Toshiba V729EG

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

Toshiba V729EG

#1 Příspěvek od MiraSt »

Dobrý den. Jsem zde nový a potřeboval bych radu. Moje video vkládá do nahrávky plápolání za svislými přechody černé do bílé a naopak. Pokud je přechod opravdu konstrastní, dochází k vytrhávání řádků. Závada se začala projevovat postupně. Že je to v nahrávce zjištěno přehráním na jiném videu. Dělá to pouze při SP; při LP v pořádku. Čištění hlav nepomáhá. Děkuji.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

V LP nahrává jen ten co si chce zkrátit životnost hlav o polovinu.

Oprava sorry
Naposledy upravil(a) xxxe dne 20 dub 2008, 09:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od durkovic »

xxxe píše:V SP nahrává jen ten co si chce zkrátit životnost hlav o polovinu.
ejha tak to je pre mna veľka novinka, čudo že 17 ročne video JVC ktore má aj SP aj LP a hraje dodones.

LP nieje zaznam zlý ale kvalita to nieje, LP len na bežne nahrávky ktore sa ihned vymažu alebo potom na zaznam zvuk HiFi STEREO.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#4 Příspěvek od sasaopravar »

xxxe píše:V SP nahrává jen ten co si chce zkrátit životnost hlav o polovinu.
Tak to opravdu jen u nekvalitnich hlav.K problemu MiraST-bude to asi v paskove draze-nestabilita pohybu,zkontroluj dobržďovani na odmotavani,dej tam nove řeminky.Co nahravky z jinych rekorderů nebo originalni?

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#5 Příspěvek od SIDTIM »

MiraSt píše:Dobrý den. Jsem zde nový a potřeboval bych radu. Moje video vkládá do nahrávky plápolání za svislými přechody černé do bílé a naopak. Pokud je přechod opravdu konstrastní, dochází k vytrhávání řádků. Závada se začala projevovat postupně. Že je to v nahrávce zjištěno přehráním na jiném videu. Dělá to pouze při SP; při LP v pořádku. Čištění hlav nepomáhá. Děkuji.
Zde nebude chyba v mechanické, ale v elektrické části. Vše nasvědčuje tomu, že v signálové části videa není někde správný pracovní bod, může být přebuzený videoamp, i RF modulátor. (BIAS)
Doporučuji, ostatně i jako v jiných případech, kontrolu inkriminovaných elytů v signálové i napájecí cestě.
Pokud by byl vadný V-buben, obrazem by byl jen šum, pokud by byl V-buben jen opotřebovaný, objevovaly by se tzv. drop-outy, tedy vodorovné, bílé čárky v obraze. Jejich množství by nebylo podmíněno úrovní kontrastu filmových scén.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#6 Příspěvek od MiraSt »

Jelikož nemám schéma tak jsem přidával elektrolyty jak ve zdroji tak dále na plošném spoji; obešel jsem všechny elektrolyty které jsem viděl. Nepomohlo. Dále jsem vnějším zdrojem zvyšoval výstupní napětí asi tři různé hodnoty které zdroj dává. Pak jsem snížil výkon zdroje přemostěním rezistoru v optočlenu. Závada se vyskytovala pořád. Zavřel jsem to a uvidíme co to udělá postupem času. Pak to vyhodím.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#7 Příspěvek od LOYZA »

Myslím si že je to vadná hlava, tedy rotační. U některých se projeví takováto závada nejdříve třeba v SP a u jiných v LP nahrávání. To je má letitá zkušenost. Taky vzácně u Toshib je vada v el. kondících na capstanu rotační hlavy, pokud tam jsou v tomto modelu, netuším ser. dok. nemám jinak byvh ti jí poslal.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#8 Příspěvek od SIDTIM »

To Loyza:
...a ty vadné elyty u capstanů se někdy projevují i tak, že simulují zvukem jakoby zadírání ložiska motoru. Také jsem kdysi hledal příčinu, no a na desce capstanu byl vy*ůraný elyt bez kapacity. Projev v obraze byl s vytrháváním řádků, navíc obraz nepravidelně plaval, jak se měnila rychlost posuvu pásku.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#9 Příspěvek od MiraSt »

Můj kolega má podobnou Toshibu tak jej požádám, ať mi ho půjčí. Pokud to bude stejný buben tak to skusím vyměnit. U tohoto modelu je to velice jednoduché. Pak skusím ještě jednou ty kondy. Možná jsem nějaký přehlíd. Ale asi to nebudou, protože ve stereu to hraje dobře takže otáčky budou rovnoměrné. Jinak děkuji všem, kteří se angažují v můj prospěch. Nejsem odborník ve slaboproudu, jsem silnoproudař. Slaboproud silně amatérsky.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#10 Příspěvek od LOYZA »

V tom to právě je, že se jako by nikde nic podezřelého neuvidí a ani nezaslechneš žádný podivný zvuk. Vše je jako normální. Tak jestli tam dole na té elektronice je nějaký elit tak ho vyletuj a změř i ohmetrm na svod. Hlavně si poznač polaritu! Dělám to fixem, je to pak jasné! No a když to nebude ono, tak pak je to nejspíš tou hlavou. Mnoho zdrau.

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od PavelN »

Také bych to typoval na VH, nevím proč to tak je ale stávalo se to pravidlem že i když člověk používal hlavně LP tak nejdřív odešly SP hlavy(samozřejmě že pásek je odírá obě stejně). Elyty na CPST hlavně odcházely na V109,V110 a taky na Sharpech ale nemělo by to mít vliv na palmínky v obraze to by nechodil ani LP systém ale doporučuji ho zkontrolovat.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#12 Příspěvek od MiraSt »

Takže závada identifikována. Uštípnutá SP hlava. Oprava jen pokud seženu nějaké vyřazené stereo video někde na šroťáku.
Přílohy
Hlavy VHS 006.jpg
(21.77 KiB) Staženo 106 x

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#13 Příspěvek od SIDTIM »

Tak blahopřeji k identifikaci. Předpokládal jsem, že jsi vizuální revizi bubnu provedl jako první, proto jsem sázel na závadu ve videocestě. Držím palce, abys našel stejný typ videa, protože snad co kus VCR, to originál buben :evil:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#14 Příspěvek od MiraSt »

Optickou kontrolu jsem provedl, ale ne tak podrobně, aby to bylo vidět. Mělo mě trknout, že na LP to jelo a na SP ne. Ale chybama se člověk učí. Hlavu jakoukoli ze stereovidea.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “