Statistika nabíjecích aku

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

Statistika nabíjecích aku

#1 Příspěvek od Banda »

Zdravím bastlíři. Doufám, že mi pomůžete. Potřeboval bych od vás nějaké informace, abych je mohl statisticky zpracovat. Nebojte nic složitého to nebude, jediné co bych potřeboval je, aby jste je napsali přesně podle vzoru a zdrželi se ostatních komentářů, ať se nám to nezvrtne. Takže, jak název tématu napovídá půjde o akumulátory.
Každý z vás doma určitě nějaké má, jako správný bastlíř a ekolog :).
Co bych rád, aby jste napsali, je toto:
Název výrobce aku, udaná kapacita aku výrobcem, skutečná kapacita (třeba i váš odhad, nedělám si iluze, že to někdo bude měřit), počet nabíjecích/vybíjecích cyklů (zase odhad), stáří aku, popřípadně jak dlouho jste ho měli, než jste se ho zbavili nebo kolik cyklů vydržel a jestli jste (byli) spokojeni. Díky moc a na závěr pár PŘÍKLADŮ!, jak by to mělo vypadat. Pokud možno preferuji velikost AA:
Panasonic, 2700mAh, odhad = 2500mAh, 100cyk, 5 měsíců, spokojen
Sanyo, 2700mAh, 2700mAh (zhruba), asi 50cyk, 0,5 roku, zatím spokojen
GP, 2700mAh, kolem 2300mAh, 200cyklů, přes rok, nespokojen
Ansmann, 2700mAh, 2600mAh, 300cyk, 8měsíců, spokojen
Minwa, 2800mAh, měla 2500mAh+-100mAh, 400cyklů, měla 1,5roku, byl jsem spokojen
CamPlus, 2800mAh, měla 2300mAh, 200cyklů, za rok šla pryč, nebyl jsem spokojen

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »

Možná to už znáš, ale něco jsem dal sem:
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/140 ... .29KB.html

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

To bys měl zařadit do statistiky i samovybíjení, taky jakou kapacitu lze pozorovat po určité době, po kolika nabíjecích cyklech má poloviční kapacitu či dvojnásobný vnitřní odpor, případně i závislost na provozních podmínkách, například typickém vybíjecím proudu, zda je vybíjený stálým proudem nebo zatížený opakované s přestávkami, na době skladování atd., jinak ta tvoje statistika nemá žádnou výpovědní hodnotu, například:
Panasonic Infinium 2100mAh, skutečně 2100mAh, podle počtu snímků ve foťáku HP-M525 po 20 cyklech: nejméně 180 snímků jako nový. Nerozhoduje, zda čerstvě nabitý, nebo 2 měsíce skladovaný. Výrazně menší samovybíjení, než u aku Panasonic 2700 mAh, který po těch 2 měsících ve třetím cyklu zvládl jen 200 snímků, což je nepoměr (čerstvě nabitý jich zvládl asi 230), tedy samovybíjení je patrné.
Zastoupení snímků s bleskem a bez něj vychází v každé té dvoustovce statisticky vždy zhruba 1:3, vybíjecí podmínky lze tedy pokládat za stejné.
A včíl mudrůj.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#4 Příspěvek od Banda »

> Radix: díky za odkaz, ale jde mi o něco jiného

> Hill: Určitě by se hodilo zařadit více statistických údajů, avšak jak vidno, 100x zhlédnuto a pořád nic a to nechci nic složitého, ani super přesné měření, jen odhad a stačilo by mi jen 30 vzorků. Kdyby každý, kdo tyto stránky již navštívil, napsal aspoň jeden údaj, už jsem to mohl mít. Jinak s tím fotoaparátem a počtem nafocených snímků je to skvělý nápad, dík za inspiraci.

Takže naposledy prosím (přece každý druhý má doma foťák a nabíjecí aku), vložte prosím každý, kdo jen nakouknete na toto téma, aspoň jeden údaj podle příkladu a nově můžete přidat i počet nafocených snímků na jedno nabití (vše odhad, nikdo Vás nebude kamenovat za nepřesnost, já tedy už vůbec ne!).
Děkuji Vám.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#5 Příspěvek od Devo70 »

To Banda: Štatistiku robia štatisti, ostatní fotia keď potrebujú (nesledujú tieto údaje). Recenzie sú v časopisoch a na weboch zaoberajúcich sa takou tématikou. Údaje budú presnejšie, pretože na ich vytvorenie boli vytvorené rovnaké podmienky. Stačí trochu popátrať - zagogliť. :wink:

Moje AA Ni-Mh po 4ks:
Energizer 2500mAh, 26 mesiacov, asi 15×nabité, vysoké samovybíjanie
GP 1800mAh, 11 mesiacov, asi 10×nabité, nerovnaká kapacita
Tronic Energy 2500mAh, 8 mesiacov, asi 10×nabité, spokojnosť

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Lukas-Peca »

Duracell 2500 mAh, dva kusy v páru do foťáku. Když byly nové, tak super, ale po roce jedna umřela (po nabití 900 mV).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“