tv+dvd+video+digi tv=PC

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mafia16611
Příspěvky: 48
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

tv+dvd+video+digi tv=PC

#1 Příspěvek od mafia16611 »

cawes pls ako mam prepojit tv,dvd a video s pc ale tak aby som mohol hlavne z digi tv nahravat na pc asi an to treba tv karta ale aku a program daky poradte pls dik
pc s tv som uz mal prepojeny cez grafu ale s pc sa mi dalo kukat len na telke

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#2 Příspěvek od tornado6 »

Ja som pred 3 rokmi kupil TV tuner PINACLE a mal som s nim problemy toho typu že ked som len pozeral na PC TV program tak to bolo OK ale ak som chcel nahravať na HDD tak zvuk v pohode a obraz mi sekalo každych 10 sekund 1 snimok inak tma potom som kupil grafiku 128 MB a lepsiu ramku a uplne druhy HDD čisto len s WIN XP bez dalsich nainštalovanych veci je tam len WINXP a program na ovladanie PINNACLE
A ešte jedna vec ovladanie robim cez myš nie cez dialkove strašne mi to spomalovalo system a vystupny format je do AVI. :wink:
PS: ak chcem na DVD playeri prehrať filmy musim ich prerobiť v PC na format DVD.

PPS: a k tomu zapojeniu: satelit - TV alebo namiesto TV pripojiť PC cez TV tuner popripade použiť rozbočovač na TV a PC ak sa ti nechce stale vyťahovať a meniť kable. :wink:

Uživatelský avatar
mafia16611
Příspěvky: 48
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

#3 Příspěvek od mafia16611 »

NO TERAZ TO MAME tak spravene ze vsetko je prepojene cez scart do tv pc nemam zapojene vobec teraz

Uživatelský avatar
mafia16611
Příspěvky: 48
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

#4 Příspěvek od mafia16611 »

tak co ktomu treba ???ake kable

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#5 Příspěvek od miroja »

Do PC musis dat bud satelitnu kartu a na nej v EMU rozchodit DiGi (docasne riesenie), alebo TV kartu. Do nej privedies signal z modulatora DiGi prijmaca (ak ho ma) alebo AV signal.

Uživatelský avatar
mafia16611
Příspěvky: 48
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

#6 Příspěvek od mafia16611 »

miroja píše:Do PC musis dat bud satelitnu kartu a na nej v EMU rozchodit DiGi (docasne riesenie), alebo TV kartu. Do nej privedies signal z modulatora DiGi prijmaca (ak ho ma) alebo AV signal.
tak to radsej tv kartu a ked budem mat tv kartu to viem aj nahravat digi ak dobre viem a a tv karta by mala byt asi aka co som kukal v obchode vsetko nad 1200sk a asi len analog pripojenie ci co to je

Uživatelský avatar
Insanity
Příspěvky: 37
Registrován: 15 bře 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

#7 Příspěvek od Insanity »

Vlastním Leadtek Winfast DTV1800H a na to moje sledovani TV mi bohate postacuje.Je to hybrid, zatim jsem vyuzival pouze DTV, sledovani i "nahravani" v naproste pohode.S analogem diky chabemu signalu temer zadne zkusenosti, az na par pokusu nemam.DTV+Analog tuner,composite + s-video vstup, DO (sehnal jsem si utilitku, diky ktere se da DO pouzit na ovladani celeho PC, nejen TV karty...nekdy to je i uzitecne ba dokonce i prijemne) S dodavanym obsluznym softem max. spokojenost, zatim jsem nemel nejmensi duvod zkouset nejake jine alternativy.Na DTV nastavení nahrávání přes EPG, zvládá po skončení nahrávání vypnout počítač, v případě S3 nebo hibernace ho bez nejmenších problémů zvládne "probudit", nahrát a zase uspat.Funkci přímého nahrávání na DVD jsem zkusil jen jednou a taky žádný problém (aspoň ne problém ze strany TV karty, na časy v EPG se zatím moc spoléhat nedá, takže po několika zkušenostech radši přidávám cca 15 minut před a 15 za. a mít na DVD takovou nesestříhanou směs zas nemusím) Tuším, že cena se u nás pohybuje něco málo přes 600...

Uživatelský avatar
Insanity
Příspěvky: 37
Registrován: 15 bře 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

#8 Příspěvek od Insanity »

Tak pardon tuším špatně 820,-
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... L000000D6G

S tou zátěží systému to u DTV není tak horké jako u analogu,protože "jen ukládáte data" z tuneru na disk, nic se nepřevádí (téměř).Zátěž je zhruba stejná jako při sledování DVD.Pořídil jsem si starší disk (nějaký klasický IDE Seagate 40 GB) na ten čistě jen "nahrávám".Systém a všechno ostatní běží na druhém disku.Během nahrávání normálně na PC dělám.Z karty nahrávám, vpoklidu se dívám na další film z disku, nebo cokoliv jiného.Z DTV to ukládá buď jako TS (transport stream-dá se nahrát buď jednotlivý program, nebo celý multiplex...tady je asi jediné omezení volné místo na disku :D) nebo to ukládá jako MPG.Takový klasický film zabere v MPG zhruba 2-2,5 GB...při použití vhodného softu, bez rekomprese je pak vypálení DVD-Video, včetně vystříhání reklam, automatického vytvoření kapitol otázkou cca 15-30 minut.Vzhledem k cenovým rozdílům u DVD a CD nemám nejmenší důvod k převodu do jiných formátů, DivX apod. (u následného zpracování nahrávky už samozřejmě nějaké požadavky na výkon jsou, dát vyhledávat změny scén s 256 RAM a 800 Duronem by taky klidně mohlo být otázkou 30-60 minut) Při samotném nahrávání to žere cca 6-15% procesoru a 20-30 MB ram. což je nic...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “