Napájacie káble

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bittejojo
Příspěvky: 25
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: Nová Dubnica - Slovensko

#16 Příspěvek od bittejojo »

Už ani ochrannej značke CE sa nedá veriť!!!

Pozri :
http://www.pooh.cz/o.asp?a=z&id=2014476

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od stepa »

bittejojo píše:Už ani ochrannej značke CE sa nedá veriť!!!

Pozri :
http://www.pooh.cz/o.asp?a=z&id=2014476
To uz jsme tady resili nekdy okolo Vanoc...holt pokroku nezabranis. Vsechno skonci v :wc:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

PCmaniac99 píše:Taky sem mìl tu komunistickou rozdvojku.... zapojím AT zdroj pøipojím vìtráèek, zapnu.... sakra proè se ten vìtráèek toèí tak zatracenì pomalu to je divný... vemu další zdroj opakuju.... sakra že bych mì 2 špatný zdroje a obastejným zpùsobem?? zkusím jinou zásuvku a tøetí zdroj.... hurá už to jede.... až pak sem si vzpomìl že se èetl o tom že døív mìly rozdvojky prohozenou na jedne stranì fazi a nulu... hmm... zdroje se vzpamatovali a uz zase behaj OK....
Kazdy PC zdroj ma predsa na vstupe diodovy mostik, tak si neviem predstavit, ako by to mohlo robit nieco taketo.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#19 Příspěvek od miroja »

V piatok mi kamos doniesol predlzovacku, ze sa mu rozpadol vypinac,aby som mu to opravil. Ked som to rozobral,nechapal som ... vypinac jednopolovy a ochranny vodic vobec nikde... :roll:
Hlavne ze to malo CE odspodu...
Přílohy
predlzovacka2.jpg
(71.81 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

miroja píše:V piatok mi kamos doniesol predlzovacku, ze sa mu rozpadol vypinac,aby som mu to opravil. Ked som to rozobral,nechapal som ... vypinac jednopolovy a ochranny vodic vobec nikde... :roll:
Hlavne ze to malo CE odspodu...
není čas na pogromy a etnické čistky?

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od Sesi »

K napájecím kabelům(klasické jako k PC) - těch s přehozenými vodiči L-N už jsem pár viděl, na koncovce správně označení L a N, ale v reálu opačně. Nicméně by to nemělo běžným zařízením třídy I vadit, kde je fáze a nulák. Taky jsme pár těch šňůr(překlesaných nebo poškozených) v práci pro zajímavost rozebírali - občas docela prasečina, jak jsou vodiče krimpovaný nebo napájený k těm koncovkám, o kvalitě zalisování do plastu nemluvím. Je to bohužel problém obecně elektroinstalačních nebo elektrických zařízení podobného původu.
Prodlužky jsou další věc, já jsem v tom trochu paranoik - potřeboval jsem prodlužku s vypínačem, tak jsem oběhal pár krámů, prodlužek nabízí plno, ale všechny China, Poland nebo neznámý původ("Vyrobeno pro..." apod.). Samozřejmě kryt sešroubován bez možnosti snadnýho rozebrání - jinak by si to člověk aspoň otevřel a podíval na zpracování, popřípadě poupravil. Tak jsem nic nekoupil a zkusím najít nějakou kvalitnější.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#22 Příspěvek od keemo »

Sesi: neviem ako je to možné ale mne to lcd-čko potom fakt prestalo blikať.a ako tu už niekto písal ze jeho UPS-ke vadila zamenená fáza v rozdvojke...takže to o niečom svedčí.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#23 Příspěvek od keemo »

Sesi: neviem ako je to možné ale mne to lcd-čko potom fakt prestalo blikať.a ako tu už niekto písal ze jeho UPS-ke vadila zamenená fáza v rozdvojke...takže to o niečom svedčí.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#24 Příspěvek od keemo »

Sesi: neviem ako je to možné ale mne to lcd-čko potom fakt prestalo blikať.a ako tu už niekto písal ze jeho UPS-ke vadila zamenená fáza v rozdvojke...takže to o niečom svedčí.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od stepa »

to keemo: a jeste jednou to sem dej :D , 3x je malo

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#26 Příspěvek od Maskot »

keemo píše:Sesi: neviem ako je to možné ale mne to lcd-čko potom fakt prestalo blikať.a ako tu už niekto písal ze jeho UPS-ke vadila zamenená fáza v rozdvojke...takže to o niečom svedčí.
Spis nez prehozene L a N bys mel kouknout na stav kontaktu v dane pozici kdy blikal.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#27 Příspěvek od keemo »

No,stav konektorov je v tomto pripade diskutabilný...kabel je sice novy ale z p.r.c. takze asi tak.vymenil som ho za starší a kvalitnejší...a je pokoj.A hlavne má fázu na správnom mieste.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#28 Příspěvek od dj_Paul »

miroja píše:V piatok mi kamos doniesol predlzovacku, ze sa mu rozpadol vypinac,aby som mu to opravil. Ked som to rozobral,nechapal som ... vypinac jednopolovy a ochranny vodic vobec nikde... :roll:
Hlavne ze to malo CE odspodu...
no prodlužky si dělám raději sám,je to jistější,ale dražší

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#29 Příspěvek od keemo »

Stepa:nebolo to naschval,nemusis sa hned do mna navazat.som tu cez operu v mobile a ovladanie je dost chaoticke.je mozne ze mi nieco uniklo.tak sa upokoj,ano?nemam v umysle tu tapetovat svoje prispevky ani nic podobne.dakujem za pochopenie.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od stepa »

keemo píše:Stepa:nebolo to naschval,nemusis sa hned do mna navazat.som tu cez operu v mobile a ovladanie je dost chaoticke.je mozne ze mi nieco uniklo.tak sa upokoj,ano?nemam v umysle tu tapetovat svoje prispevky ani nic podobne.dakujem za pochopenie.
Kdybych se rozciloval, tak tam nedam toho smajla...ja z toho mel taky srandu :wink: , vim ze to je celkem bezne. Jenom nechapu, na jakem principu to funguje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“