DIY Svářečka - má ještě nějakou cenu?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

DIY Svářečka - má ještě nějakou cenu?

#1 Příspěvek od Honza_dy »

Zdravím Vás,
mám doma ještě po dědovi stařičkou svářečku, něco na způsob triodiny. Jak je vidno z obrázků, je to ohromná bestie s motorem 380/660V 7,5kW a upraveným dynamem snad možná z autobusu. Bližší info bohužel nemám. Patří k tomu ještě budič, kterým se reguloval proud. Pokud vím mělo by to být funkční. Chtěl bych se zeptat jestli se tahle věc dá v dnešní době invertorů ještě prodat? Nebo by snad někdo měl i zájem??? Pošlete prosím nějaký názor, já vím jenom to, že v REMETu dávají za elektromotory 9kč/kg :D

Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od vombat »

Obávám se, že má cenu šrotu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Jako svářečka už asi sotva, ale nějaký tvůrce malé vodní elektrárny by třeba měl o dynamo zájem, kdybys ho odrezil, vycídil a natřel, dost možná bys ho umístil i za 90,-/kg :wink:

proces nabývání finanční hodnoty šrotu v průběhu restaurování mě často fascinuje :D
http://mve.energetika.cz/fotogalerie/fotogalerie.htm

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#4 Příspěvek od Honza_dy »

Čekal jsem něco takového. I když mi u toho krvácelo srdce, tak jsem vzal palici a rozmlátil motor na hadry. Nerad ničím práci jiných lidí, tahle mašinka byla ještě poctivá, ale nešlo jinak tohle by snad neuzvedli ani dva chlapi. Nevíte někdo jak rozumnou cestou dostat měď ze statorového svazku? Nevypadá to že by byl impregnovaný, takže by to mohlo jít.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#5 Příspěvek od Devo70 »

Honza_dy píše:Čekal jsem něco takového. I když mi u toho krvácelo srdce, tak jsem vzal palici a rozmlátil motor na hadry. Nerad ničím práci jiných lidí, tahle mašinka byla ještě poctivá, ale nešlo jinak tohle by snad neuzvedli ani dva chlapi. Nevíte někdo jak rozumnou cestou dostat měď ze statorového svazku? Nevypadá to že by byl impregnovaný, takže by to mohlo jít.
Ostrý sekáč, kladivo. :wink:

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od vombat »

Stator polož na dva kameny a pod ním zatop. Až to vyhoří, jde to celkem dobře vybrat.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

dost hnědočeské metody... :barf:

oni by i poradili, ale asi i rovnou pomohli :twisted:

špatný není ani http://www.novinky.cz/clanek/138779-zlo ... trina.html

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#8 Příspěvek od jandu »

Alebo ho nie je vidieť, lebo je hnedý, alebo je ich málo...
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od mtajovsky »

Honza_dy píše:Čekal jsem něco takového. I když mi u toho krvácelo srdce, tak jsem vzal palici a rozmlátil motor na hadry. Nerad ničím práci jiných lidí, tahle mašinka byla ještě poctivá, ale nešlo jinak tohle by snad neuzvedli ani dva chlapi. Nevíte někdo jak rozumnou cestou dostat měď ze statorového svazku? Nevypadá to že by byl impregnovaný, takže by to mohlo jít.
Mě zase krvácí srdce, když to čtu. Ten motor mohl ještě jít, někdo by ho možná odkoupil. Rozmlátit - dostanu se na MĚĎ!! Po velké námaze z toho bude mědi za několik stovek.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#10 Příspěvek od kbulda »

Honza_dy píše:Čekal jsem něco takového. I když mi u toho krvácelo srdce, tak jsem vzal palici a rozmlátil motor na hadry. Nerad ničím práci jiných lidí, tahle mašinka byla ještě poctivá, ale nešlo jinak tohle by snad neuzvedli ani dva chlapi. Nevíte někdo jak rozumnou cestou dostat měď ze statorového svazku? Nevypadá to že by byl impregnovaný, takže by to mohlo jít.
To jsi si pomohl kazisvěte, takovej krásnej motor to byl.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#11 Příspěvek od stasek »

Pokud byl motor funkční, tak je to věčná škoda. :cry:

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od vombat »

To Crifodo: Přesně tak, u nich jsem to viděl, asi to funguje dobře, kdyby to potom dalo nějakou práci, tak by to nedělali.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#13 Příspěvek od Honza_dy »

kbulda píše:To jsi si pomohl kazisvěte, takovej krásnej motor to byl.
No jo kazisvět, tak mi řekni k čemu bych doma využil motor o výkonu 7,5kW? Na sekačku?

To stasek: Pokud bys měl zájem o motor mohl bych ti nabídnout mnohem starší lahůdku, máme tady motor možná z roku 1930 s kluznými ložisky. já ho v běhu nikdy neviděl, ale otec říkal že na dva metry není slyšet. Kdyby byl zájem můžu se postarat o bližší info a foto.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“