Náhradní díly

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

Náhradní díly

#1 Příspěvek od riki »

Zdravím všechny.Kde sháníte náhradní díly jako uhlíky,rotory,vypínače atd. do ručního nářadí různých značek.Na netu jsem nic nenašel.Dík.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od vombat »

Co jsem potřeboval, tak mi prodali v servisu příslušné značky. Ceny nebyly moc příznivé.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Přesně tak, v servisech - ale chce se to ptát na sekundární výrobce ND, protože mnohé "prvotřídní" značky jako BOSCH nebo MAKITA a další svou produkci prodávají dál - po několika letech výroby prostě nasadí novější typ a ten starší v podobě forem na lisování plášťů, montážních přípravků a kupy nesmontovaných dílů prodají v podobě licence druhořadému výrobci k další produkci - "značky" TOKO, FERM, KRESS a podobné. Výrobci původních komponentů samozřejmě buď dodávají dál novým odběratelům, nebo prodají svou linku také - takže do (například) vrtaček NAREX pasují regulátory a další mechanické dílce z jisté série BOSCHek a následně jejich druhořadých kopií - není vždycky potřeba kupovat origo náhradní regulátor za 500,-Kč, když o šuplík vedle má servis stejný, jen neznačkový za 250,-.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#4 Příspěvek od mojza »

Varuji ale před Einhell-UNICORE s.r.o. Karlovy Vary, kde se tvářili, že vše pošlou ale když měli poslat síťový spínač k brusce EINHELL Bavaria BWS 230-ě, začli dělat mrtvého brouka. Kdyby někdo věděl kde ho sehnat, dejte prosím zprávu. Děkuji Ivan

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Jednoduchá rada - neobjednávat na dobírku, navštívit dotyčný servis osobně a chtít mechanika - nikoliv nějakého škrabáka, co jen přejímá věci ve funkci přejímacího technika a píše do papírů předpokládanou cenu opravy 1000Kč i na pitomou výměnu 230V napájecího přívodu. Bohužel, při vzdálenosti více jak 50km je to těžko proveditelné...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

#6 Příspěvek od riki »

Dík za rady a ještě by mě zajimalo,jake měřící přístroje nebo pomůcky používate při diagnostice rotorů.Zkratka,čím nejlip změřit vadný rotor.Dík.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“