Potrebujem cievku.

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od pajosek2 »

Mám doma všelijakých cívek plnou bedýnku,ale podle čísla ji nenajdu,nevíš jak má vypadat? je to cívka křížově motaná nebo je na feritovou anténu?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#32 Příspěvek od Radix »

Určitě křížově vinutá.

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#33 Příspěvek od Alino »

Moja cievka vypadá takto:http://www.kuknito.com/?img=2814326~Audion003.jpg
Originál takto:http://www.kuknito.com/?img=2814327~Audion001.jpg
Dobre naviniem tie počty závitov a potom to vyskúšam a dám vediet.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od pajosek2 »

Podívám se apak se ozvu,ale dejte mi trochu česu.Musím se k tomu prohrabat.Určitě by jsi vyrobil,ale jde o přeladitelnost.Pokud se ti to nepodaří namotat s co nejmenší kapacitou,tak by jsi tam nemusel dostat celé pásmo.Ještě mne zajímá,nevíte na jakém jádře to má být,předpokládám,že na 10mm nebo ne?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#35 Příspěvek od Alino »

No s tým priemerom ti moc nepomôžem.Ja mám tú robenú na necelých 9mm.Ale myslím si že originál by mohla mať tých 10mm.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od pajosek2 »

Narychlo jsem našel tyto dvě.Jedna má ind.cca0,3mH a ta druhá 0,7mH,ale má zašroubovány jádra,tak nevím,možná by se ti některá hodila .Vinutí pro ZV už není takový problém.
Přílohy
DSCN5924.JPG
(289.93 KiB) Staženo 56 x
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#37 Příspěvek od Alino »

Dakujem za ochotu.Takúto podobnú som vyrobil.Aj na tých tvojich by som to musel prevýjať a nastavovať závity pre sp.vezbu.Takže to mám asi za jedno ale aj tak dakujem za ochotu.Škoda že sa nedá zohnať tá originálna.Moj kolega mi ukazoval cievkovú sústavu ktorá sa volakedy predávala komplet aj z prepínačom pre SV,DV,KV.No paráda ale dnes sa to už zohnať nedá.No ale z ruky ju nedá!
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#38 Příspěvek od Alino »

To Radix.No cievku som navinul kompletne.Presne podla toho ako si mi pradil.A ejhle začalo to hrať.Nie je to bohviečo ved na kus drátu čo by som chcel.Bez problémov som cez den zachytil Bratislavu čo je najsilnejší signál a madarov.Rozsah pásma je akotak v poriadku.Madari vasielali vždy kúsok od konca SV.No a čo spetná vezba?No nejak to nie je ono.Do asi polovice otáčania kondikom stúpa hlasitost.Potom naskočí piskot a asi pootočením o 2 mm piskot zmizne a nič sa nedeje.Iba to divno šumí.Takže tak,ale aj tak som rád že to vôbec hraje.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#39 Příspěvek od Radix »

Alino píše:Do asi polovice otáčania kondikom stúpa hlasitost.Potom naskočí piskot a asi pootočením o 2 mm piskot zmizne a nič sa nedeje.Iba to divno šumí.Takže tak,ale aj tak som rád že to vôbec hraje.
Ale to popisuješ účinky zpětné vazby, takhle to má být. Přijímač je nejcitlivější těsně před nasazením zpětné vazby, ale má poměrně úzké pásmo.
Na rozdíl od superhetu, který se ladí jedním knoflíkem, je tady potřeba ovládat ještě tu zpětnou vazbu.
Naposledy upravil(a) Radix dne 22 dub 2008, 17:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#40 Příspěvek od Alino »

Ano Radix.Pochopil som.Takže ešte raz dakujem za pomoc.Ešte to dám trochu do poriadku a je to!Vdaka za rady.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“