Receiver Thomson přetížen.

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#16 Příspěvek od keemo »

podla tej foto to vyzera byt ten typ co som mal aj ja v ruke...konektory s napajanim koncoveho stupna hladaj na tej doske s tym velkym chladicom....ale ak si z toho jelen :-) tak to radsej daj niekomu opravit...:-)

Uživatelský avatar
romiik
Příspěvky: 14
Registrován: 22 dub 2008, 02:00

#17 Příspěvek od romiik »

keemo píše:podla tej foto to vyzera byt ten typ co som mal aj ja v ruke...konektory s napajanim koncoveho stupna hladaj na tej doske s tym velkym chladicom....ale ak si z toho jelen :-) tak to radsej daj niekomu opravit...:-)
děkuji, risknu to. a které to jsou ty koncáky please ?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#18 Příspěvek od xxxe »

To největší a pravděpodobně černý co najdeš přidělaný k tomu velkýmu hliníku se žebrováním budou koncáky,odpojováním konektorů s napájením na těch deskách u chladiče zjistíš který je spálený.Odpoj jedno napájení a vyzkoušej zapnout,když bude hrát tak je spálený ten odpojený.

Uživatelský avatar
romiik
Příspěvky: 14
Registrován: 22 dub 2008, 02:00

#19 Příspěvek od romiik »

xxxe píše:To největší a pravděpodobně černý co najdeš přidělaný k tomu velkýmu hliníku se žebrováním budou koncáky,odpojováním konektorů s napájením na těch deskách u chladiče zjistíš který je spálený.Odpoj jedno napájení a vyzkoušej zapnout,když bude hrát tak je spálený ten odpojený.
na fotce to nejde vidět ? tam nic není velkého.. vím jak vypadají ty konektory zhruba, ale já je tam nějak nevidím. kdyby šlo ukázat šipkou kde jsou ? nejdou vidět? můžu udělat ještě nějaké foto

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#20 Příspěvek od xxxe »

Napiš přesně co je to za mašinu.Třeba najdu schéma na netu někde a uvidíme kam a jak tě navést.Máš doma pájku , odsávačku na cín?A multimetr?

Uživatelský avatar
romiik
Příspěvky: 14
Registrován: 22 dub 2008, 02:00

#21 Příspěvek od romiik »

xxxe píše:Napiš přesně co je to za mašinu.Třeba najdu schéma na netu někde a uvidíme kam a jak tě navést.Máš doma pájku , odsávačku na cín?A multimetr?
AV receiver Thompson DPL 560 HT. Pájku a multimetr mám. Odsávačku nemám. Děkuji za snahu, cením si toho

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#22 Příspěvek od xxxe »

Kouknu po schématu a pak se ozvu.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#23 Příspěvek od paveltl »

Pokud máš rozpojený ten konektor co je vidìt na fotce tak nemùže nic zesilovat. To je totiž napácí konektor pro konce.

Chtìlo by to vymontovat ten chladiè a udìlat fotky tìch desek na nìm z druhé strany. Ty bílé kostky co jsou vidìt dole jsou emitorové odpory koncových tranzistorù, takže pod nimi budou nejspíš ty tranzistory.

Uživatelský avatar
romiik
Příspěvky: 14
Registrován: 22 dub 2008, 02:00

#24 Příspěvek od romiik »

paveltl píše:Pokud máš rozpojený ten konektor co je vidět na fotce tak nemůže nic zesilovat. To je totiž napácí konektor pro konce.

Chtělo by to vymontovat ten chladič a udělat fotky těch desek na něm z druhé strany. Ty bílé kostky co jsou vidět dole jsou emitorové odpory koncových tranzistorů, takže pod nimi budou nejspíš ty tranzistory.

jj, o tom konektoru vím. OK rozeberu to, vyfotím a šoupnu zde detailnější fotku

Uživatelský avatar
romiik
Příspěvky: 14
Registrován: 22 dub 2008, 02:00

#25 Příspěvek od romiik »

takže zde... je tam velmi špatný přístup
Přílohy
240420081028.jpg
(257.52 KiB) Staženo 54 x
240420081027.jpg
(244.68 KiB) Staženo 45 x
240420081026.jpg
(286.59 KiB) Staženo 50 x

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od DiGiCo »

No a teď stačí ty vyfocené tranzistory pěkně jeden po druhém propísknout multimetrem a ty, co jsou vadné vyměnit. Ovšem to jen za předpokladu, že tam není žádná další závada (buzení, rozkmit atd...)

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#27 Příspěvek od paveltl »

Pokud odešli proto že nìkdo zkratoval zdroj, tak toho mohlo odejít víc. Èasto s sebou ty konce berou i budièe a nìkdy (záleží na koncepci zesíku) to vezme všechny tranzistory.
Ale taky se mi jednou stalo že byli všechny tranzistory vpoøádku a byl jenom pøerušenej odpùrek v budièi. Jsem se divil že to pøežilo.

Každopádnì teï musíš najít závadu a pokusit se jí opravit.

Uživatelský avatar
romiik
Příspěvky: 14
Registrován: 22 dub 2008, 02:00

#28 Příspěvek od romiik »

děkuji za rady, jdu do toho! buď a nebo :)

jen jsem si ještě přidal další práci. Lituji toho, že jsem odpájel to relátko... nějak přestal fungovat display, i když vypnu napájení konců. Já jsem to relátko otevřel, to bude asi ten problém

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“