Jaka tlumivka k výbojkam HPI a HQI

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
jefo

Jaka tlumivka k výbojkam HPI a HQI

#1 Příspěvek od jefo »

Zdar co k tìmto výbojkam mam koupit za tlumivku ? k sodikovce nebo k rtu￾ovce? obì maji 400W jsou to metalhalogenidový

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Já bych koupil k metalhalogenidový. Každá výbojka má jiný dynamický pracovní režim a k nim je i tlumivka. Nedávno to tady bylo řešený.
..to bude jen ňákej odpůrek

jefo

#3 Příspěvek od jefo »

No jenomže u nás v krámì mají jen pro SHCèka nebo pro RVL.. je mezi nima rozdíl par set korun ale každá má jinej výstupnej max proud.. tøeba sodikovka 4,4A a rtu￾ovka 3,25 ..sou to 400W

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

U nás v trafice nemají žádný tlumivky, tak bych k té výbojce nedal žádnou.

jefo

#5 Příspěvek od jefo »

zkusím tu r￾utovou a uvidím když mlèíte

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

:roll:
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
suzukirdriver
Příspěvky: 37
Registrován: 08 úno 2008, 01:00

#7 Příspěvek od suzukirdriver »

výbojky HPI,HQI atd sou metalhalogenidový a jsou určené jako náhrada k rtuťovkám..provozní napětí mají kolem 130V

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

suzukirdriver píše:výbojky HPI,HQI atd sou metalhalogenidový a jsou určené jako náhrada k rtuťovkám..provozní napětí mají kolem 130V
No tak to teda nevím, nepotřebujou náhodou HQI a HPI VN zapalovače? Rtuťovky je nemají..
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
suzukirdriver
Příspěvky: 37
Registrován: 08 úno 2008, 01:00

#9 Příspěvek od suzukirdriver »

miro: dělal sem na stavbu lampu s použitím HPI-T 400W bez zapalovače a no problem.

uzivatel x

#10 Příspěvek od uzivatel x »

Doteraz som si myslel ze MH a HPS su plnne zamenitelne - teda pri dannom vykone. Niekde som videl v cennikoch jeden typ reflektora pouzitelny ako pre sodik tak MH. OT: Mna by skor zaujmalo co potrebuje k stastiu nizkotlakova sodikova vybojka. Je totiz bezkonkurencne efektivna a v nasich koncinach rovnako bezkonkurencne neznama. Na zapade su obcas pouzite vo verejnom osvetleni a cestnych tuneloch.

Uživatelský avatar
suzukirdriver
Příspěvky: 37
Registrován: 08 úno 2008, 01:00

#11 Příspěvek od suzukirdriver »

ak mas na mysli HPS (vlastne sodikovky z horakom s oxidom hliníka za nahradu ortutovkamy) tak su kompatibilne s vymenou za MH(metalhalogenidove HPI,HQI) pracovne napatie je okolo 130V a prud okolo 2,15A
sodikovky maju napatie do 100V a prudy vyssie ako u ortutovych tlmivkach napr 400W ma prud 4,43A

uzivatel x

#12 Příspěvek od uzivatel x »

Priame nahrady za ortutove vybojky su macko-pes tj. drahe, malo ucinne a zivotnost horsia ako HPS (High Pressure Sodium - vysokotlakovy sodik). Co ma zaujma, a stale k tomu informacie nenachadzam, su nizkotlakove sodikove vybojky (LPS) ktore, ako pisem, su v "ceskoslovensku" absolutne nezname. - Par je ich novo instalovanych ako specialne osvetlenie prechodov pre chodcov po BA, napriklad na Sturovej. Maju nepriemne monochromaticke, cisto orandzove svetlo, (HPS ma orandzovozltobiele a je naopak velmi rozsirene na osvetlovanie v exterieroch) zato su vsak bezkonkurencne ucinne - prakticky najucinejsie na svete, a prave to je na nich zaujmave. Napriklad 91W SOX economy (GE) vybojka ma svetelny tok 16800 lm = ekvivalent 180 W HPS high output, alebo 1300 W klasickej ziarovky. Hlavne teda aky ma LPS typ predradnika.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“