Daewoo CP775 - ztrata obrazu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

Daewoo CP775 - ztrata obrazu

#1 Příspěvek od vopi »

Zdravim vsechny,

mam tu jeden problem - cca po 8 mesicich se mi dostala do ruky TV od meho pribuzneho, kde jsem menil VN trafo a Tr. koncoveho budiciho stupne . U trafa byla prorazena izolace. Ted se obraz celkem pozvolna ztratil (zvuk jede) - respektive zacal se kroutit a zmensovat, az se ztratil ! Kolem koncoveho stupne vypada vse OK , a tak nevim. Jeste nez zacnu prochazet jednotlive soucastky, tak se obracim na vas o malou radu ci popostrceni, kam drive pohledet.

Diky

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

Ono se to nepozná jen pohledem,musíš mìøit,mìøit,mìøit.Pokud nejde obraz,asi nejde VN èást..zkontrolovat napájení VN èásti,vertikálu..
mùžeš mít pøerušený R v napájení + B,studený spoj v obvodech
napájecích,nebo ve VN èásti v obvodu VN trafa,možností je mnoho,také mùže být závada v obvodu øádkového budièe,nebo v jeho napájení...
chtìlo by to schema... a hlavnì zkontrolovat napájecí napìtí
na sekundáru zdroje...

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#3 Příspěvek od vopi »

Tak jsem se pustil do hledani, ale na neco vadneho jsem nenarazil. Napeti na zdroji odpovida i za obvodem TDA8138 - tam byl jeden elyt 100u s kapacitou cca 15u, ale to byla jen takova drobnost ! prubeh na bazi Q402 je OK, ale vse dal je horsi. Prubeh 21 i 22 skoro zadny a prubeh E/W taky zadny, resp. mereno na bazi Q404 ! Napeti z VN trafa : misto 46V - cca 3v a misto 16,5V cca 1V ->> tudiz nemam napajeny TDA8351 ! Tak jsem se do toho nejak zamotal a nevim kam ted slapnout, proto budu vdecny za kazde popostrceni. Diky

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PetrK »

No ať to čtu jak chci, tak asi nejde ŘKS řekl bych. Budící impulsy na bázi budícího tranzistoru Q402 jsou OK, no a dál už asi né když píšeš že průběh 22 (báze Q401 2SD1880) a průběh 21 (primár budícího trafa) skoro nic. Samozřejmě když nejde řádkový koncový stupěn tak nemůžeš jinde nic naměřit a máš i ta napětí z VN tr. malá nebo žádná.

Takže asi hledat někde v tom buzení, vadný Q402, C404, R401, R405, R407, C401, D401, D402, T401 (budící trafo), Q401.....
**** Petr ****

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#5 Příspěvek od vopi »

Diky za info, ale temer vsechny soucastky kolem budiciho trafa jsem jiz prosel. Budici trafo jsem jeste nejak nemerel, resp. nevim jakou by mel mit cca indukcnost, ale prepaleny neni, ale je mozny ze bude mit spekle zavity !

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PetrK »

vopi píše:.....Budici trafo jsem jeste nejak nemerel, resp. nevim jakou by mel mit cca indukcnost, ale prepaleny neni, ale je mozny ze bude mit spekle zavity !
Nevím, to se mě ještě nestalo, pokud bylo špatné tak proto že bylo přerušené (např. v místě zaletování k jednomu z vývodů)...

Někde tam být ale chyba musí, například ten budící tranzistor bych zkusil vyměnit i v případě že na změření se zdá dobrý. Nevím co bych dál poradil, pokud opravdu budící impuls již na bázi budícího tr je dobrý....

Někdy jsou to špeky, zrovna tento týden jsem se pral s Nokií kde byla vadná jedna dioda na sekundárnu imp. trafa ale na změření se tvářila že je dobrá!! U tranzistorů se mě to už taky stalo.

Schema máš? Kdyby né tak mohu poslat.
**** Petr ****

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#7 Příspěvek od vopi »

jj, schema mam - diky. Jeste jednou to poradne projdu a dam vedet .

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“