mechanika DVDRAM GSA-4082B -nevysuva naprazdno

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mako64
Příspěvky: 11
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

mechanika DVDRAM GSA-4082B -nevysuva naprazdno

#1 Příspěvek od mako64 »

Zdravim,poradte mi prosim,ako spojazdnit vysuvanie DVDRAM LG-GSA-4082B,asi po 2 rokoch mi prestala vysuvat prazdna mechanika,ked vlozim DVD,CD /po rozobrati/,tak vysuva normalne,s citanim a zapisom tiez nie je ziadny problem,zvnutra som ju aj povysaval od prachu,no nepomohlo,nadalej nevysuva normalne bez disku,takze zatial mam v nej stale nejaky disk a tak to len funguje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ked tam das nieco, co nevie nacitat (napr. CD opacnou stranou), tak vysuvanie funguje?

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Podľa mňa to nie je mechanická závada - nič mechanicky prítomnosť nekontroluje - alebo áno? Kolega má takúto CD mechaniku - tiež v nej drží pokazené CD-čko.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
mako64
Příspěvky: 11
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#4 Příspěvek od mako64 »

teraz som to vyskusal,vysuvanie funguje aj pri opacne zalozenom disku,no nechcem ju nechat prazdnu,lebo by som ju musel znovu rozoberat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Fakt divna chyba... Ked tam je to CD opacne, tak predpokladam, ze po par pokusoch o nacitanie sa motor zastavi - a vysuvanie funguje aj vtedy.

Skusil by som dat novy firmware.

Uživatelský avatar
Pepa87
Příspěvky: 144
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Pepa87 »

Tohle mi dělala jedna stará dvourychlostní cd, bez cd se jí nechtělo, ale po úderu se vysunula :twisted: , myslím že to bylo tím že tam byl vytahanej gumovej řemínek. Mimochodem jsem měl ještě jednu novější, která se taky nevysouvala a stačilo s ní párkrát šlehnout o zem :twisted: a už jede :) .

Uživatelský avatar
mako64
Příspěvky: 11
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#7 Příspěvek od mako64 »

predsa som mrkol do mechaniky znovu,da to kus prace,no nic som v nej nenasiel,co by kontrolovalo mechaniku,alebo som nieco prehliadol,neviem,funguje dalej ako som to uz opisal.

Uživatelský avatar
mako64
Příspěvky: 11
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#8 Příspěvek od mako64 »

dik za tipy,skusim najprv ten novy firmvare a ak nepojde,tak skontrolujem tu gumicku,to sa mi pozdava tiez,to by na poklep malo reagovat,ak je to ono.

Uživatelský avatar
cryo6930
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od cryo6930 »

tuhle závadu jsem zažil už víckrát,problém byl v tom,že motorek nedokázal v mechanice bez vloženého cd odtrhnout spindle motor od magnetického přítlačného kotoučku.Po výměně gumiček to fungovalo na padesát procent(jednou ano,jednou ne),pomohlo až nalepení tenkého gumového kroužku na přítlačný kotouček,vystřiženého z gumového stahovadla.Pravděpodobně se časem ten kotouček zmagnetizuje a zvětší se magnetická síla,takže to líp drží a nejde to odtrhnout.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Jasne, to je ono! Spominam si, ze aj ja som mal raz tento problem.

Uživatelský avatar
mako64
Příspěvky: 11
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#11 Příspěvek od mako64 »

-po novom firmware mi to robi to iste,este skusim to: nalepení tenkého gumového kroužku na přítlačný kotouček,diky za radu,ked to pojde,napisem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Vycisti a namaz mechanizmus zdvihania, niekedy staci minimalny rozdiel v treni a uz to nefunguje.

Uživatelský avatar
mako64
Příspěvky: 11
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#13 Příspěvek od mako64 »

-tak to ide super,pomohla az rada od: cryo6930,tymto mu dakujem,citujem ho:pomohlo až nalepení tenkého gumového kroužku na přítlačný kotouček,vystřiženého z gumového stahovadla.,este doplnim:hrúbka gumoveho kruzku 1mm,prilepil som ho sekundovym lepidlom na prítlačny kotuc,ktory som trochu zdrsnil jemnym smirglom.Samozrejme rozmery treba zvolit podla pritlacnemo kotuca,to iste som spravil aj v cdromke s tou istou zavadou a uz vysuvaju obe mechaniky.

Uživatelský avatar
cryo6930
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2006, 01:00

#14 Příspěvek od cryo6930 »

Jsem rád,že se to povedlo :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“