FM vysílač

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirka89
Příspěvky: 271
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: Zlín

FM vysílač

#1 Příspěvek od jirka89 »

Zdravím! Našel jsem zde na pěkný FM vysílač, a chci se zeptat, jestli je možné místo elektretového mikrofonu připojit zdroj signálu např. z MP3, pře JACK 3,5. Dík moc
Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Atlan »

Ano dasa... T1 R1 R2 R3 C1 neosadis... das potenciometer a jeho bezec pripojis na C2

Alebo vyhodis R1, R2 zmensis na 10K a potak pripojis na C1 a otocis C1

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

Spis nez pripojeni signalu by jsi mel resit spektralni cistotu vystupniho signalu. Vzdyt tam neni jediny ladenyobvod, nic ! Uvedomujes si ze tim muzes rusit nejen radio ale i jiny sluzby a to i dost daleko ???

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

pořád stejná pitomá schémata, zdánlivě funkční ale ve skutečnosti prasící signál. Naštěstí jen v blízkém okolí (naštěstí pro okolí i pro potenciálního piráta).
Oscilátor "modulovaný" rozhazováním pracovního bodu sice reaguje změnou frekvence, ale taky amplitudy a spektrální čistoty nebo spíš nečistoty, to není čistá FM ale prasečina. Přitom na bezdrátové mikrofony existují konstrukce s IO jen o málo složitější, kde je stabilní oscilátor, modulace, oddělovač a dokonce stereo kodér na pilotní frekvenci a výkonový člen.
Připojení signálu je hlavně otázka napěťových úrovní a pak taky vysokofrekvenčního blokování, obyčejně se objeví parazitní brum 50Hz jak se signál kříží po zdroji se sítí.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#5 Příspěvek od vicious »

Hodnoty C7 a C8 nie sú nahodou obrátene?

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od zdenoeddie »

ahoj pred 2 tyzdnami som robil takuto konstrukciu FM vysielaca pre vstup z audio zariadeni.Ak pockas tyzden-dva kym sa dostanem domov mozem Ti poslat schemu :wink:
popripade sa mi ozvi na zdenoeddie@azet.sk

Uživatelský avatar
jirka89
Příspěvky: 271
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: Zlín

#7 Příspěvek od jirka89 »

No to by bylo super, kdybys mi ho mohl poslat.

Uživatelský avatar
jirka89
Příspěvky: 271
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: Zlín

#8 Příspěvek od jirka89 »

Jo a chci se ještě zeptat, jaký to tak može mít dosah v uzavřeném prostoru (byt), a jestli s tím můžu rušit nějaký ty letadla, služby, a tak. Strašně nerad bych dostal pokutu nebo tak něco. Dík moc

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#9 Příspěvek od Radix »

jirka89 píše:Jo a chci se ještě zeptat, jaký to tak može mít dosah v uzavřeném prostoru (byt), a jestli s tím můžu rušit nějaký ty letadla, služby, a tak. Strašně nerad bych dostal pokutu nebo tak něco. Dík moc
Pokutu? Za to je doživotí.
Tobě by stačil vysílač podle ARB 3/92.

Uživatelský avatar
jirka89
Příspěvky: 271
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: Zlín

#10 Příspěvek od jirka89 »

A to je co ten vysílač, ARB 3/92?? Já jsem si chtěl něco zbastlit, jen abych nemusel doma tahat kabely, tak něco bezdrátového. Ale jak na to tak koukám, tak to asi nemá cenu, co??

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#11 Příspěvek od DKL »

Pokud chceš vysílat legálnì tak si poøiï FM transmitter, prodávají je v mnoha provedeních buï do auta s napájením ze servisní zásuvky - ty mívají USB rozhraní a klasický linkový vstup anebo pøenosné provedení - ty jsou obvykle jen s tím linkovým vstupem. Stojí pár stovek, jsou vèetnì stereokodéru a legální. Jen si dej pozor a kup typ proladitelný pøes celé pásmo, nìkteré mají jen nìkolik kmitoètù na okrajích FM pásma.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Takováto schémátka jsou dobrá jen k tomu, aby si někdo vyzkoušel, jak funguje FM přenos, nebo jako štěnice. Na netu se dají sehnat spousta návodů
na stavbu oscilátoru modulovaných varikapama. (www.pira.cz)
Jinak od doby, co je v ČR povolený "Handsfree pracující na kmitočtech FM" to neřeším, protože existuje "BELKIN TUNECAST II" a spousta MP3 s vysílačem. Vše pracuje ve stereu a frekvence je stabilizovaná PLL...

Uživatelský avatar
jirka89
Příspěvky: 271
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: Zlín

#13 Příspěvek od jirka89 »

no jo. Ale já bych si chtěl něco spáchat doma! (ubastlit). A nikde se mi nedaří nic vhodného najít. Nevíš o něčem zajímavém? Dík moc

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

jirka89 píše:no jo. Ale já bych si chtěl něco spáchat doma! (ubastlit). A nikde se mi nedaří nic vhodného najít. Nevíš o něčem zajímavém? Dík moc
www.pira.cz

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Hop377 »


Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“