odpuzovac krtkou

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

odpuzovac krtkou

#1 Příspěvek od valla »

nepoznate nejake schema na odpuzovace na krtky?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jenys »

valla píše:nepoznate nejake schema na odpuzovace na krtky?
Doma mám schéma na plašič hlodavců, je to celkem jednoduché...kouknu se, když tak to sem naskenuju :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Máte někdo vyzkoušený ty nabízený solární ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Zkoušelo se ledacos, tak například z polovic zahrabaná láhev od minerálky či piva, hrdlem nahoru, že jo, a větrné turbulence a vibrace vzduchu v krčku krtky plášily. Zcela ekologické a neškodné - bez nároků na energii.
Nebo dlouhá hadice na výfuk od mopedu, druhý konec zasunout do krtčí díry, nastartovat, přidat plyn a...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#5 Příspěvek od Davidsev »

Nebo dlouhá hadice na výfuk od mopedu, druhý konec zasunout do krtčí díry, nastartovat, přidat plyn a...
A dívat se jak se sousedovi valí dým ze záhonku s cibulí :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jednou, na hranici infarktu, jsem měl nachystanej vývojník mlhy s tím, že ho klidně ještě "sériově" nadopuju sirným knotem. Krtek to asi vycítil dopředu a zmizel..
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#7 Příspěvek od Radix »

AR4-82, B2-87, B2-90

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

Zde je ten plašič na hlodavce, co jsem psal dopoledne :wink:
Přílohy
Plašič 2.jpg
(34.04 KiB) Staženo 222 x
Plašič 1.jpg
(55.11 KiB) Staženo 202 x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Zažil jsem "vyhánění" zemních škůdců v blízké zahrádkářské kolonii - napuštěním jejich nor propan-butanem (=LPG) z "bomby" a následným zapálením. Dopadlo to následovně - majitel podryté zahrádky velmi těžce nastolicován ztrátou na úrodě přivezl na pozemek velkou 10kg láhev s PB, určenou ke sporáku. Natáhnul hadici k díře v zemi a nechal plyn syčet... Po půl hodině láhev dosyčela, zahrádkář škrtnul sirkou - a pak už jen juchal a poskakoval jak náčelník Inču-čuna kolem mučednického kůlu - LPG se drží u země a jak hořel, pěkně mu ošlehával kulky - dotyčný byl jen v bermudách... Nebyl ale konec všemu - po několika desítkách sekund s mohutným blafnutím odstartovaly k nebi jak SS-22 keře rybízu a angreštu v zahrádce o 2 parcely dál - díry od hlodavců vedly až tam a dokud byl v nich plyn s vysokou koncentrací, jen postupně uhoříval jako vlna. V momentě, kdy plamen dospěl k místu, kde plyn ve směsi se vzduchem dosahoval výbušné koncentrace, vzlétly podhrabané keře...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

to EKKAR: no to snad neni pravda :D , tohle bych musel videt, abych tomu uveril.

Jinak tyhle vsechny elektronicke "odpuzovace"...umyslne to pisu v zavorkach, protoze odpudi kulove a v pripade ze odpudi, tak na chvili. V receptari byl kdysi uveden navod na jednoduchy plasic. Byla to kulatina zarazena v zemi(u zeme byl navareny kus plochace), na ni byla trubka, honil to motorek s vackou, zvednul trubku, jak se vacka otocila, trubka spadla a bouchla do toho plochace...nasledkem toho vznikla zvukova vlna, ktera pry odpudi krtky, majitel si u toho chrochtal a ze to maji pry i sousedi. Tenhle napad jsem uz videl jak v televiznim receptari, tak cetl v tistenem...za nekolik let to bylo od ruznych autoru, takze to asi funguje. Ta trubka totiz vyvolava jak zvuk, tak otresy a to jim pry ukrutne vadi.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#11 Příspěvek od dolac »

V minulosti som robil pokusy s elektronickým plašením krtka. Zvuk bol taký neznesiteľný, že som ho počul cez zatvorené okno záhrady pri dome a nevedel som spať, ale krtko si vedľa toho kľudne rýpal. Teraz sme kúpili vibračný plašič krtkov s motorčekom, ktorý sa strká do zeme a vytvára v pravidelných intervaloch vibrácie v zemi. Výrobca udáva účinnosť v kruhu cca 35m, avšak náš krtko si rýpe asi meter od neho. Použili sme aj špeciálne dymovnice do diery, ale ani to nepomohlo, krtko si tie diery zahrabal a rýpe ďalej. Tak čo vlastne naozaj na krtka funguje? Má niekto takú skúsenosť?

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#12 Příspěvek od Maskot »

Celkem dobre se mi ovedcila v boji s krtky uplne obycejna neelektronicka kocka :D .Udajne pry i pomaha vysazeni urcitych plodin,ktere udajne krtci nesnasi coz nemam overeno.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jenys »

Chlapi, vy tu bojujete s krtkem, velmi nepříjemný tvoreček, všude prohrabe zahrady a zanechává krtince, jasně, zničí kde co :(

Já mám problémy s jiným hlodavcem a také se mi nedaří ho vyhnat....jedná se o potkany :(

Už jsem zkoušel vše, vyčudit je sírovými knoty, nasypání střepů a ohnutých hřebíků do jejich nor, elektronické plašiče, jedovaté návnady....nic, vesele si pokračují dál. Tady je jiný problém, krtek vyhrabe zem na povrch a udělá kupku zeminy, ale potkan, to dělá obráceně, kde se vyskytuje, zem se propadá. Já už ty jejich díry zasypával mockrát...podhrabávají mi dlažbu před vrátky, takže se mi propadá pod nohama, hrabou ve skalce a kytky se propadají...tak jsem do těch propadlin už nasypal asi dvacet koleček zeminy, rozbitých dlaždic, kamení a rozbitého betonu za pět let a znovu se to propadá....kam to mizí nechápu :?: :?: Mám tam už asi přes půl roku elektronický plašič s proměnlivým tónem, ze začátku to trochu pomohlo, na čas přestali hrabat, ale zdá se že se propadliště dělají znovu. Co s tím :?: Počítám, že si jednou otec zlomí nohu, až se s ním nečekaně propadne dlažka, už nechodí dobře a to by mohl být problém :(

Co tedy můžu ještě s těmi potvorami udělat :?: Nějak mě to zmáhá :roll:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#14 Příspěvek od dolac »

Jenys píše:Chlapi, vy tu bojujete s krtkem, velmi nepříjemný tvoreček, všude prohrabe zahrady a zanechává krtince, jasně, zničí kde co :(

Já mám problémy s jiným hlodavcem a také se mi nedaří ho vyhnat....jedná se o potkany :(
Myslím že potkan tam chodí, lebo tam má čo jesť. Tam treba začať, nedať mu šancu, aby tam niečo našiel. Krtko je však užitočný, lebo žerie všetkých škodcov v zemi, ale nemusel by kolo toho robiť taký bordel.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Jenys »

dolac píše:
Jenys píše:Chlapi, vy tu bojujete s krtkem, velmi nepříjemný tvoreček, všude prohrabe zahrady a zanechává krtince, jasně, zničí kde co :(

Já mám problémy s jiným hlodavcem a také se mi nedaří ho vyhnat....jedná se o potkany :(
Myslím že potkan tam chodí, lebo tam má čo jesť. Tam treba začať, nedať mu šancu, aby tam niečo našiel. Krtko je však užitočný, lebo žerie všetkých škodcov v zemi, ale nemusel by kolo toho robiť taký bordel.
Hele, když byli potkani tam, kde se chovali slepice a králíci, to jsem chápal, tam opravdu bylo jídlo, ale tady nic není....je tam jen skalka a ten chodník u vrátek, když jim tam nedám jedovatou návnadu, žádné žrádlo tam nemají a proto to také nechápu, že se tam drží. Je to kousek od chodníku v ulici a pod silnicí je kanalizace, odtud asi chodí a jestli je tam někde i dutina do které sypou tu zeminu, nevím :?: Už se tam drží asi deset let a právě že asi šest let hrabou opětovně ve skalce a pod dlažbou i když jim to zasypu. :roll: :(
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“