LCD SAMPO 15" PD-70FA

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

LCD SAMPO 15" PD-70FA

#1 Příspěvek od radovanhlavacek »

Dostal se mi do ruky tento LCD monitor. Nafouklé kondíky - vyměněny. Jede. Obraz celkem slušnej. Chodí mi na něm všechna ovládací tlačítka pro vstup, mimo zapínacího. Při stisku kteréhokoliv tlačítka, poklesne na něm napětí 3V skoro k nule, na obrazovce se nic neobjeví,ale funkce tlačítek zřejmě fungují.Čili jen se na displaji nezobrazují texty menu. Nevíte prosím někdo co s tím?
na boardu jsou IO SD1010A a SD0230

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

SD1010A obsahuje "OSD mixer". Pozri datasheet http://www.alldatasheet.net/datasheet-p ... 1010A.html a skontroluj piny 11-14.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od radovanhlavacek »

Čili na tyhle vývody by se měly posílat signály, pokud zmáčknu tlačítko.Já od toho monitoru nemám bohužel schéma a ani nic jsem nenašel,ač jsem hledal.Možná, že je to něčemu podobné,ale nevím čemu.
Teď k PINům 11-14. Na PINu 11 (R-OSD) je keramickej kondenzátor 3,3V při zapojeném VGA signálu, jinak 0V i při zmáčknutém tlačítku menu, 12tka je volná (G-OSD), 13tka (B-OSD) je trvale na 3,3V a zapojená na WP (Write protect enable) EEPROMKy. Na 14tce (EN-OSD) je 0V ať zmáčknu menu nebo ne nebo vyhodím VGA kabel a na display se pohybuje hláška o nepřítomnosti signálu. Uvažoval jsem, že by se tu mělo měnit napětí z 0V na 3,3V, při zapínání menu. 14tka vypadá jako připojená na A1 EEPROMky.
Na desce je ještě SWITCH 3,3V/5V. I když dám na 5V menu se neobjevuje.Teď nastaveno na 3,3V.
Co mám dělat dál? Není včudu jedna z EEPROMek?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

radovanhlavacek píše:vyhodím VGA kabel a na display se pohybuje hláška o nepøítomnosti signálu
Ak toto funguje, tak OSD by malo ist.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od radovanhlavacek »

No jo ale nechodí. Co dál? Neměl by si prosímtě od téhle hrůzky schéma nebo alespoň čemu je to podobné? Tlačítka choděj,ale menu ne.Co EEPROMKy?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Skus EEPROM vymenit, inak neviem, co s tym.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#7 Příspěvek od radovanhlavacek »

To bych moc rád, ale kde mám sehnat náplň? Nevíš, kde ji sehnat? Na netu jsem na nic nenarazil. Kdyby se dalo zjistit čemu to je aleposň podobné.
Chybí mi u toho zdroj. Zatím sem to zkoušel na laboratorní zdroj. Když monitor ukazuje, teče do něj cca 1,9A při 12V. Kolega mi věnoval 16V/3,17A COMPAQ spínaný zdroj. Když na jeho výstup dám stabec LM370T (lineární stabec do 3A proudu) bude to moc být? Neumím ten COMPAQ upravit aby dával jen 12V.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#8 Příspěvek od Maskot »

Spis uprav ten spinany zdroj,stabilizator bude sice funkcni,ale bude asi dost topit.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od radovanhlavacek »

Teď napíšu jak a nakopete mě tu do zadku....

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#10 Příspěvek od Maskot »

Pokud napises typ a bude k sehnani schema jiste se najde nekdo kdo poradi,k jak rikas nakopani jsou tu nekdy zcela jine dotazy :D

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#11 Příspěvek od radovanhlavacek »

Mám ho v práci,tak to zítra napíšu.
Věděl by tu někdo o náplní k EEPROMam na me SAMPO a schema na něj?

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#12 Příspěvek od radovanhlavacek »

Zdroj je z notebooku COMPAQ 2872A. Má 16V/3,15A.Potřebuju aby uměl 12V/3A. Prosím budete někdo vědět? Já umím akorát lineární usměrňovač LM370T a tím končím. IO pro řízení je AS3843.
Ještě doplňuji, že je to něco jako UC3843. Což mi moc nepomohlo,protože v datasheetu mají jen primární stranu a ne zpětnou vazbu, která je ve zdroji realizovaná optočlenem.A odhaduju, že se tu bude řídit napětí.

Ještě doplním k řízení.Našel jsem tohle:

Zjednodušený regulační obvod
Pro toho, kdo by chtěl tento zdroj použí-
vat s pevným výstupním napětím a bez prou-
dového omezení jako např. zdroj 5 V pro
pevnou zástavbu do jiného zařízení, lze re-
gulační obvody podstatně zjednodušit
a použít zapojení na obr. 4 (čárkovaně vy-
značeno nové zapojení a jeho připojení
do stávajícího zapojení). Jedná se o ka-
talogové zapojení “řízené ZD” IOA typ
TL431, odpory RA, RB určují její UZ,
v tomto případě 5 V.


V přiloženém obrázku je schéma "řídiče" k článku. Omlouvám se za nepřesnosti. Nejsem elektrotechnik profi. Jsem amatér. Chápu dobře,že když upravím ve schématu odpor označený RC na hodnotu, která bude odpovídat správnému proudu optočlenem pro 12V a žebříček RA a RB na hodnotu aby IOA TL431 dával 12V bude mít celý zdroj 12V?

Tohle je ale teoretická možnost.
Originálně tam je AS431 což je asi TL431 zapojená jako 2,5V reference a LM2902D (dvojitý operační zesilovač) zřejmě jako komparátor. LMko bude asi tvořit ochranu. Výstup je odpojovanej ještě přes výkonový tranzistor IRFZ40.
Přílohy
rizeni.jpg
(32.29 KiB) Staženo 99 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“