Hodnota televize?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

Hodnota televize?

#1 Příspěvek od jardajar »

Zdravíčko. Chtěl jsem se zeptat na váš osobní názor na to, jestli má smysl doma držet teslu 4001A s předělanou obrazovkou. Nedávno jsem jí (i s pomocí tohoto fora) opravil, zbývá renovovat skřínka a zalít moderní kondenzátory, ale naskýtá se mi otázka, má to cenu když je takhle přerobená? Mám teď trošku dilema.
Díky za názory, Jarda OK1LJB.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od vombat »

Záleží na tom, z jakého hlediska se na podívat. Z pohledu výrobku jako takového, je jasné, že není originál. Nicméně tato předělávka byla v té době velmi častá a z pohledu historie jako takové, tento přijímač určitou cenu má a podává obrázek své doby. I tato varianta je sběrateli vyhledávaná. Z pohledu finančního nečekej žádný zázrak - nerenovovaná - cca. 500Kč, po renovaci cca 1500Kč. S originál obrazovkou jsou ceny o cca. 500-1000Kč vyšší. Záleží na stavu. S originál obrazovkou, funkční, byla nedávno na AUKRU (nebo ještě je?) byla za 4500Kč neprodejná. Jinak já bych osobně renovaci dokončil a těšil se z dalšího kousku ve sbírce. U více jak 50 letého přístroje už musíme nějaké kosmetické vady přehlédnout a sbíráme pro radost a ne pro peníze a s tím se každý musí porovnat sám a po svém.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#3 Příspěvek od Peterseal »

Áno,má cenu aj ked má prerobenú obrazovku,a ak hraje tak potom super.Peňažne má síce menšiu cenu ale keď to nechceš predávať tak sa z nej teš doma :D Čo by som dal ja za to aby som mohol ma takyto TV... :) , a určite veeela zeberatelov TV.Čiže dokončiť renováciu dat na čestné miesto v byte a tešiť sa z nej....
A čo sa týka aukra tie ceny su mooooooooooooooc vysoke.
napr: pred 2ma dnami tam bol TESLA PUK,červeny a predal sa za 1025KC 8O .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

4001 je už tak málo, že určitě má smysl už jen skladování v igelitu ve skříni :wink:
na rozmýšlení, co s tím, je dost času. V nejhorším případě to prodáš na západ od Šumavy, až budeš potřebovat ve stáří nějakou zdravotní péči a ve slamníku už nic nebude :roll:

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#5 Příspěvek od jardajar »

Super, dík za podporu. :lol: Nemám moc o hodnotách šajn. Prodat to nechci, takže nižší cena mi nevadí...

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#6 Příspěvek od pajap »

Nedávno jsem získal také tuto TV, dokonce s originální krabicí.
Až bude čas, tak si s ní vyhraju.
Určitě se jí nebudu zbavovat, i kdybych jí už nerozchodil.
Ale věřím, že šlapat ještě bude...
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od vombat »

Je to celkem nezáludné jednoduché zapojení, než se do toho pustíš, vyměň všechny 1k kondesátory v plastu, jsou někdy uvnitř uhnilé, za kvalitní keramické, některé pozdější série už to tak měly. Ušetříš si spoustu starostí.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“