspěvek od denis15 »

Ono to nemusí být závada-mám video Panasonic a nabíhá vcelku pomalu (asi 3s) a starší Samsung a ten nabíhá taky tak-a to má trafo. Pokud to šlape a sedí napětí, tak bych to neřešil.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “