dvd mechanika

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
antik95

dvd mechanika

#1 Příspěvek od antik95 »

Potrebuju poradit s takovou konstrukcí na dvd mechaniku prosím poraïte dìkuji

antik95

#2 Příspěvek od antik95 »

Dobrý den nicménì mám doma starou dvd vypalovaèku a napadlo mì jestli by nešlo jak jsou v zadu konektory : POWER
INTERFACE
ANALOG AUDIO
RESERVED
CSM/SLA

Jestli by nešlo zapojit do POWER napájení a do ANALOG AUDIO tøeba zvukovou kartu nebo reprak a potom prostì že bych tam hodil cd a zapnul napajení dal (tøeba reprak) a jestli by mi to nehrálo ale bez pøipojení do pc prostì jenom dvd mechanika napajení a nevím tøeba reprak

je to vùbec možné?
Dìkuji

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Hop377 »

No mozne by to bolo, ale musel by si tampripojit nieco taketo: http://www.dhservis.cz/dalsi/audiopanel.htm alebo http://hw.cz/Firemni-clanky/ART386-CD-R ... ch-CD.html a ten audio vystup zosilnit, trebat Koncovy IO.

Uživatelský avatar
stanleyv
Příspěvky: 123
Registrován: 21 led 2007, 01:00
Bydliště: Trnava

#4 Příspěvek od stanleyv »

No ak pamatam, tak CD-ROM, DVD-ROM mali funkciu, ze ak tam das zvukovy disk, tak sa auto spustil, takze stacilo by zapnut napajanie, otvorit dvierka, dat zvukove cd, zavriet dvierka a pocuvat. Samozrejme, ze audio vystup treba pustit na zosik a tak na repro. Alebo niektore mali dve tlacitka, jedno na otvorenie dvierok a jedno na play.....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

To si pamatas zle.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#6 Příspěvek od miroja »

Pokial mala machanika na prednom paneli dve tlacitka na ovladanie funkcii (nie hlasitosti), tak sa dala pouzivat autonomne - len po privedeni napajacich napati. Jedno tlacitko eject/stop; druhe play/next track.
Audio signal mozes brat z predneho 3,5 mm konektora (ma vplyv regulator hlasitosti), alebo zo zadu.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

Měl jsem CDromku se čtyřma tlačítkama - měla i SKIP vpřed a vzad. Normálně hrála jen tak,jen s napájením :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Hop377 »

To hej, vyrabali sa aj s menicmi na 4 CD, ale tazatel ma DVD a nepoznam DVD, ktore by malo aj tlacitko Play. Teda jedina moznost je ovladat IDE interface.

antik95

#9 Příspěvek od antik95 »

Tady jsou fotky mí vypalovaèky
Přílohy
Pøedek mechaniky.jpg
(7.49 KiB) Staženo 36 x

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

A ještì jedna v zadu.Ale po malém experimentu jak je v zadu napsáno POWER tak jsem pøipojil napájení a zkoušel jestli ji otevøu tak nic,ale po sundání krytu a pøipojení napájení pøímo na výstupy motorku (ten který ovládá dvíøka) jsem ji otevøel ale jinak ne mohli by ste mi teda poradit jak na to ?
Přílohy
Mechanika v zadu.jpg
(11.84 KiB) Staženo 36 x

Uživatelský avatar
cryo6930
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2006, 01:00

#11 Příspěvek od cryo6930 »

Pokud po připojení napájení (12v,5v a Gnd) nejde otevřít tlačítkem,tak bude pravděpodobně špatná nebo aspoň zaseklá.

antik95

#12 Příspěvek od antik95 »

Špatná není a zaseklá taky ne podle mì je tam nìkde pøerušený kontakt ale když ji pøipojím pøímo na potorek tak ji vysunu i zasunu

Ale teda pùjde to když tam dám cd pøipojím zesilovaè zapnu napájení?Mimichodem kam mám dát zesík?Podle mì do konektoru ANALOG AUDIO a pod tím je napsaný R G L a ètyøi konektory tak tam?

antik95

#13 Příspěvek od antik95 »

Jo a prosil bych uživatele workhard aby mi popslal jak to mìl zapojený on dìkuji

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od Hop377 »

Tato DVD Ti nebude fungovat len na tlacitko, musis mat kompletne riadenie po zbernici.

antik95

#15 Příspěvek od antik95 »

:D :D Dobøe tak mohl by tady nìkdo z vás mi navrhnout schéma popøípadì nìjaký návrh na konstrukci ( :lol: :lol: nic složitého bez displeje prostì jenom aby se tam daly pøehrávat hudební cd :lol: :lol: )

díky

Odpovědět

Zpět na „Poradna“