Schéma, návod na slušný NF generátor pulzů. Nemáte někdo?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#151 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:
Jenys píše:
masar píše:Tak zkus porovnat nějaký obdélníkový průběh kolem 100kHz např. z hradel TTL, jest-li je na tom líp. :wink:
Ale to co dává o několik příspěvků výš tandel, je už z výstupu koncáku, má to dobré a já to mám už špatné rovnou z XR2206 a to mě štve, protože pak za koncákem pro obdélník je to pak ještě horší :cry:
Jak se ptal masar. Mas vykompenzovanou sondu? Pokud ji vykompenzovanou nemas, tak ti to dela tohle...sonda se jevi jako nedokompenzovana. Prekompenzovana sonda ma na nabezne hrane zase prekmit.

Jiny obdelnikovy signal ti ta sonda zobrazuje normalne(napriklad primitivni multivibrator s 555)? Pokud ano, tak predchozi popis neber v potaz a je to vada obvodu. Pokud tomu tak neni a ostatni obdelnikove signaly to zobrazuje take takhle, mas NEDOKOMPENZOVANOU sondu, takze VYKOMPENZOVAT. Tady mam neco o kompenzaci:
http://stepa.wz.cz/index.php?page=sondy

Já mám ty sondy originální, 1:10 a 1:1, to měření bylo tou 1:1 a myslel jsem, že jsou už připravené k použití, tak jaká tedy kompenzace a kde se to na nich provádí :?: Podle tvých obrázků by to na něco s kompenzací vypadalo, ale jak se upraví tato originální sonda ? díky :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#152 Příspěvek od stepa »

Ptam se znovu! Jiny obdelnik to zobrazuje NORMALNE(pekne nabezne a sestupne hrany)? Napr. z multivibratoru 555, nebo cehokoliv jineho?

Jestli jsou ty sondy original k osciloskopu, tak by mely byt nastavene dobre(to je ovsem otazka). Od toho mas manual k osciloskopu, aby sis to zjistil.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#153 Příspěvek od PavelFF »

V tomto případě mi připadá nepravděpodobné, že by to bylo sondou, protože náběžná hrana signálu je deformovaná , zatímco "odtoková" hrana je pravoúhlá. Omlouvám se za terminologii, ale jiná než modelářská mě zrovna nenapadla.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#154 Příspěvek od stepa »

PavelFF píše:V tomto případě mi připadá nepravděpodobné, že by to bylo sondou, protože náběžná hrana signálu je deformovaná , zatímco "odtoková" hrana je pravoúhlá. Omlouvám se za terminologii, ale jiná než modelářská mě zrovna nenapadla.
To je pravda, ale musi se vyloucit vsechny moznosti "zrady", pokud Jenys nevi, jestli je schopny s temi sondami zmerit duveryhodne obdelnik, nema cenu to resit dal.

Tem hranam se rika RISE(nabezna) a FALL(sestupna).

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#155 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:
PavelFF píše:V tomto případě mi připadá nepravděpodobné, že by to bylo sondou, protože náběžná hrana signálu je deformovaná , zatímco "odtoková" hrana je pravoúhlá. Omlouvám se za terminologii, ale jiná než modelářská mě zrovna nenapadla.
To je pravda, ale musi se vyloucit vsechny moznosti "zrady", pokud Jenys nevi, jestli je schopny s temi sondami zmerit duveryhodne obdelnik, nema cenu to resit dal.

Tem hranam se rika RISE(nabezna) a FALL(sestupna).
Tak jsem našel jak se ta sonda, ta 1:10ti dá vykompenzovat, dělá se to otáčením jedné trubkovité části proti druhé. Jo byla rozhozená, ale dělá to stejně tu náběžnou hranu zaoblenou i když trošku méně a na té spodní části sinu je pořád ten zákmit, nebo překmit. Nevím zda se nějak kompenzuje i ta 1:1, tou jsem to původně měřil. Ta sonda 1:10ti je háklivá na pohyb kabelu, něco je uvnitř ještě špatného, má snahu při měření vysazovat. Měřil jsem výstupy z generátoru na BNC a pokud to už nepůjde více zlepšit, bude mi to muset takhle stačit. Místo operáku CA3100 jsem zkusil TL071 a to je lepší než LM318.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#156 Příspěvek od PavelFF »

to Jenys:
Máš to zapojené podle tohoto schématu?

http://www.ges.cz/images/pictures/g/g040s.jpg

Pokud ano, je to trochu problém, protože tam chybí "tvarovač obdélníku", který by upravil nedokonalou náběžnou hranu z vývodu č.11.


Amaro AR 86/4 ti můžu poslat. Dej sem maila.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#157 Příspěvek od Jenys »

PavelFF píše:to Jenys:
Máš to zapojené podle tohoto schématu?

http://www.ges.cz/images/pictures/g/g040s.jpg

Pokud ano, je to trochu problém, protože tam chybí "tvarovač obdélníku", který by upravil nedokonalou náběžnou hranu z vývodu č.11.


Amaro AR 86/4 ti můžu poslat. Dej sem maila.
Ne mám toto zapojení http://www.upramene.cz/forum/files/gener_439.pdf

Vždyť maila tu mám pošli to prosím na něj a děkuji :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#158 Příspěvek od PavelFF »

Maila jsem přehlíd, teď ještě jestli můžu posílat tak velký soubor.

Ale jaký signál máš na výstupu IO4? Tam už by měl být obdélník v pořádku, ne?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#159 Příspěvek od Jenys »

PavelFF píše:Maila jsem přehlíd, teď ještě jestli můžu posílat tak velký soubor.

Ale jaký signál máš na výstupu IO4? Tam už by měl být obdélník v pořádku, ne?
Tam je to celkem dobré. Klidně pošli veliký soubor
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#160 Příspěvek od PavelFF »

Tam je to celkem dobré.
Tak v čem je potom problém? Důležité jsou výstupy z krabice.


EDIT:
Ten časopis asi nepošlu, páč to neumíme - buď já, nebo můj e-mail.
Nějak mi nejde natáhnout příloha (má to přes 10MB). Ale ve stavebnici co máš, už se inspirovali úpravami z ELEKTORU, později přeloženými v AR B4/86.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#161 Příspěvek od masar »

to Jenys: Poslal jsem ti část ARB04/86 na mail.
:wink:

p.s. Nakonec jsem celé číslo upnul sem: http://www.upnito.sk/download.php?dwTok ... 44740b0730

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#162 Příspěvek od Jenys »

masar píše:to Jenys: Poslal jsem ti část ARB04/86 na mail.
:wink:

p.s. Nakonec jsem celé číslo upnul sem: http://www.upnito.sk/download.php?dwTok ... 44740b0730
Ahoj, teď jsem byl na této adrese, dokonce jsem si stáhnul ten Upload manažer, ale nějak neumím stáhnout, to co jsi tam poslal. Pls.. poraď jak na to, co tam mám zadat :?: :(

To se musím ještě registrovat? To se mi moc nelíbí :( Už mám těch registrací nějak moc ...
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#163 Příspěvek od masar »

Žádnej Upload-manažer neměls stahovat, to jsou pro mne nedůvěryhodné soubory. Postupuj takto - zakroužkoval jsem to:

Po posledním kliknutí musíš počkat až se soubor stáhne a otevře v Acrobat readeru.
Přílohy
1.jpg
(89.53 KiB) Staženo 26 x
2.jpg
(86.68 KiB) Staženo 26 x
4.jpg
(89.35 KiB) Staženo 28 x
3.jpg
(87.28 KiB) Staženo 27 x
Naposledy upravil(a) masar dne 13 dub 2008, 14:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#164 Příspěvek od stepa »

Jenys píše:
masar píše:to Jenys: Poslal jsem ti část ARB04/86 na mail.
:wink:

p.s. Nakonec jsem celé číslo upnul sem: http://www.upnito.sk/download.php?dwTok ... 44740b0730
Ahoj, teď jsem byl na této adrese, dokonce jsem si stáhnul ten Upload manažer, ale nějak neumím stáhnout, to co jsi tam poslal. Pls.. poraď jak na to, co tam mám zadat :?: :(

To se musím ještě registrovat? To se mi moc nelíbí :( Už mám těch registrací nějak moc ...
:D nemam slov, pak nemas mit zabordelenej komp, kdyz stahujes samy nepotrebny blbiny a registrujes se na milionu serveru. Koukam internet je tvoje nocni mura.

Hlavne ze ti to tam pisou:
Stiahnuť arb0486.pdf (10576KB) zadarmo:
Čakajte prosím: 10 sekúnd.
EDIT//masar to stihnul drive

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#165 Příspěvek od masar »

Celý ročník ARB/86 je ke stažení tady:
http://rapidshare.com/files/48458264/ARB_1986.rar

Odpovědět

Zpět na „Poradna“