Kvalita laseru

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Taky me to napadlo, ale zkousel jsem to na osciloskopu a zadne pulzy z toho nejdou. Prikon to taky nebude, baterie (male tuzkove) to vydrzi napajet par minut.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#17 Příspěvek od kevin_mitnick »

Mylis se. Taky jsem neveril, ale jde to kontinualne, prikon je cca 1,25 nasobkem vykonu a vystupni vykon z toho zeleneho laseru co mam jsem fyzicky meril dvema metodami a vyslo mi od 320 do 360 mW. Docela hezky pokus je vzit klasicky vodni kalorimetr (jak jej zname z laboratornich cviceni), nalit 250 ml vody, pres dirku zasvitit paprskem a smat se na teplomer ktery leze vzhuru o dva °C za minutu...

MaH

#18 Příspěvek od MaH »

kevin_mitnick píše:Mylis se. Taky jsem neveril, ale jde to kontinualne, prikon je cca 1,25 nasobkem vykonu a vystupni vykon z toho zeleneho laseru co mam jsem fyzicky meril dvema metodami a vyslo mi od 320 do 360 mW. Docela hezky pokus je vzit klasicky vodni kalorimetr (jak jej zname z laboratornich cviceni), nalit 250 ml vody, pres dirku zasvitit paprskem a smat se na teplomer ktery leze vzhuru o dva °C za minutu...
Opravte mì, pokud se mýlím, ale:

výkon = energie/èas

energie dodaná vodì podle uvedeného je:
Q = c * m * (t2-t1) = 4200 * 0,25 * 2 = 2100 J

P = Q / t = 2100J / 60s = 35W

Takže máš 35W laser ????

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

Řekl bych, že se ve výpočtu nemýlíš....

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#20 Příspěvek od Cust »

a kdybys chtěl být důsledný, tak je potřeba započíst skupenské teplo při odpařování vody a bude to ještě o nějakou desetinku vyšší výkon :-)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#21 Příspěvek od Artaban001 »

Někde jsem viděl jakousi "nadstavbu" pro červenej laser a udělal z něj laser zelenej. (výkon zelenýho výstupu je nižší, než červenýho vstupu). U několika
prodejců zelených laserů je dokonce udáván výkon "pumpovacích" červených laserových diod.

http://en.wikipedia.org/wiki/Diode-pump ... tate_laser

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak jsem včera pozorně na koncertu Teamu pozoroval laser a :

1. Opravdu potřebuje mlhu, aby bylo něco vidět. Možná stačí i skoro 100% vzdušná vlhkost z těch stovek až tisíců lidí...

2. Celkem s klidem svítili pomalým a soustředěným paprskem do diváků - jestli do toho někdo koukal déle, asi toho pak chvilku moc neviděl.

Nevíte, jestli se u nás dají sehnat difrakční kotouče z toho videa ?

http://youtube.com/watch?v=Imz7IYEJZJ4&feature=related
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jurbise
Příspěvky: 37
Registrován: 08 úno 2008, 01:00

#23 Příspěvek od Jurbise »

Já jsem si objednal 1ks klasický ukazovátko a 1ks astrology(masivnější mosaz. provedení.Oba 50mW a oba dohromady mně přišly na necelých 1600,- přes ebaY s asistenční službou.Moje poznatky jsou,že oba svítí velice podobně a poměrně silně.Záleží na co to člověk potřebuje.Já to mám do světelných efektů.Rozdíl těch značkových je snad v tom,že mohou svítit trvaleji a stabilněji(zahřívání), kdežto tady se doporučuje jen krátká doba svitu.Pro moje účely plně dostačují.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“