Myčka Bosch SGS 5942

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zelenkap
Příspěvky: 24
Registrován: 03 kvě 2007, 02:00

Myčka Bosch SGS 5942

#1 Příspěvek od zelenkap »

Zdravím,

mám problém s myčkou Bosch SGS 5942 spočívající v tom, že nefunguje spodní rameno. Z otovoru, kde by měla vytékat tlaková voda pohánějící rameno nic nevytéká. Horní rameno funguje bez problémů. Zkusil jsem rozdělat alespoň to, co je přístupné zevnitř myčky a dle toho co jsem viděl bych usuzoval, že zozdělení vody na horní/spodní rameno dělá jakási clona. Nemáte někdo servisní manuál k této nebo podobné myčce, případně radu jak to rozdělat. Díky moc.

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#2 Příspěvek od pepito »

U některých modelů je na plášti topného tělesa přimontován synchronní motůrek nebo tepelnou závoru, který přepíná střídavě přívod vody do ramen pro lepší mytí-větší tlak. Nejspíš máš tento motůrek v háji, nebo je přidřená clona. Bohužel se to většinou dodává komplet s topením. Cena je cca 3400,-.
Spodní plastový díl je nasunut a přišroubován na stojny přivařené k vaně myčky. Nejlepší je vysát myčku vysavačem na vodu a hodit "na boudu". Musíš odmontovat zespoda plechy s pružinami pantů, vycvaknout gumové úchyty motoru a vysunout dno. Zdar a sílu

Uživatelský avatar
zelenkap
Příspěvky: 24
Registrován: 03 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od zelenkap »

Díky za odpověď. Dneska jsem mluvil s technikem od Bosche, který mi řekl, že ten motorek ovládající clonu (aktuátor) jde vyměnit samostatně a stojí cca 1000 Kč.
Jestli jsem to z předchozího popisu pochopil správně, tak to čerpadlo a další věci jdou vysunout jako šuplík?

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#4 Příspěvek od pepito »

To čerpadlo je nacvaklé v prolisech ve dně, jenom se odjistí zpětné zobáčky a vypadne ven. To dno zvedneš nahoru. Jde to v pohodě, uvidíš sám.

Uživatelský avatar
zelenkap
Příspěvky: 24
Registrován: 03 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od zelenkap »

Tak jsem to v sobotu rozhodil a oprvadu to šlo hladce a ani nebylo třeba myčku převracet nebo pokládat. Bohužel se potvrdilo to, že ten motůrek ovládající clonu nelze koupit samostatně, ale pouze s tělesem topení a stojí to těch 3500. Kdyby někdo měl zájem, tak přikládám rozpis ND.
Přílohy
BOSCH SGS5942.pdf
(325.05 KiB) Staženo 585 x

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“