HDD SCSI Seagate 400GB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

HDD SCSI Seagate 400GB

#1 Příspěvek od Saturn »

Zdravím, mám takový problém, koupil jsem nový HDD Seagate 400GB Near LIne (kolmý záznam dat na plotnu), ale nedostal jsem k tomu příslušné drivery. Na inetu se mi nedaří najít vhodné drivery, a proto mám dotaz na osobní zkušenost s drivery pro tento disk. Díky předem za každou radu či odkaz.
Saturn.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Jestli je to opravdu SCSI disk,tak k tomu potřebuješ příslušný řadič,což je HW záležitost. To z netu stáhnout nepůjde :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Presne tak. A drivery na disky su sucastou kazdeho OS (dokonca aj tych od MS).

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

Mám dotaz...... proč jsi si kupoval tento disk a ne SATA či ještě starý ATA s IDE řadičem :?: Jestli se nemýlím, tyto disky jsou spíš na servery. Nebo si to pletu :?: :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
cryo6930
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od cryo6930 »

Výkon toho disku je sice velice hezký,ale při ceně kterou za to chtějí bych mohl mít cca 5 stejných SATA :D

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Mourek »

Ovladače potřebuješ pouze k SCSI řadiči, k disku ne. Například, pokud máš krásné nové Win Vista, tak v nich ovladače SCSI téměř nenajdeš.

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Saturn »

4: all Omlouvám se všem, není to SCSI, ale SATA disk, v režimu SATA1. Při instalaci OS WIN XP přes F6 se zadává příslušný driver. Zkusil jsem několik ovladačů, co jsem našel na inetu, ale po načtení mi systém napsal, že žádné disky nebyly nalezeny. Nechápu, proč při koupi HDD výrobce nododává CD, které má v dnešní době hodnotu pár korun, anebo ještě lépe, funkční odkaz na něj. Díky všem za odpovědi a ještě jednou se omlouvám
Saturn.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od stepa »

Saturn píše:4: all Omlouvám se všem, není to SCSI, ale SATA disk, v režimu SATA1. Při instalaci OS WIN XP přes F6 se zadává příslušný driver. Zkusil jsem několik ovladačů, co jsem našel na inetu, ale po načtení mi systém napsal, že žádné disky nebyly nalezeny. Nechápu, proč při koupi HDD výrobce nododává CD, které má v dnešní době hodnotu pár korun, anebo ještě lépe, funkční odkaz na něj. Díky všem za odpovědi a ještě jednou se omlouvám
Saturn.
Mas v tom strasnej hokej!

Zaprve, vyrobce HDD ti NEMUZE dodat ZADNY ovladace, protoze to je otazkou DESKY, resp. RADICE na desce!

Zadruhe, otevri CD s ovladaci k desce, prekopiruj z nej ovladac pro radic na disketu.

Zatreti, pri zavadeni instalace ho nahraj pomoci F6.

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Saturn »

4: Stepa
Díky za radu zkusím.
Saturn.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

Saturn píše:4: Stepa
Díky za radu zkusím.
Saturn.
Bych ti rekl i v kterem adresari se to nachazi, ale hlava je derava :wink: .

Ale da se to jednoduse najit. A taky musis nahrat na disketu ovladac pro ten ktery system...u tebe konkretne WXP.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

U nekterych desek se nabootuje primo s cd s drivery k desce nejaky freedos. A tam se primo vytvori disketa s driverem. U jednoho asusu me to tak dostalo. Pokud jsem tvoril tu disketu ve win tak to nejelo pokud jsem ji nevytvoril v tom dosu. Kazdopadne bez disketovky se neobejdes. Nebo me napada ze mas blbe nastaveny bios. Ale to z bez kristalove koule nevyresim.
Internet - metla lidstva

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Nevím Saturne proč si to tak komplikuješ. Vše jde nastavit v BIOSu a disketu nepotřebuješ. Lepší by bylo, kdybys podal bližśi informaci o desce, harddisku a verzi OS, který tam dáváš. Potom dostaneš i konkrétní informaci jak na to a ne jenom dohady.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

p32 píše:Nevím Saturne proč si to tak komplikuješ. Vše jde nastavit v BIOSu a disketu nepotřebuješ. Lepší by bylo, kdybys podal bližśi informaci o desce, harddisku a verzi OS, který tam dáváš. Potom dostaneš i konkrétní informaci jak na to a ne jenom dohady.
U některých to opravdu nejde. Ale to jak píses ttady nevyresime.
Docela by me zajimalo jak ty ovladace dostat do neceho co nema disketovku.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od stepa »

rezis píše:
p32 píše:Nevím Saturne proč si to tak komplikuješ. Vše jde nastavit v BIOSu a disketu nepotřebuješ. Lepší by bylo, kdybys podal bližśi informaci o desce, harddisku a verzi OS, který tam dáváš. Potom dostaneš i konkrétní informaci jak na to a ne jenom dohady.
U některých to opravdu nejde. Ale to jak píses ttady nevyresime.
Docela by me zajimalo jak ty ovladace dostat do neceho co nema disketovku.
Nekdo to bootoval z flashdisku(USB), pripadne se daji pomoci nLite(snad se to tak jmenuje) zabudovat do instalacky woken.

Uživatelský avatar
Insanity
Příspěvky: 37
Registrován: 15 bře 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

#15 Příspěvek od Insanity »

Preferuju NLite, s USB mam na nekterych deskach spatne zkusenosti.Pak je taky moznost sitove instalace nebo instalovat primo z disku...tusim ze prikaz: winnt32 /tempdrive x: prekopiruje instalacni soubory na hard...pak uz neni problem tam ten driver "nacpat" rucne.Samozrejme ten disk musim pripojit nekam kde se na neho dostanu. Winnt32 je na inst.cd v adresari /i386...doporucuju spustit winnt32 /? ...mi osobne tohle mrkvosofti reseni moc nesedi, radsi nLite, pripada mi to "cistsi"

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“